Nowości Wydawnictwa Insignis - "Jak zerwać z plastikiem", "Zgadnij Kto" i "Małe wielkie rzeczy"

Wydawnictwo Insignis we wrześniu przygotowało dla nas kilka nowości. Książki te miały swoje premiery na przełomie września.

Jak zerwać z plastikiem. Zmień świat na lepsze, rezygnując z plastiku krok po kroku” jest to książka która swoją premierę miała 19 września. Jest to książka, której autorem jest  Will McCallum. Jest to człowiek, który od kilku lat, jako dyrektor brytyjskiego oddziału Greenpeace do spraw oceanów, wyjątkowo aktywnie angażuje się w walkę z plastikiem. 

Do ograniczania korzystania z plastiku wzywają wszyscy: od naukowców po celebrytów. Książka ta znakomicie wpisuje się w najnowsze trendy w ekologii. Jest to napisany przez specjalistę przystępny poradnik, który pomoże czytelnikom wprowadzić do codziennego życia drobne zmiany, które przyniosą dalekosiężne skutki. W 2050 roku w oceanach może być więcej plastiku niż ryb. Każdego roku trafia tam niemal 13 milionów ton plastiku. Umiera z tego powodu milion ptaków morskich i sto tysięcy żyjących w wodzie ssaków …. 
W książce podane są inne straszne liczby dotyczące plastiku … Idea książki jest aby stworzyć ruch, do którego dołączą miliardy ludzi z różnych kultur i środowisk, aby wspólnie poradzić sobie z uzależnieniem od plastiku.


 Natomiast 5 września do księgarń trafiła książka wydawnictwa InsignisZgadnij kto”. To znakomita powieść kryminalna w oryginalnej konwencji escape roomu. Zgadnij kto zaprasza czytelnika do zanurzenia się w klaustrofobicznej atmosferze ograniczonej przestrzeni, w której znajduje się trup, morderca i niewinne osoby. Książkę czyta się z zapartym tchem do ostatniej strony. 
Co o niej myślicie? Zaciekawiła Was? 
 
 
Trzecia wrześniowa propozycja wydana nakładem Wydawnictwa Insignis to książka Henry’ego Frasera „Małe wielkie rzeczy”. 
Jest to opowieść młodego człowieka, który uwierzył, że każdy dzień może być dobry. To przepiękna opowieść o wdzięczności oraz sile tkwiącej w każdym z nas. Sile, która pokona największe trudności. To ważna motywacyjna książka, do której przedmowę napisała J.K.Rowling. Według niej to jedna z najbardziej niezwykłych osób jakie spotkała
Książka trafiła do księgarń 19 września.
 
Jestem ciekawa, która pozycja najbardziej Was zaciekawiła? 
Ja obecne jestem na etapie czytania "Jak zerwać z plastikiem". Książka daje do myślenia.

1 komentarz:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger