Nowości Wydwnictwa PWN - "Rusz głową" i "Latający cyrk fizyki"

Dzień dobry!
Dla tych co jeszcze chodzą do szkoły czy na studia, dla uczniów bądź dla mam uczniów mam dziś wpis dotyczący ostatnich nowości wydanych nakładem Wydawnictwa PWN.

W moje ręce trafiły dwie świetne książki, których tytuły mnie zaciekawiły do tego stopnia, że postanowiłam je zamówić dla moich dzieci. Do prawdy mają jeszcze czas zanim będą z nich korzystać jednak takich książek w domu nigdy nie za wiele gdyż są pomocne, mądre i zawierają przydatną wiedzę.

 Na początek książka "Rusz głową", którą z moim synem przeglądamy od kilku tygodni na bieżąco.

" Rusz głową to inspirujący przewodnik po dziecięcym mózgu i kolejnych etapach jego rozwoju. Książka zawiera różnorodne ćwiczenia stymulujące poszczególne obszary mózgu, między innymi te, które odpowiadają za logiczne myślenie, analizowanie informacji, liczenie, czytanie, komunikowanie się, kreatywność. Autorka podaje także wskazówki dotyczące diety, ruchu, zabawek czy miejsca do pracy.
Książka jest kierowana do dzieci w wieku 5–11 lat i rodziców chcących rozpoznać indywidualny potencjał swojego dziecka i wspomóc jego dojrzewanie intelektualne."
 

Bardzo fajna książka, którą polubił mój syn. Krzyś ma 7 lat i bardzo lubi rozwiązywać rebusy i różne zadania. Ta książka zawiera wiele zadań i ćwiczeń, dzięki którym możemy ćwiczyć różne obszary mózgu naszych dzieci.
Powiem Wam szczerze, że mój syn świetnie radzi sobie z rozwiązywaniem tych zadań. To ja czasem musiałam zerknąć w podpowiedź do zadania, a on bez problemu w ciągu kilku sekund wskazał prawidłową odpowiedź.
Mózg naszych dzieci jest niesamowity. Szybko się uczy, zapamiętuje i analizuje. Warto go stymulować właśnie takimi zadaniami jakie są w tej książce. Na przyszłość zaowocuje to konkretną wiedzą i inteligentną, przemyślaną analizą zagadnień i problemów.

Druga książka to "Latający cyrk fizyki". To był przedmiot, którego zawsze się bałam. A wiecie dlaczego? Przez nauczycielkę! To jest niesamowite jak człowiek potrafi obrzydzić, nie nauczyć, zestresować i wmówić uczniom, że czegoś nie umieją, a sam nie umie i nie potrafi przekazać wiedzy.

Czy można rozpalić ogień za pomocą lodu?
Dlaczego tuż przed uderzeniem tornada (trąby powietrznej) niebo robi się zielone?
W jaki sposób elektryczny węgorz wytwarza pole elektryczne?
Dlaczego mokry piasek jest ciemniejszy od suchego?
Co jest przyczyną mirażu oazy?
Dlaczego gwiazdy migoczą?
Czy można jeździć samochodem po suficie?
Zebrane w książce historyjki te są bardzo różne – jedne całkiem proste, a inne bardzo skomplikowane, jedne niezwykle pomysłowe, a inne cokolwiek wydumane. Wiele z nich dotyczy różnych dyscyplin sportu, ewolucji cyrkowych, katastrof budowlanych, lawin śniegowych i kamiennych, instrumentów muzycznych i akustyki, sopli lodowych i płatków śniegu, błyskawic i elektryczności statycznej, tęczy i kalejdoskopów oraz złudzeń optycznych. Siłą książki jest niezwykła mnogość zebranych historyjek oraz ich atrakcyjne i na ogół dowcipne przedstawienie. Niektóre z nich wykorzystano w podręczniku Hallidaya, Resnicka i Walkera Podstawy fizyki w charakterze przykładów lub zadań domowych, lecz większość jest całkiem nowa także dla znających Podstawy fizyki."


W tej książce znajdziemy wytłumaczenie wielu zagadnień, znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań i odnajdziemy wytłumaczenie wielu zjawisk.
Konkretna dawka wiedzy przedstawiona w historyjkach. 
Zagadnień wyjaśnionych w tej książce jest bardzo dużo dlatego warto po nią sięgnąć jeśli Was to interesuje.

Jak Wam się podobają wrześniowe nowości Wydawnictwa PWN?

Lubicie sięgać po tego typu książki?

2 komentarze:

  1. z twojego polecenia kupiłam książki i sama chętnie je czytam, dzieci jeszcze ich nie dostały ;) idealne pomoce szkolne do fizyki, pozwalające na zrozumienie trudnych pojęć, jak i zainteresowanie się fizyką ogółem. Sama przyznam że fizykę zawsze kochałam, ale wiem że jestem w mniejszości, więc takie książeczki z pewnością się przydadzą :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo mi miło. Cieszę się że pomogłam i że książki przypadły Ci do gustu.

      Usuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger