Program Dove Self-Esteem – budowanie pozytywnej samooceny
Każda z nas będąc młodą dziewczyną czuła się źle gdy widziała, że jest negatywnie oceniana przez innych. Przypomnij sobie czy tak też było w Twoim przypadku?
W moim tak było. Niestety skutki tego ciągnęły się za mną przez lata. Przyznam szczerze, że teraz jako dojrzała kobieta ocenę innych mam w głębokim poważaniu, ale w tamtym okresie gdy emocje i wrażliwość młodego człowieka się kształtuje, jest on bardzo chłonny na to jak przemawia do niego otoczenie.
Dla tego nie pozwólmy młodym ludziom czuć się źle tak jak my kiedyś się z tym czuliśmy. Rozmawiajmy z nimi i pomagajmy im budować ich samoocenę.
Marka Dove wychodzi nam na przeciw wprowadzając na nasz rynek fantastyczny program Dove Self Esteem, dzięki któremu my jako rodzice oraz nauczyciele naszych dzieci będą mogli pomóc nastolatkom budować pozytywną samoocenę.

"59% dziewczynek na świecie nie ma wysokiej samooceny! W Polsce ten odsetek dochodzi aż do 81% nastolatek, które w wyniku niskiego poczucia własnej wartości nie są w pełni realizować swojego potencjału. Odpowiedzią na ten problem jest program „Dove Self-Esteem – Budowanie pozytywnej samooceny”. To pierwsza polska edycja światowego projektu realizowanego przez markę Dove nieprzerwanie od 2004 roku. Do tej pory program dotarł do ponad 20 milionów młodych osób w 139 krajach, a w 2018 roku także do Polski, gdzie został objęty honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka."

Młodzi ludzie chcą się upodabniać do modelek, swoich idoli czy innych osób z telewizji. Media kreują modę i piękno, które są trudne do osiągnięcia.
Niestety nierealne kanony piękna i wszechobecna presja sprawiają, że nastolatki mają przez to nie tylko niską samoocenę, ale brak im również pewności siebie, a stąd już tylko krok do braku wiary we własne możliwości i zaprzepaszczenia osobistego potencjału.
To odbije piętno w dorosłym życiu gdzie ludzie nie są w stanie sobie z sobą poradzić. Boją się kontaktów miedzy ludzkich,  podjęcia pracy czy najzwyczajniej w świecie wyrażania swojego zdania.

Młodych ludzi trzeba wspierać i budować ich samoocenę oraz wiarę we własne możliwości. Należy im uświadamiać, że nie warto naśladować innych, a być sobą bo to najważniejsza wartość jaką dało nam życie. Moda i kanony piękna są zmienne, natomiast to jakim jesteśmy ludźmi  jest bezcenną wartością, która zostaje z nami przez całe życie.

 Dove Self-Esteem to fantastyczny program, z którym warto się zapoznać i rozpocząć pracę ze swoimi dziećmi. Już pół godziny pracy dziennie z materiałami dostępnymi na stronie programu podnosi samoocenę dziecka i buduje poczucie własnej wartości.
Program zawiera materiały dla rodziców oraz nauczycieli, które pomogą zrozumieć samopoczucie nastolatków. Program zawiera cenne informacje np jak rozmawiać o własnym wyglądzie bądź jak ćwiczyć wewnętrzne piękno. Program to również spora dawka wiedzy np o wpływie treści multimedialnych na samoocenę dziecka. 

Jestem za takimi inicjatywami, popieram całym sercem i zachęcam do korzystania i zaglądania na stronę  Dove Self Esteem.

1 komentarz:

  1. Ja myslę, że to dążenie do tego piękna jest trochę spowodowane brakiem myslenia ludzi ...

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger