Co robi język za zębami. Poprawna Polszczyzna dla najmłodszych - Wydawnictwo PWN
"Co robi język za zębami. Poprawna Polszczyzna dla najmłodszych " to książka wydana nakładem Wydawnictwa PWN skierowana nie tylko do tych najmłodszych, ale i do wszystkich, którzy czują potrzebę dokształcenia się i usystematyzowania swojej wiedzy z zakresu języka polskiego.

Na tym blogu nie przedstawiam książek dla dzieci jednak dla tej pozycji robię wyjątek tym bardziej, że wiele z Was ma dzieci w różnym wieku. 
Wszystkie codziennie posługujemy się językiem polskim w mowie i piśmie. Spotykają nas przeróżne sytuacje, podczas których czasem nie wiemy jak się wyrażać prawidłowo.
Samo życie.
 Jednak warto sięgnąć po pomoc by sprawnie posługiwać się poprawną polszczyzną i nie popadać w stresujące sytuacje podczas rozmowy tej zwykłej i tej mającej przynieść dla nas szczególne korzyści.


Książka którą Wam przedstawiam to przepięknie wydana pozycja, która przyda się w domu gdzie rosną dzieci, a także okaże się niezbędnikiem dla nauczycieli czy logopedów, oraz fascynatów języka polskiego. Twarda oprawa, świetne ilustracje, tabele i usystematyzowana wiedza to niesamowite atuty tej książki, która już z wyglądu prezentuje się jak encyklopedia.
Mój syn uczęszcza na zajęcia logopedyczne. W domu staramy się ćwiczyć by syn nie miał w przyszłości problemów z nauką.
Ta książka to świetna propozycja właśnie dla osób z podobną sytuacją jak nasza gdzie dziecko trzeba w domu dokształcać i pielęgnować w nim nawyk posługiwania się poprawną polszczyzną.

W książce znajdziemy wiele ćwiczeń, sporo powiedzeń, które warto wplatać w codzienne rozmowy, jest tutaj rozdział, z którego dowiemy się jak mówią zwierzęta w różnych językach.
Dużo wiedzy merytorycznej przekazanej w sposób mądry i wesoły, który nie znudzi naszych milusińskich.
Ta książka będzie również świetną propozycją na prezent. Nadchodzące Mikołajki oraz Święta to wspaniała okazja do podarowania najbliższym tego egzemplarza.

 „Co robi język za zębami? No, jak myślisz? Co robi? Może sobie leży leniwie? O, nie, nic z tych rzeczy! Po pierwsze – nie leży, tylko często wisi! W jednym miejscu trzyma się tylko sufitu w buzi – za górnymi zębami. A po drugie – język nie leniuchuje! Prawie zawsze pracuje, a gdy nie pracuje – już wiesz: wisi. Trochę jak nietoperz! Tylko że nietoperz rusza się głównie w nocy, w dzień śpi, a język jest czynny przede wszystkim w ciągu dnia. Gdy jesz, pijesz, mówisz – zawsze używasz do tego języka. To bardzo ważna część ciała! Dlatego właśnie warto o nią dbać. A jak najlepiej? Robiąc ćwiczenia z książki!”.

Ile masz uszu? Jeśli jeden chłopiec jest lekki, to dwaj chłopcy są jacy? Czy naprawdę zdarzyło się kiedyś, że komuś słoń nadepnął na ucho? Ile kot może napłakać? Czy polski pupil to angielski pupil? Skąd się wzięło słowo kochać? Czym dla mieszkańców wschodniej Polski jest bułka? Lepiej nosić podkoszulek czy podkoszulkę?

Na te i wiele innych pytań odpowiada doktor Agata Hącia – językoznawczyni specjalizująca się w zagadnieniach kultury języka, autorka książek i artykułów poświęconych polszczyźnie, jak również publikacji wspomagających edukację wczesnoszkolną dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Książka wpisuje się w naturalny rozwój poznawczy dzieci i odpowiada na ich naturalną ciekawość świata, w tym także ciekawość tego, w jaki sposób komunikują się ludzie. Autorka, od lat prowadząca radiowe programy poświęcone polszczyźnie, także dla najmłodszych , rozbudza i pogłębia zainteresowanie językiem polskim.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger