Biblia w malarstwie - Wydawnictwo PWNZ racji, że Mikołajki oraz czas świąteczny zbliża się wielkimi krokami, a wszyscy zaczynamy zastanawiać się bądź kupować prezenty na te okazję chciałam Wam przedstawić przepięknie wydany album, który zachwyci niejednego miłośnika sztuki.
Książka, którą Wam przedstawiam o istna encyklopedia, przepiękny album i skarbnica sztuki związanej z Biblią.
Biblia w malarstwie autorki Bożeny Fabiani wydana nakładem Wydawnictwa PWN to istne cudo, od którego nie sposób oderwać wzrok.

Książka ta jest przepięknie wydana. Twarda solidna oprawa, śliski i elegancki papier oraz przepiękne ilustracje oprawione odpowiednim, mądrym tekstem.
Ja jestem pod ogromnym wrażeniem.
Niestety jeszcze nie przeczytałam do końca tej książki gdyż tekstu jest bardzo dużo ale ilustracje przeglądnęłam wszystkie.
Są przepiękne i zachwycające.
Cały dorobek sztuki związanej z Biblią otrzymujemy w jednym wydaniu.
Książka ta będzie przepięknym prezentem dla osób interesujących się tematem sztuki czy Biblii.


 Albumowe, ozdobne wydanie gawęd Bożeny Fabiani poświęconych sztuce inspirowanej Pismem Świętym to książka z barwnymi reprodukcjami, wydana na wysokim jakościowo papierze i w twardej oprawie.

  
Stary Testament zawiera opowieści najróżniejsze: zadziwiające, niezrozumiałe, wzniosłe i okrutne, tętniące życiem i emocjami – i wszystko to autorka obserwuje na obrazach, tropiąc przy tym realia związane zarówno z epoką żydowskich patriarchów i królów, jak i z czasami artystów podejmujących tematy biblijne. Przygląda się, jak w ciągu wieków radzono sobie z trudnościami w wyobrażeniu człowieka i żywiołów, powietrza, światła, wody, jak ukazywano potężne emocje bohaterów biblijnych, zwłaszcza te najgroźniejsze – nienawiść, mściwość, zawiść. Autorka ściśle powiązuje historię z obrazem, wyjaśnia jego treść, pokazuje podejście malarza do tematu – tak różne w zależności od epoki oraz indywidualnych cech artysty.

Co sądzicie o tego typu książkach?
Lubicie oglądać czy zagłębiacie się również w ich lekturę? 

3 komentarze:

  1. Ale piękne <3
    Nie będę kłamać i pisać że czytam biblię z zapartym tchem mimo iż jestem katoliczką,ale warto mieć takie wydanie,bo czasem ma ochotę się sięgnąć po taki piękny egzemplarz i nacieszyć wzrok :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, że tak mało zdjęć - na pewno są piękne!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger