Dieta w chorobach autoimmunologicznych - Wydawnictwo PZWL

 Ale pięknie prezentuje się okładka tej książki na moim zdjęci. Prawda?
"Dieta w chorobach autoimmunologicznych" to nie tylko książka z piękną, kolorową okładką ale również kompendium wiedzy dla osób dotkniętych tymi chorobami.
Nakładem wydawnictwa lekarskiego PZWL została wydana już kolejna bardzo dobra książka napisana zrozumiałym językiem. Jest to książka o dietach w chorobach autoimmunologicznych, a autorem tej książki jest Mirosława Gałęcka.Choroby autoimmunologiczne to takie, w których w wyniku różnych czynników środowiskowych, stresu czy nieprawidłowego stylu życia dochodzi do zaburzeń układu odpornościowego. Organizm zaczyna rozpoznawać własne komórki jako obce i je niszczyć. Skala problemu jest poważna i dotyczy coraz większej liczby osób. Do chorób tych zalicza się m.in.: wrzodziejące zapalenie jelita grubego, stwardnienie rozsiane, chorobę Gravesa–Basedowa, chorobę Hashimoto, cukrzycę insulinozależną, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy, sarkoidozę, bielactwo. 

Jeśli stwierdzono u Ciebie lub u Twoich bliskich chorobę autoimmunologiczną, koniecznie przeczytaj tę książkę. Niezależnie od tego, czy diagnoza padła niedawno, czy chorujesz od lat, z pewnością zastanawiasz się, co mogłoby ci pomóc, i szukasz metod, które zminimalizują skutki choroby oraz wesprą farmakoterapię. Dużo się mówi o różnych dietach, ale często informacje są sprzeczne. 

Naturalne jest więc, że masz wiele pytań: Czy jakakolwiek dieta ma sens? Czy istnieje taka, która jest najbardziej właściwa dla danej choroby? Jak możemy wpływać na zdrowie jelit? Co wprowadzić do diety, żeby była zbilansowana i urozmaicona, a co z niej wyeliminować? Krótko mówiąc, co jeść, by czuć się lepiej? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tej publikacji.Na dzień dzisiejszy nie dotknęła mnie żadna poważna choroba. Oby tak dalej. 
Mimo wszystko coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą diety gdyż czasem czuję że mam brzuch jak balon. W tej książce znalazłam wiele praktycznych porad dotyczących zarówno diety, zakupów, produktów czy ich zamienników. 
Nie unikam jasnego pieczywa, mąki, makaronów i innych produktów, które innym mogą nie służyć.
Jem również inne rzeczy, które mogą być uznane za niezdrowe i tutaj chciałabym coś zmienić. Część wyrzucić z mojego jadłospisu, a na ich miejsce wstawić zdrowe i te które posłużą mi lepiej.
Myślę, że z tą książką mi się to uda gdyż jest tu wiele praktycznych porad i wskazówek by poprawić swoją wiedzę na temat zbilansowanej i zdrowej diety.


Czy wy lubicie mieć takie poradniki w domu? Korzystacie z nich?

3 komentarze:

  1. Ja uwielbiam tego typu książki/poradniki. Z chęcią bym przeczytała i dowiedziała się czegoś nowego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Również mnie ciekawi tego typu zdobyta wiedza :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Trzeba dostosować dietę i ćwiczenia do swojego stanu zdrowia. Można sobie zaszkodzić, jeśli nie uwzględnimy chorób towarzyszących.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger