Manirouge - Termiczne naklejki na paznokcie - Alternatywa dla klasycznego i hybrydowego manicure - Jak nałożyć naklejki termiczne Manirouge?Dłonie potrafią wiele zdradzić o swoim właścicielu. Zadbana miękka skóra, usunięte skórki oraz piękne, zdrowe paznokcie to nasza wizytówka.
Piękne paznokcie przyciągają uwagę, zdobią dłonie, nadają właścicielce charakteru. Kolorowe paznokcie potrafią poprawić humor, dodać stylizacji wyjątkowości.
W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości charakteryzacji naszych paznokci. Możemy kolorować je lakierami, nakładać żel, akryl, hybrydę, przyklejać na nie ozdoby, sypać błyszczącymi proszkami bądź malować na nich mini arcydzieła.
Mając talent i sprawną dłoń jesteśmy w stanie wyczarować na paznokciach prawie wszystko co sobie wymarzymy. Gdy jednak nie posiadamy takich zdolności pozostaje nam wizyta u stylistki paznokci. Dla tych co mają dwie lewe ręce do zdobienia, a podobają im się pięknie zdobione paznokcie mam dobrą nowinę!Jakiś czas temu na naszym rynku pojawiła się alternatywa dla manicure wykonanego klasycznymi lakierami bądź lakierami hybrydowymi. Przepiękne, kolorowe naklejki termiczne na paznokcie od MANIROUGE, które możemy w domowym zaciszu same sobie nałożyć!
Naklejki wytrzymują na paznokciach ponoć do 14 dni. Czas aplikacji jest krótki. Potrzebujemy około 20 minut na aplikację naklejek. Na początku ten czas jest troszkę dłuższy ale ćwiczenie czyni mistrza. Ja już za drugim podejściem przykleiłam naklejki w  około 20 min. To naprawdę szybciutko w porównaniu do nakładania hybryd.


Do wykonania manicure naklejkami termicznymi potrzebujemy kilku rzeczy. Na stronie Manirouge dostępne są zestawy, w których znajdziecie wszystko co jest Wam do tego potrzebne.

1. Zestaw Basic - 1 zestaw naklejek termicznych, oliwka do paznokci, odtłuszczacz, Mini Heater, gumowe kopytko
2. Zestaw Basic Plus - 3 zestawy naklejek termicznych, oliwka do paznokci, odtłuszczacz, Mini Heater, gumowe kopytko
3. Zestaw Maxi - 4 zestawy naklejek termicznych, oliwka do paznokci, odtłuszczacz, Mini Heater, gumowe kopytko, pilnik płytka 180/240, polerka 1200/4000, metalowe radełko
4. Zestaw Maxi Plus - 6 zestawów naklejek termicznych, oliwka do paznokci, odtłuszczacz, Mini Heater, gumowe kopytko, pilnik płytka 180/240, polerka 1200/4000, metalowe radełko, nożyczki do paznokci, folię do wygładzania naklejek


Ja w domu posiadam zestaw Maxi Plus, w którym brakowało nożyczek. Ale akurat podobne mam w domu więc spokojnie sobie nimi poradziłam podczas wycinania naklejek z szablonu.Jeśli chodzi o naklejki to dostępne są w ponad 200 wzorach! Jest w czym wybierać. Jeden arkusz naklejek kosztuje 24,90zł. Na promocji możemy kupić je o 50% taniej za 12,45 zł. Jeden arkusz wystarczy nam na 4 aplikacje! To grosze w porównaniu do kosztów wizyty u stylistki paznokci.
Naklejki są przepiękne! Kolorowe, z wzorami, bez wzorów, z motywami, kropeczkami czy prostymi paskami. Dla każdego coś miłego. W zależności co nam się podoba, na co mamy ochotę to wszystko znajdziemy w jednym miejscu - w sklepie Manirouge.


Jak nakładać naklejki termiczne Manirouge?

1. Na początku przygotowujemy zestaw i wygodne miejsce do siedzenia z kontaktem w pobliżu, do którego podłączymy podgrzewacz .
2. Następnie przecieramy płytkę paznokci cleanerem w celu odtłuszczenia. Dzięki temu naklejka będzie dłużej się trzymała powierzchni płytki. Należy zrobić to bardzo starannie.
3. Kolejny krok to dobór odpowiedniego rozmiaru naklejki. Należy pamiętać, że naklejka nie może być większa od płytki paznokcia! Gdy tak jest należy ją starannie przyciąć w celu  dopasowania wielkości do naszej płytki.
4. Odcinamy połowę wybranej naklejki.
5. Przyklejamy kawałek naklejki na gumowym kopytku bądź łapiemy naklejkę pęsetą i podgrzewamy ją w Mini Heaterze około 5-6 sekund.
6. Przyklejamy naklejkę półokrągłą stroną do nasady paznokcia, następnie naklejkę wygładzamy do góry, a potem na boki. Ja jeszcze raz podgrzewam naklejkę na paznokciu i przy wolnym brzegu podgrzaną naklejkę naciągam na płytce by nie "marszczyła" się po bokach.
7. Odcinam nadmiar naklejki pozostały przy wolnym brzegu.
8. Spiłowuję nadmiar naklejki, a następnie używając polerki wygładzam jej krawędzie.
9. Podgrzewamy paznokieć z naklejką Mini Heaterem i jeszcze raz wygładzam ją palcem i kopytkiem by równo leżała na płytce.
*Na internecie jest wiele filmików z instrukcją nakładania naklejek termicznych Manirouge. Warto obejrzeć. Ja się dzięki nim nauczyłam jak to robić.


 
Jak usunąć naklejki z paznokci?

1. Nakładamy na nasadę paznokcia oliwkę o pięknym truskawkowym zapachu od Manirouge bądź inną oliwkę jaką mamy pod ręką.
2. Czekamy chwilę, a następnie podważamy naklejkę u nasady drewnianym patyczkiem bądź specjalną ściągaczką (bądź nicią do zębów na plastikowej rączce).
3. Delikatnie odklejamy naklejkę, a nadmiar kleju z paznokcia ściągamy oliwką.

Paznokcie pozostają nienaruszone, nie ma na nich uszkodzeń i urazów.

 
Zalety i wady naklejek termicznych:
 
ZALETY:
-piękny i kolorowy manicure w około 20 minut wykonany w domowym zaciszu
- tani sposób na zdobienie paznokci
-alternatywa dla manicure klasycznego i hybrydowego
-trwałość do 14 dni
-w razie odklejenia naklejki zawsze za pomocą podgrzewacza możemy ją nakleić ponownie
- proste i szybkie nakładanie i ściąganie naklejek
-brak uszkodzeń i przebarwień na płytce
- bardzo duży wybór wzorów i kolorów naklejek
-do zestawu załączony arkusz z naklejkami testowymi, dzięki którym możemy przećwiczyć ten pierwszy raz z Manirouge
 
WADY:
-marszczenie się naklejek po bokach paznokcia gdy ten jest słabo odtłuszczony bądź gdy naklejka została niedostatecznie podgrzana
-zbyt dużo szerokich rozmiarów naklejek w arkuszu
-pierwsze nakładanie najtrudniejsze - nie trzeba się zrażać :)


Choć osobiście zakochałam się w hybrydach i uwielbiam je robić to naklejki termiczne Manirouge stały się miłą odskocznią w mojej stylizacji paznokci. Mają piękne wzory. Podobnych nie potrafiłabym namalować na hybrydzie. Niestety nie mam takiego talentu. Więc przyjemnie czasem założyć na paznokcie coś co wygląda jak mini dzieło sztuki.
Z pewnością będę wykorzystywać je do stylizacji bo lubię gdy moje paznokcie są kolorowe i przyciągają uwagę innych!8 komentarzy:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger