Sportowe kalorie czyli zdrowa dieta dla młodych sportowców - Wydawnictwo PZWL
Zawodowym sportowcem nie jestem, nie uprawiam również sportu z pasją. Jedynie przymierzam się do ćwiczeń we własnym zakresie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie bym mogła dowiedzieć się kilku ważnych kwestii na temat odżywiania.
 Temat bardzo interesujący i na czasie gdyż moda na zdrowe i smaczne jedzenie rośnie.

Nakładem Wydawnictwa PZWL została wydana książka "Sportowe kalorie czyli zdrowa dieta dla młodych sportowców".

 
W dzisiejszych czasach o zwycięstwie w sporcie decydują często drobne przewagi: ułamki sekund, centymetry, pojedyncze punkty. Chcąc osiągnąć sukces zawodnik musi dbać o każdy drobiazg, a odżywianie to przecież nie tylko energia i siła, ale przede wszystkim zdrowie. Tylko osoba w pełni zdrowa może osiągnąć maksimum swoich możliwości.

Prawidłowa dieta polega na różnorodności naturalnych produktów spożywczych. Konieczne jest regularne jedzenie i nawadnianie organizmu, dbanie o właściwe proporcje węglowodanów, białka i tłuszczu. Konieczne jest też docenienie naturalnych źródeł witamin, minerałów i unikanie szkodliwych pokarmów.

 

Książka jest wyjątkowa, bo napisana o sprawach oczywistych i trudnych w bardzo przystępny sposób. Wyjaśnia czym dla sportowca są białka, węglowodany, błonnik, witaminy i minerały, dlaczego warto jeść regularnie i co pomaga zregenerować organizm po treningu. Jest praktycznym poradnikiem pokazującym co jest zdrowe lub nie i wyjaśnia dlaczego. Uczy jeść świadomie, pokazuje, że zdrowa żywność jest pyszna a przygotowanie prostych zdrowych posiłków może być świetną zabawą.


Książka jest rewelacyjna! Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak w prosty i czytelny dla przeciętnego człowieka sposób zostało przekazane wszystko co najważniejsze by organizm funkcjonował prawidłowo i był zdrowy.  Sami zobaczcie oprócz wartościowego tekstu znajdziemy tutaj wiele grafik, dzięki którym w prosty sposób zrozumiemy pewne funkcje zachodzące w organizmie czy dowiemy się najistotniejszych rzeczy odnośnie diety.
Książka przekazuje nam to co najlepsze czyli jak się prawidłowo odżywiać, co jeść i czego unikać.
Oczywiście wszystko to w kontekście diety dla sportowców ale osoby takie jak ja, które nie uprawiają na co dzień sportu również mogą z tej książki skorzystać dowiadując się wielu cennych rzeczy.

To już kolejna pozycja wydawnictwa PZWL, którą mam w domu i jestem nią zachwycona.
Czy Wy lubicie tego typu książki?
Interesuje Was taka tematyka?
6 komentarzy:

 1. Czasami po prostu warto mieć czarno na białym i chętnie sięgnąć po tego typu książki/poradniki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja tematyka, dla własnych potrzeb takie wiadomości są wskazane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pozycja, zapisuję tytuł :) Warto to wszystko wiedzieć

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię tą książke/poradnik :) i super przepisy w niej są.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój nastoletni sportowiec sam pilnuje swojej diety, natomiast przedszkolakowi chętnie bym poczytała :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger