WYDAWNICTWO PZWL - Zioła w medycynie. Choroby układu pokarmowego

Uwielbiam książki. Mam ich już sporą kolekcję. Większą od mojej mają tylko chyba moje dzieci :)
Pewnie kiedyś pokażę Wam ile wspaniałych tytułów u nas gości.
Ja jeszcze z czasów liceum czy studenckich gdzie początkowo studiowałam na Collegium Medicum mam zamiłowanie do książek o tematyce medycznej. Dlatego tak bardzo lubię pozycje Wydawnictwa PZWL, wśród których zawsze znajdę jakąś perełkę, która zaspokoi moją wiedzę i ciekawość , która gdzieś w środku mnie drzemie.
Jeszcze w wakacje w moim domu zagościła książka wydana nakładem Wydawnictwa PZWL o tytule - Zioła w medycynie, Choroby układu pokarmowego. Jest to książka nie tylko dla lekarzy, pediatrów, farmaceutów, pielęgniarek, studentów medycyny, ale też świetna pozycja dla pasjonatów medycyny naturalnej.Zioła w medycynie choroby układu pokarmowego autorów: 
Ilona Kaczmarczyk-Sedlak i Arkadiusz Ciołkowski. Wydawnictwo PZWL. 

To pionierska na polskim rynku publikacja obalająca mity na temat ziołolecznictwa, która jest doskonałym przewodnikiem po terapiach uzupełniających oraz merytoryczną podstawą do leczenia objawów chorobowych, fitoterapii schorzeń o łagodnym przebiegu i chorób przewlekłych. Opisano w niej poszczególne dolegliwości, podkreślono wskazania i przeciwwskazania, schematy dawkowania dla podanych receptur czy ziołowych preparatów.
Rozdziały oddają kolejność odcinków układu pokarmowego. Zagadnienia posegregowano według jednostek chorobowych. Publikację kończy opis leczenia częstych objawów chorobowych. Co interesujące, w publikacji znajdują się także praktyczne wskazówki do kulinarnego zastosowania ziół w profilaktyce i terapii schorzeń układu pokarmowego.
Książka adresowana jest zarówno do gastrologów, lekarzy rodzinnych, pediatrów, geriatrów, jak i farmaceutów. Bez wątpienia jest to przydatna pozycja również dla pielęgniarek i położnych oraz dietetyków. Powinni zainteresować się nią także studiujący medycynę i farmację. Odnajdą w niej wartościowe źródło wiedzy także pasjonaci medycyny naturalnej.Świetna jest ta książka i uważam, że powinna być obowiązkową pozycją w każdej domowej biblioteczce. 
W książce zostały opisane najważniejsze dolegliwości jakie mogą nas spotkać ze strony układu pokarmowego. Począwszy od jamy ustnej po przełyk, żołądek, jelito cienkie, grube, wątrobę trzustkę oraz inne choroby układu pokarmowego jak np zaparcia czy choroby pasożytnicze.
Mnie ta książka pomogła i pokierowała moją uwagę na dolegliwości mojego syna związane z pasożytami, które chyba w wieku przedszkolnym są nieuniknione.
W książce znajdziemy dużo konkretnej wiedzy tekst napisany w sposób zrozumiały bez trudnych medycznych pojęć.
Przy konkretnych dolegliwościach są wskazówki po jakie gotowe preparaty należy sięgnąć. Są tutaj również przepisy na ziołowe mieszanki, które pomogą w razie występowania schorzeń czy problemów.

Książka warta polecenia! Konkretna wiedza, wskazówki i wiele przepisów na mieszanki ziołowe.Do kupienia Ksiegarnii Pwn.

Czy lubicie tego typu książki?
Często po nie sięgacie?
 

5 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa książka, chętnie do niej zajrzę

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydatna ta lektura, mam ją i w razie różnych dolegliwości jest pod ręką :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja mam bardzo wrażliwy żołądek. ciekawa książka

  OdpowiedzUsuń
 4. Moj amam byłaby zachwycona z takiej lektury. Ostatnio zapalona z niej zielarka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miał być: Moja mama... ale jakiś chochlik mi skakał po klawiaturze :)

   Usuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger