Na co należy zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie?


Na każdego kiedyś przychodzi pora i zaczyna odczuwać potrzebę założenia swojego gniazdka.
Wiążemy się z partnerami, zakładamy rodziny, decydujemy się na dzieci, psa, kota, chomika.
Cała nasza paczka gdzieś musi mieszkać. Wiadomo, że zawsze można przycupnąć na jakiś czas u kochanej mamusi jednak to nie jest dobre na dłuższą metę. I chyba każdy z nas z tym się zgodzi.
Moje zdanie jest takie, że najlepiej osobno, na swoim.
Nie czarujmy się, kupno nowego mieszkania wymaga od nas sporych zasobów pieniężnych. Ewentualnie kredyt gdy bank przychylnie rozpatrzy nasz wniosek.

Biuro Nieruchmości w Warszawie z pewnością będzie pomocne gdy planujecie kupić coś na terenie stolicy.

Na rynku możemy przebierać decydując się na zakup domu, podejmując budowę domu, zakup mieszkania z rynku wtórnego bądź zakup mieszkania od dewelopera.

Tak czy inaczej decydując się na jedną z tych opcji należy sprawdzić kilka rzeczy by w finale transakcję uznać za udaną.

Przed zakup nowego mieszkania warto rozejrzeć się na rynku i poszukać takiego, którego lokalizacja najbardziej nam odpowiada. Z pewnością każdemu z nas zależy by ograniczyć czas dojazdu z domu do pracy. Zbyt długie kursowanie w ciągu dnia między domem a pracą, przedszkolem, szkołą dezorganizuje dniówkę, denerwuje i zabiera cenny czas.
Warto zwrócić uwagę na to, że lokalizacja naszego nowego mieszkania będzie miała również wpływ na cenę metra kwadratowego. Warto rozejrzeć się również gdzie nasze nowe mieszkanie jest położone i zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Metraż to sprawa indywidualna. W zależności jakie mamy potrzeby, jak liczną rodzinę bądź ile gratów lubimy mieć przy sobie ważne dla nas są metry kwadratowe i liczba pokoi.

Cena. To temat rzeka. Ceny nowych mieszkań na rynku znacznie się wahają. Przed zakupem warto zrobić ogólne rozeznanie interesując się cenami mieszkań nawet tych które nas nie interesują. Warto zainteresować się również średnią ceną mieszkań na rynku. Pozwoli nam się to lepiej poruszać w tym temacie.

Piętro. Ten temat to sprawa indywidualna. Jeśli nie lubisz wścibskich sąsiadów bądź masz lęk wysokości zrezygnuj z parteru i ostatniego piętra. W mieszkaniach po środku z pewnością możesz liczyć na to, że sąsiadujące mieszkania podzielą się z Tobą swoim ciepłem.
Sama mieszkam na parterze i jedynym plusem takiej lokalizacji jest to, że nie muszę się wysilać wychodząc po schodach. Cała reszta jest na minus.

 

Widok z okna. Tak to bardzo ważna kwestia. Okna mojego mieszkania zlokalizowane są na wschód i zachód. Cieszę się z tego powodu gdyż słońce świeci mi rano i po południu. Nie muszę używać sztucznego oświetlenia by rozwidnić mieszkanie i poprawić sobie nastrój. Tym bardziej, że to parter i mieszkanie jest ciemniejsze w porównaniu z tymi na górze.
Fajnie jest gdy choć z jednego okna widzimy dużo zieleni, plac zabaw czy park. Betonowe chodniki, parkingi i masywne budowle w pewnym momencie mogą działać na nas przytłaczająco.

Status prawny działki. Warto sprawdzić przed zakupem czy dany deweloper jest właścicielem działki bo już kilka razy słyszałam różne historie na ten temat.  Informacji te znajdziemy w księdze wieczystej.13 komentarzy:

 1. na te wszystkie aspekty zwracałam uwagę wybierając mieszkanie, jest w trakcie budowy a ja już nie mogę się doczekać j=kiedy się wprowadzę

  OdpowiedzUsuń
 2. My robiliśmy bardzo dokładne rozeznanie, jednak i tak mieliśmy duże problemy... Koniec konieców wszystko doszło do skutku, ale to temat rzeka. Czasami czynnik ludzki zawodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niedawno sama wprowadzałam się do nowego mieszkania i na szczęście zwróciłam uwagę na wszystkie elementy, które zawarłaś w swoim wpisie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Poważny temat, konkretne wskazówki. Warto przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się w 100%. Wszystkie mieszkania na sprzedaż powinny być szczegółowo opisane. Każda najmniejsza informacja może się okazać istotna dla klienta.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja szukając mieszkania największą uwagę zwracałam na to, w jakiej dzielnicy jest ono zlokalizowane.

  OdpowiedzUsuń
 7. Największą uwagę mimo wszystko powinno się zwrócić na lokalizację mieszkanie, okolicę w której się znajduje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się z poprzednikiem - lokalizacja jest najważniejsza!

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że dużą uwagę zwrócić należy na sąsiedztwo...

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgadzam się w 100% z moim poprzednikiem.

  OdpowiedzUsuń
 11. Natomiast ja uważam, że największą uwagę zwrócić zarówno na lokalizację mieszkania, jak i sąsiedztwo. Chyba każdy chciałby móc utrzymywać z nim dobre stosunki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Korzystaliście z doradcy? Opłacalna inwestycja?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger