Jak mieć piękny i zdrowy uśmiech?


 Jak mieć piękny i zdrowy uśmiech?

Piękny i zdrowy uśmiech nie musi być jedynie marzeniem. Gdy oglądamy amerykańskie filmy albo występy gwiazd na czerwonym dywanie, od razu zauważamy ich białe uśmiechy i proste, idealne zęby. Tymczasem, chociaż hollywoodzka śmietanka dysponuje zasobnym portfelem, my także możemy cieszyć się białym jak perła uzębieniem.

Codzienna dbałość o zęby

Bardzo dużo zależy od naszego osobistego zaangażowania. Osoby, które nie przejmują się tym, że ząb boli albo się ukruszył, nigdy nie wybiorą się do dobrego gabinetu stomatologicznego. Na szczęście są oni w mniejszości. Dzisiaj o zęby coraz więcej osób dba i robi to coraz lepiej. Zacząć trzeba od regularnej higieny. Czyszczenie zębów dwa razy dziennie to niezbędne minimum - rano, po śniadaniu i wieczorem, przed położeniem się spać. Osoby, które spożywają w ciągu dnia dużo kawy, herbaty, wypijają wino do obiadu czy kolacji, po szczoteczkę do zębów powinni sięgać częściej, nawet po każdym posiłku. Nie tylko częstotliwość jest ważna, ale także jakość wykonywania samej czynności. Szczotkować zęby należy przez minimum 2 minuty. Dobrze włączyć do codziennych rytuałów nitkowanie zębów oraz płukanie jamy ustnej płynem antybakteryjnym. Przydają się także nowoczesne szczoteczki elektryczne i wszelkie irygatory do usuwania płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowej.

Rusz do dentysty!

Nawet skrupulatne czyszczenie zębów nie zwalnia nikogo z wizyt u stomatologa. Tylko regularne przeglądy wykonywane dwa razy do roku gwarantują, że wszelkie zmiany w jamie ustnej zostaną szybko dostrzeżone, a ewentualny rozwój próchnicy zahamowany. W lubelskim gabinecie http://www.ortolublin.pl/ znajdziemy nie tylko stomatologów, którzy usuną ewentualne ubytki, ale też specjalistów, którzy wybielą zęby lub zaproponują metodę prostowania ich i usuwania wad zgryzu. Przy okazji warto pamiętać, że opieka stomatologiczna dostępna jest dla każdego: od dzieci, którym dopiero co urosły mleczaki, kobiet ciężarnych i seniorów, którzy chcieliby uzupełnić braki w uzębieniu nowoczesnymi metodami.

7 komentarzy:

 1. ja dbam o zęby jak mogę, zwłaszcza teraz, gdy noszę aparat ortodontyczny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja dentysty się troszkę boję i nie chętnie tam chodzę :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja to mam bzika na punkcie zębów, zresztą ja muszę cały czas latać po stomatologach bo mam niby jasną kość ale za to słabe :P nie licząc wyrwanych zębów to każda 8,7 i 6 a nawet dwie 5 to kanałowe leczenie :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Najważniejsza systematyczna pielęgnacja, a wtedy wizyta kontrolna nie jest straszana.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ważne by odwiedzać regularnie dentystę, nie bać się, to będziemy mieli mniej ubytków do zrobienia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem codzienna dbałość o zęby to zupełna podstawa. Ja używam od dłuższego czasu szczoteczki sonicznej od Panasonica i widzę poprawę. Czyści znacznie dokładniej niż zwykła i nie podrażnia w ogóle dziąseł. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kontrolne wizyty u dentysty to podstawa :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger