Bazgroszyt dla mojego synka - opinia

Dzięki uprzejmości firmy Animade Sp. z o.o. otrzymałam do testów

Bazgroszyt Ćwiczenia z wyobraźnią Rysuj z Gwiazdami

Piszą:
Bazgroszyt.pl to edukacyjny serwis dla rodziców i dzieci, pomagający w przygotowaniu dzieci do szkoły. Tworzą go rodzice i pedagodzy, aby rozwijać wyobraźnię dzieci. Bazgroszyt.pl to autorskie materiały do nauki pisania, twórcze kolorowanki do drukowania i gry edukacyjne.
W kreatywnym świecie Bazgroszytu dzieciom towarzyszą przyjazne Kredziaki, czyli kredko-bohaterowie: Rysek, Kredzia, Kolorozaurus i ich przyjaciele.

Bazgroszyt to książeczka z twórczymi kolorowankami. Daje ona rodzicom szansę zajrzenia do wewnętrznego świata swoich dzieci, ponieważ zadania, które proponuje odwołują się do dziecięcych przekonań i wiedzy. Mogą być one pretekstem do rozmów o świecie, o tym, co dziecko narysowało i dlaczego, a także (do czego szczególnie zachęcamy) czy możliwe jest jeszcze inne rozwiązanie.

Bazgroszyt można wykorzystać na różne sposoby:

do wspólnej pracy z dzieckiem młodszym – gdy rodzic rozmawia z dzieckiem o jego pomyśle na rozwiązanie zadania i dorysowuje niektóre elementy – te o które poprosi go dziecko,

do samodzielnej pracy dziecka, po której zakończeniu rodzic podziwia dzieło i prosi, by dziecko opowiedziało o tym co narysowało i dlaczego,

do pracy równoległej – kiedy i dziecko i rodzic oddzielnie, wypełniają karty Bazgroszytu, a następnie prezentują prace, opowiadając o swoich pomysłach.

Po skończonej pracy porozmawiaj z dzieckiem o tym, co narysowało i dlaczego. Dzięki temu dowiesz się, jak postrzega świat, i pomożesz mu wyrazić słowami to, co myśli.

Nasze testowanie i opinia:
Mój synek skończył 17 miesięcy. Dopiero zaczyna swoją przygodę z kolorowaniem obrazków. Musze go dobrze pilnować podczas kolorowania bo chętnie wcina kredki. Dlatego ten czas spędzamy razem na wspólnej nauce podczas zabawy.
Synek jeszcze nie umie dobrze w rączkach trzymać kredki ale robi coraz większe postępy.
Spójrzcie na pokolorowane przez niego obrazki w Bazgroszycie...


Prawda że rośnie z niego Picasso?:)
Bazgroszyt jest świetny! Celebryci narysowali do pokolorowania dla dzieci różne postacie. Każdy może pokolorować je według gustu i wyobraźni. Poza tym w Bazgroszycie są również wolne miejsca gdzie dziecko może narysować swój własny rysunek.
Bazgroszyt jest inny niż zwykła kolorowanka. Moim zdaniem jest to fajny pomysł na spędzenie kreatywnie czasu z dzieckiem.
Po stronach Bazgroszytu oprowadzają nas i towarzyszą nam bazgroszytowi przyjaciele. Między innymi piesek podobny do kredki. Mój synek bardzo lubi zwierzątka więc i tego pieska bardzo polubił.


Zapraszam Was na ich stronę => TUTAJ

A Wy co myślicie o zabawie poprzez wspólne rysowanie?

3 komentarze:

 1. ale pięknie mu nosek wy kolorował :-)
  książeczki są rewelacyjne, też mamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie kolorowanki to super sprawa :) sama w dzieciństwie je lubiłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja Siostrzenica uwielbia tego typu zeszyty :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger