Kuracja z Xenna Błonnik

Znacie stronę Streetcom? Na pewno! Wszyscy ją znają...


Jakiś czas temu dzięki uprzejmości Streetcom zostałam ambasadorką produktu Xenna Błonnik.


Gdy zaproponowano mi udział w kampanii to bardzo się ucieszyłam. Podstawą zdrowej diety jest błonnik, a on jest nierozłącznym elementem mojej diety.

Na stronie Xenna czytamy o tym preparacie:

Spowolniona przemiana materii w negatywny sposób wpływa na stan zdrowia i w konsekwencji pogarsza samopoczucie. Częstą przyczyną problemów metabolicznych jest nieprawidłowa praca jelit. Ich wolniejsze ruchy sprzyjają gromadzeniu się złogów, co zaburza funkcje jelit i często prowadzi do zaparć. Xenna błonnik to produkt, który oczyszcza jelita ze złogów i przywraca ich naturalną pracę, uwalniając od zaparć.

Problem zaparć dotyczy wielu kobiet w różnym wieku i jest wpisany w naturalne zmiany zachodzące w organizmie wraz z upływem czasu. Ponadto, wiele kobiecych przypadłości, takich jak menstruacja, ciąża czy menopauza sprzyja występowaniu zaparć. Dlatego warto dbać o zdrowie jelit. Ich prawidłowe funkcjonowanie pozwala uwolnić się od nawracających zaparć i codziennie lepiej się czuć.

 
Co to jest Xenna błonnik?
Xenna błonnik to preparat na bazie wysoko skoncentrowanego, naturalnego błonnika pszennego. Po spożyciu zwiększa on swoją objętość i stymuluje jelita do przesuwania znajdujących sie w nich resztek pokarmowych. Dzięki temu Xenna błonnik oczyszcza jelita z zalegających w nich złogów i w konsekwencji reguluje prawidłową pracę jelit. Preparat przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które poszukują sposobu na dobrą przemianą materii każdego dnia.
Jak działa Xenna błonnik?
Xenna błonnik przede wszystkim uzupełnia codzienną dietę o błonnik potrzebny do właściwego funkcjonowania jelit, dzięki czemu:
ułatwia zwalczanie zaparć
oczyszcza jelita
reguluje pracę jelit i rytm wypróżnień
ułatwia wypróżniania

Działanie błonnika pszennego zawartego w Xennie błonnik zostało ocenione pozytywnie przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Oznacza to, że jego dobroczynne działanie zostało dowiedzione naukowo.

Xenna Błonnik jest wygodna w dawkowaniu. Wystarczy raz dziennie przyjąć dwie łyżeczki preparatu by zadbać o jelita.

Produkt można stosować długotrwale bez obawy o uzależnienie czy „rozleniwienie” jelit. Xenna błonnik nie jest wchłaniana ani trawiona przez organizm, może być stosowana codziennie, a jej systematyczne stosowana przynosi długotrwały efekt.

Jak stosować Xennę błonnik?
Dorośli: 2 łyżeczki (ok. 11 g) na dobę. Preparat należy wsypać do szklanki wody, herbaty, soku, muesli lub jogurtu i przed spożyciem wymieszać. Należy wypijać co najmniej 250 ml wody lub soku owocowego na każde ok. 5,5 g (łyżeczka) preparatu. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Produkt może być stosowany przez diabetyków.


Moja ocena:
Xenna błonnik znajduje się w plastikowych dużych słoiczkach. Dodatkowo słoiczki posiadają zabezpieczenie foliowe, dzięki któremu wiemy, że produkt jest pierwszy raz przez nas otwierany.
Z łatwością można wydobyć produkt z opakowania, a plastikowy słoiczek jest praktyczny i na pewno się nie stłucze.

Xenna Błonnik może być spożywana na różne sposoby. Ja upodobałam sobie spożycie Xenny z jogurtem. Jogurt naturalny mieszam z sokiem lub świeżymi owocami i dodaję 2 łyżeczki Xenny Błonnik.
Musicie pamiętać, że stosując ten preparat należy dużo pić. Ja staram się pić około 2 litrów wody dziennie.
Błonnik chłonie wodę. Musimy zatem podczas kuracji Xenna błonnikiem zapewnić organizmowi odpowiednią ilość wody aby błonnik się z nią połączył. Jeśli nie będzie dostatecznej ilości wody spowoduje to u nas efekt odwrotny - zaparcia.


Teraz mamy sezon na świeże owoce i warzywa. Jest ich do woli. Więc wcinajcie ile wlezie. Jeśli jednak nadal trapią Was męczące zaparcie bądź chcecie oczyścić swoje jelita z nieczystości warto zwrócić uwagę na preparat Xenna błonnik. Dodatkowo polecam ćwiczenia w dowolnej formie i wedle upodobań:)


Preparat otrzymałam dzięki uprzejmości STREETCOM =>TUTAJ
PODPIS

9 komentarzy:

 1. ja jeszcze nie próbowałam xenny,ale dobry jest też Colon C,działa jak natura chciała :D

  OdpowiedzUsuń
 2. ja nie lubie takich specyfików

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie mam takich kłopotów (odpukać), ale wiem, że wiele kobiet stosuje i to dosyć regularnie. Dlatego ważne jest, aby były one bezpieczne dla organizmu.

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie jutro recenzja, zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tez mam Xennę - bardzo mi przypasowała. W jogurcie z owocami smakuje ok a pięknie radzi sobie np ze wzdęciami (jak ja kocham czereśnie...)

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o tym produkcie, ale jeszcze nie miałam okazji go zakupić. A przydałby się :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Najlepsze są naturalne rozwiązania, a błonnik jest jak najbardziej naturalny. Właściwie zbilansowana dieta da radę go dostarczyć ile trzeba, ale przy zabieganiu, w jakim się aktualnie żyje takie suplementy są pomocne. Po prostu czasem trzeba i nie ma co się szczypać...

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię naturalne produkty,mam ostanio fioła na tym punkcie.Piłam herbatke xenna,i uważam że jest lepsza niż tabletki,ale to tylko kwestia przyzwyczajenia.Można również pić herbatkę rano,a tabletke wziąść wieczorem,wtedy efekt oczyszczenia będzie dużo lepszy :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger