Laboratorium w szufladzie PWN - Zoologia i Anatomia człowiekaWakacje wakacjami, ale książki warto czytać każdego dnia. Dlatego dziś przychodzę do Was z ostatnimi nowościami jakie zagościły u mnie od PWN.
Zagościły jeszcze przed wakacjami ale ze względu na różne okoliczności jakie się u mnie wydarzyły to dużo recenzji odłożyłam na potem... Teraz nadrabiam zaległości również i te książkowe.

Kiedy zobaczyłam te dwie książki od razu przypomniała mi się szkoła podstawowa i liceum oraz moje zamiłowanie do biologii. Biologię nawet zdawałam na maturze i miałam z niej 6.
Zawsze lubiłam czytać encyklopedie oraz książki o anatomii czy przyrodzie. Ciekawiły mnie do tego stopnia, że mogłam nad nimi siedzieć godzinami bez znudzenia.
Dlatego też i teraz sięgnęłam po te dwie pozycje wydawnictwa PWN.

Zoologia to książka z serii Laboratorium w szufladzie.
Autorka w ciekawy sposób przedstawia temat zoologii,
zabiera czytelnika w świat zwierząt i pozwala mu znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Książka przeznaczona jest dla dzieci, dorosłych, a także może być wykorzystywana przez nauczycieli. Dzięki eksperymentom o zróżnicowanym stopniu trudności możemy poznać ciekawostki ze świata mrówek, pszczół, ślimaków czy muszek owocówek. Książka jest bardzo ciekawa ze względu na różne doświadczenia i ćwiczenia, które możemy wykonywać oraz na stopień wiedzy jaką przedstawia. Uważam, że to pozycja obowiązkowa dla miłośnika przyrody.

Anatomia człowieka to druga książka z tej serii. Już na podstawie tytułu stwierdzamy, że książka to skarbnica wiedzy na temat tajników ludzkiego organizmu i jego funkcji. Dzięki książce zgłębimy wiedzę na temat układu pokarmowego, oddechowego, krwionośnego czy kostnego. Nie jest to książka podręcznikowa. Jest to pozycja dzięki której poznamy w bardzo przyjemny sposób tajniki ludzkiego organizmu. Książka rozbudza chęć dalszego zgłębiania się w temat anatomii.
Jest napisana językiem zrozumiałym i przystępnym dla czytelnika.


Jestem ciekawa czy sięgacie po tego typu książki? 
Lubicie się edukować?


3 komentarze:

  1. Znam te książki, bardzo mi sie podobają są pięknie wydane i mają interesującą, zrozumiałą treść :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzeczywiście książka jest bardzo dobrze zrobiona zarówno graficznie jak i merytorycznie. Szukam teraz też podobnych propozycji

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger