Dixit Rebel Gra planszowa - TaniaKsiazka.pl


Dzień dobry!
Ostatnie godziny starego 2023 roku spędzam z rodziną. Dzisiejszy dzień jest dniem pełnym wspomnień tego co miało miejsce w poprzednich miesiącach oraz wspólnie z mężem snujemy plany co i gdzie będziemy robić w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Dziś jeszcze w starym roku chciałabym Wam pokazać jeszcze jedną planszówkę jaką na święta dostały moje dzieciaki. 


DixitDixit Rebel Gra planszowa

"Wspaniała gra, w której liczy się pomysłowość, kreatywność i wymyślanie skojarzeń. Pozwól ponieść się wyobraźni i spędź wesoło czas, grając z najbliższymi.

Stworzona przez Jeana-Louisa Roubira prosta gra karciana "Dixit" to zabawa, w której pierwsze skrzypce grają wyobraźnia i kreatywność. Polega na zgadywaniu i wymyślaniu skojarzeń do kart z pięknymi ilustracjami.

“Dixit” - zasady gry

Na czym polega gra w “Dixit”? Na początku każdy gracz ma sześć kart. W kolejnych rundach każdy po kolei staje się Bajarzem, który podaje hasło związane z jedną ze swoich kart. Następnie reszta uczestników do podanej przez Bajarza frazy dokłada po jednej ze swoich kart. Po otrzymaniu kart od wszystkich Bajarz tasuje karty, a zadaniem reszty graczy jest odgadnięcie, która z kart należy do Bajarza. Następnie graczom przyznawana jest odpowiednia ilość punktów, a ich pionki przesuwane są na planszy. Gracze dobierają także po jednej karcie ze stosu kart.

Grę wygrywa osoba, która zdobyła największą ilość punktów w momencie, w którym skończy się stos kart.

“Dixit” - instrukcja z wariantami gry i zawartość pudełka

W instrukcji znajdują się różne warianty gry, dzięki czemu gra się nie nudzi. W "Dixit" może grać od trzech do ośmiu graczy, w wieku od ośmiu lat. Gra zawiera: 

- instrukcję, 

- planszę, 

- 84 karty z pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami autorstwa Marie Cardouat 

- oraz po osiem żetonów głosowania i drewnianych króliczków, które są pionkami w grze.

Sprawdź również rozszerzoną wersję oraz dodatkowe karty “Dixit”!

Rebel oferuje także rozszerzoną grę "Dixit Odyseja", w którą może grać aż 12 osób. Rozegraliście już wszystkie możliwe kombinacje w podstawowej wersji “Dixit”? Dodatki o różnej tematyce, które zawierają po 84 karty z jednym motywem przewodnim, urozmaicą grę o nowe ilustracje, pozwalając na nowo ożywić pasjonującą grę w skojarzenia. Dodatki pasują zarówno do podstawowej, jak i rozszerzonej wersji gry." informacje pochodzą ze strony TaniaKsiazka.pl z kategorii Gry Planszowe i karciane

Ta gra to świetna propozycja dla całej rodziny. Odnajdą się w niej zarówno dorośli jak i dzieci. Moja córka ma niecałe 8 lat i bardzo polubiła grać  w tę grę. Gra jest kreatywna. Już wiemy, że z pewnością dokupimy kolejne dodatki.

Gra ma ładną grafikę, przyjemnie się patrzy na karty tej gry. Jej fabuła jest dość prosta i przyjemna. Dzieci nie mają trudności ze zrozumieniem zasad tej gry. Gra jest kreatywna i przynosi satysfakcję nie tylko doświadczonemu graczowi jak i poczatkującemu.

Nawet nie sądziłam, że gra okaże się tak przyjemna i ciekawa dla całej naszej czwórki.

#współpracareklamowa z TaniaKsiazka.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger