Zdrowie i lepsze samopoczucie - Ajurweda i DEVA Harmony


Hej!
Jak Wam mija dzień? Zrobiliście dziś coś dobrego dla siebie?
Zadbaliście o Wasze dobre samopoczucie? Porozpieszczaliście się troszkę?

Od pewnego czasu doskonale wiem jak ważne jest dbanie o siebie. Kilka lat temu moje zdrowie zostawiłam w tyle. Trwało to tyle, że aż zaczęło szwankować i dawać mi sygnały, że coś jest nie tak.

Od lat wpajano nam żeby troszczyć się o najbliższych. O rodzinę, o dzieci. Nie raz słyszałam, że dzieci są najważniejsze, rodzina. Że trzeba o nich dbać. Owszem zgodzę się, są bardzo ważni i dbam o nich, ale ja też jestem ważna i nie zadba o mnie nikt jak sama tego nie zrobię. I to nie jest samolubstwo. To jest zwyczajne pokochanie siebie i dbanie o siebie tak jak to robimy w stosunku do naszych najbliższych.
Nie można zostawiać siebie w tyle. 

Pamiętam jak zaczęłam mieć problemy ze zdrowiem to wtedy zaczęłam dużo czytać na temat zdrowia, przywracania równowagi w ciele, zdrowego odżywiania i o naturalnych metodach leczenia.
Wtedy też spotkałam się z terminem takim jak ajurweda. 

Ajurweda to tradycyjna medycyna indyjska. Jest to starodawna sztuka lecznicza, która obecnie jest bardzo popularna. 
Ajurweda opiera się na sztuce zachowania pierwotnej równowagi organizmu. Nauka ta mówi, że człowiek jest stworzony z cząstek energii czyli jest energią. Każdy z nas ma swój model energetyczny, swój typ. Nie ma dwóch jednakowych typów energetycznych tak samo jak nie ma dwóch takich samych ludzi na świecie. 
Terapia w ajurwedzie nie proponuje jednej recepty dla wszystkich osób, tutaj do leczenia podchodzi się indywidualnie. 
W medycynie ajurwedyjskiej bardzo dużą wagę przywiązuje się do ziół i leczenia nimi. W DEVA Harmony jest bardzo duży wybór ziół w tabletkach czy kapsułkach, herbat ziołowych, toników, które są przeznaczone do leczenia różnych dolegliwości organizmu człowieka. Są tutaj również preparaty na oczyszczanie czy regenerację i przywrócenie energii. 
W tym sklepie znajdziemy również duży wybór kosmetyków ajurwedyjskich np. kremy do twarzy, mydła czy szampony. 
Jeśli interesuje Was ta tematyka to na stronie DEVA znajdziecie również fajny test na Konstytucję Ajurwedyjską oraz listę Krajowych Konsultantów Ajurwedyjskich, a także możecie umówić się na konsultację ajurwedyjską z certyfikowanym specjalistą z tej dziedziny.

Czy macie jakieś doświadczenie związane z ajurwedą?

#współpraca reklamowa
#zdjęcie pochodzi ze strony DEVA Harmony

1 komentarz:

  1. z ajurwedy testowałam tylko olejki eteryczne i kosmetyki ale miło je wspominam :D lubię generalnie wschodnie rzeczy, takie jak joga, medytacja, muzyka dzwonów, czy azjatycką kuchnię :) można powiedzieć że to trochę moja pasja bo już sporo rzeczy kupiłam w tym zakresie ;) mam wygodną odzież do jogi, płyty z muzyką relaksacyjną, zestawy do sushi i wiele więcej ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger