Ziołowa farba do włosów 4.0 BROWN od VENITACzy farbujecie włosy? Jeśli tak to jakie farby wybieracie?
Ja od wielu lat przerzuciłam się na farby do włosów o lżejszym składzie. Tzn sięgam po różnego rodzaju farby ziołowe, te oparte na hennie, farby o lżejszym składzie.

Będąc kiedyś w Drogerii Rossmann zauważyłam, że na jej półkach zaczęły pojawiać się właśnie tego typu produkty. Bardzo mnie to cieszy gdyż te drogerię mam najbliżej mojego miejsca zamieszkania i przynajmniej zakup tego typu produktów zrobię na miejscu.
Właśnie w tej drogerii zauważyłam nowość marki Venita Ziołową farba do włosów w 100% naturalna.
Bardzo mnie to zaciekawiło. Nie kupiłam tej farby od razu, jednak chodziła za mną w myślach.

Dzięki uprzejmości portalu Urodaizdrowie.pl dostałam świetny pakiet kosmetyków VENITA do testów i oczywiście wśród nich znalazła się naturalna farba do włosów w odcieniu brąz.


100% NATURALNA ROŚLINNA WEGAŃSKA KOLORYZACJA

ZIOŁOWA FARBA DO WŁOSÓW VENITA ZAWIERA 100% NATURALNYCH SKŁADNIKÓW POCHODZENIA ROŚLINNEGO. Naturalne zioła, tradycyjnie wykorzystywane w ajurwedyjskiej medycynie i filozofii zdrowego życia posiadają moc pochodzącą z głębi natury. Wolne od jakichkolwiek dodatków chemicznych, oddają nam to co najcenniejsze:

• długotrwały efekt z naturalną, niewidoczną linią odrostu
• optymalnie pokrywają siwe włosy
• możliwość łączenia składników dla uzyskania indywidualnego koloru
• pogrubiają włosy i zwiększają ich objętość
• nie zawierają syntetycznych barwników
• odpowiednie dla osób z wrażliwą skórą
• polecane dla VEGAN!

W opakowaniu: 2 saszetki z proszkiem koloryzującym (2×50 g), rękawiczki ochronne.

Produkty dostępne w sklepach: DROGERIE NATURA, HEBE


Farby Venita dostępne są w kolorach: czarna czekolada, brąz, henna, czerń indygo, orzechowy brąz, kasztanowy brąz oraz miedziany blond. Każda z nich oparta jest na jednym z niżej opisanych ziół, bądź na ich kombinacji. Uzupełnieniem kolekcji farb jest odżywka o neutralnym kolorze.

Każda farba składa się z dwóch saszetek z proszkiem, czepka foliowego, instrukcji użycia i rękawiczek ochronnych. 

Aby odpowiednio przeprowadzić koloryzację farbami ziołowymi Venita należy najpierw umyć włosy łagodnym szamponem (bez silikonów i innych sztucznych cudeniek), wymieszać zioła z wodą, a następnie ziołową masę równomiernie rozprowadzić po włosach. Najlepiej robić to od nasady aż po koniec włosa, powoli, pasmo po paśmie. 

Po nałożeniu ziół, na głowę należy założyć foliowy czepek, który można dodatkowo  okryć ręcznikiem dla utrzymania ciepła. Po wyznaczonym czasie (w zależności od farby i koloru, jaki chcemy uzyskać, to od 30 minut do nawet 6 godzin!) włosy należy spłukać wodą i…cieszyć się z efektu!


Po otwarciu opakowania z farb a od razu czuć piękny ziołowy zapach. Farba na włosach musi pozostać dość długo by nadać włosom odpowiedni odcień. Jednak po koloryzacji tą farbą włosy nie są przesuszone ani zniszczone jak po farbach typowo drogeryjnych. Wystarczy odżywka i włosy nabierają pięknego wyglądu, błyszczą i są miękkie.

Marka VENITA to nie tylko farby do włosów ale również szampony do włosów, henny, kremy do rąk, kosmetyki pielęgnacyjne.2 komentarze:

  1. Farba fatalna … po 30 minutach zaaplikowanego zielonego błota zaczęło mi się robić słabo. Musiałam zmyć, tym samym nie kończąc zabiegu.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger