Wakacje moich marzeń!

dominikana, egzotyczne wakacje
Źródło: itaka.pl

Czas pędzi nieubłaganie. Jesteśmy już za połową wakacji. Pewnie większość z Was była bądź jest na wakacyjnym urlopie. Jestem ciekawa czy wybraliście naszą przepiękną Polskę, czy może wybieracie bardziej egzotyczne miejsca na wakacyjne podróże?
My w tym roku niestety nie możemy sobie pozwolić na dłuższy polski czy zagraniczny urlop. Wyskoczymy dosłownie na kilka dni w góry bądź nad morze by odetchnąć innym powietrzem. Wakacyjny reset musi być by nabrać siły przed czekającymi niebawem nas wyzwaniami.

biały piasek, plaża, palmy, wakacje
Źródło: itaka.pl

Marzy mi się dłuższy zagraniczny wyjazd. W moich marzeniach wybieram kraje odległe, egzotyczne, poza Europą. Kraje o innej kulturze, przepięknej architekturze i fascynującej przyrodzie. Nigdzie tak nie wypoczywam jak na łonie natury. Lubię z nią obcować, przebywać wśród roślin, wdychać ich zapachy i otulać się ich kolorami. Lubię zwiedzać, poznawać historię miejsc, w których jestem, stawać się ich częścią.
Świat jest przepiękny, tajemniczy, fascynujący. Czeka na nas, kusi nas, zaprasza do odkrywania siebie.

wakacje, ryby, rafa koralowa
Źródło: itaka.pl

Od czasów liceum marzyłam o dalekich podróżach. Moje fascynacje skupiły się na miejscach takich jak Dominikana czy Indie. Z biegiem lat do tego dołączyły miejsca takie jak Bali, Tajlandia i Madagaskar.
Marzę o widoku białych, piaszczystych plaż, lazurowym morzu, palmach kokosowych, piaszczystych wybrzeżach z cudowną rafą koralową.  Marzę by poznać faunę i florę tych miejsc nie spotykaną nigdzie indziej na świecie. Chcę spróbować lokalnych potraw, poczuć smak i zapach owoców skąpanych w egzotycznych promieniach słońca. Marzę by zobaczyć wschód słońca z drugiego krańca świata, kolor nocnego nieba skąpanego w gwiazdach oraz zachód słońca, który ponoć najpiękniejszy jest nad Afryką..
To wszystko wydaje się być takie inne, fascynujące, oszałamiająco piękne. 
Kusi i  przyciąga swą innością i dzikością...

tajlania, budda, wakacje marzeń, itaka.pl
Źródło: itaka.pl
Nie ma nic cenniejszego niż wspomnienia. 
Nic nam tego nie zastąpi co w życiu widzieliśmy i przeżyliśmy. Warto zatem "inwestować" w wycieczki poznawanie świata gdyż inwestujemy wówczas w samych siebie.

Pochwalcie się swoimi wakacjami marzeń? 
Gdzie byliście, co zwiedziliście, bądź gdzie chcielibyście pojechać?

palmy, plaża, wakacje marzeń
Źródło: itaka.pl

4 komentarze:

 1. Mi marzy się Tajlandia i oczywiście Bali ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim marzeniem było jechać na Chorwację i to może nie w tym roku właśnie spełniłam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję Ci kochana! Widziałam Twoją chorwacką opaleniznę :)

   Usuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger