Tak działa mózg - dr Asia Podgórska - TaniaKsiazka.pl

Dzień dobry!
Jak Wam mija tydzień? U nas kończą się ferie, niestety od poniedziałku dzieci wracają do szkoły. A ja mimo kilku dni wolnych nie miałam czas na dokończenie obecnie czytanej książki.
W kolejce do czytania mam już kilka następnych pozycji min. "Tak działa mózg" dr Asia Podgórska.

Czy interesowaliście się kiedyś tym jak pracuje Wasz mózg? Ja myślę, że każdy z nas się zastanawiał nad tym tematem. Jest to temat bardzo ciekawy, fascynujący i skrywający wiele tajemnic. Dlatego też postanowiłam go zagłębić i do swojej kolekcji książek dołożyłam książkę, którą widzicie w dzisiejszym wpisie.

"Trudno odnaleźć twór bardziej złożony od ludzkiego mózgu. I paradoksalnie –twór najmniej poznany. Jesteśmy całkowicie zależni od tej nieco ponadkilogramowej galaretki w naszej głowie. Nastroje, pragnienia, emocje, świadomość, zdolności intelektualne – za to wszystko odpowiada mózg i jego określone struktury, wraz z powstającym w układzie nerwowym szeregiem neuroprzekaźników i zmianami zachodzącymi w biochemicznej zupie.

To, co oddziałuje na nasz mózg, z czym codziennie się on styka – kształtuje to, jacy jesteśmy. To od nas, od tego, czym – dosłownie i w przenośni – karmimy go codziennie, w ogromnej mierze zależy to, jak funkcjonuje.

Modyfikacja naszej diety, zachowania oraz rutyny – i w związku z tym pracy mózgu – ma podstawowe znaczenie dla profilaktyki wielu chorób oraz dla lepszego codziennego funkcjonowania. Możemy zrobić o wiele więcej dla poprawienia sprawności mózgu niż jakiegokolwiek innego narządu naszego ciała.

Dzisiaj mamy już pewność, że m.in. to:

  • co i jak jemy
  • w jakiej kondycji są nasze jelita
  • ile czasu dziennie jesteśmy w ruchu
  • jak dużą wagę przywiązujemy do jakościowego odpoczynku i snu
  • w znacznym stopniu definiuje zdrowie i pełnię funkcjonowania naszego mózgu!

Dr Asia Podgórska przybliża czytelnikowi zależność między stylem życia a kondycją komórek nerwowych. Jeśli chcesz poznać bliżej swój mózg, zrozumieć, jak neurony komunikują się ze sobą, czym jest neuroplastyczność i skąd bierze się serotonina, ta książka jest właśnie dla Ciebie!" TaniaKsiazka.pl z kategorii Książki i Psychologia i motywacja


Ta książka to nie tylko fascynująca pozycja o ludzkim mózgu ale również estetycznie i pięknie wydana lektura, którą powinien poznać każdy kogo fascynuje biologia mózgu, neurochemia, zdrowy styl życia czy medycyna. Estetycznie wydana książka, z zakładką w postaci tasiemki, z przepięknymi obrazkami. Będzie idealnym prezentem dla kogoś, kto lubi poruszać się w tych tematach.
Książka została napisana przez młodą i zdolną polską panią doktor nauk biologicznych Asię Podgórską, specjalizującą się w neurochemii Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN. Bardzo podoba mi się sposób w jaki przedstawia podejście do ludzkiego mózgu. Zaznacza jak bardzo znaczący wpływ na najważniejszy organ naszego organizmu ma styl naszego życia przede wszystkim sposób odżywiania, aktywność fizyczna, używki, stres, sen, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Oparte to jest na badaniach naukowych, które zostały w tej książce przytoczone przez autorkę.
Autorka w prosty sposób wyjaśnia procesy zachodzące w mózgu, przedstawia sposoby jak w najlepszy sposób dbać o mózg by jak najdłużej cieszyć się jego sprawnością.
Jest tutaj dużo wskazówek dotyczących diety i jogi oraz to co bardzo mnie interesuje czyli informacje o suplementach: adaptogenach roślinnych, grzybowych i związkach roślinnych.
Bardzo ciekawa i pięknie wydana książka, która jest napisana językiem prostym i zrozumiałym dla czytelnika.

#współpracareklamowa z TaniaKsiazka.pl


2 komentarze:

  1. Nie słyszałam o tej książce, a zainteresował mnie Twój opis. Ciekawa jestem jaki konkretnie wpływ ma joga na mózg.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger