Jak pozbyć się łupieżu?


Link afiliacji Dermedic

Jak pozbyć się łupieżu? W ostatnich tygodniach ten temat jest u mnie na czasie. Szukam różnych informacji na ten temat. Problem nie dotyczy mnie ale mojego syna, który ma 10 lat więc tym bardziej jestem nim przejęta.

To jeszcze dziecko. Zauważyłam, że powoli wkracza w okres dojrzewania. Powoli trzeba zmieniać mu produkty kosmetyczne te do mycia ciała, a tak że i do pielęgnacji skóry głowy. Wraz z wkroczeniem w wiek dojrzewania zmienia się gospodarka hormonalna naszego organizmu. Skóra głowy zaczyna wytwarzać więcej łoju, który stanowi pożywkę dla mikroorganizmów. W ten sposób skóra głowy może swędzieć, włosy mogą się przetłuszczać, na skórze i włosach pojawiają się suche płatki naskórka widoczne również na ubraniu. To stanowi dyskomfort dla osoby, którą ten problem dotyczy. 
Warto wtedy dobrać odpowiednie produkty pielęgnacyjne.
Dorosły nie będzie miał z tym problemu gdyż nasz rynek ma dość sporą ilość produktów przeciwłupieżowych. Jednak jeśli ten problem dotyczy dziecka, które wchodzi w okres dojrzewania to ja osobiście jestem trochę wycofana by dla niego kupować pierwszy lepszy szampon przeciwłupieżowy.

Skupiłam się na markach, które można dostać w lepszych perfumeriach oraz w aptece. Na tych z jakimi miałam do czynienia gdy sama miałam problem z wypadaniem włosów. Na mojej liście zakupowej znalazła się marka Ducray, której produkty nawet obecnie używam razem z mężem. Tę markę poleciła mi dermatolog gdy miałam problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Po skończonej kuracji włosy przestały nagminnie wypadać. Teraz te produkty stosuję raz w tygodniu. Dzięki temu nabrałam zaufania do marki, wiem że te produkty są delikatne dla skóry głowy jaką ja posiadam, nie podrażniają skalpu i doskonale pielęgnują włos na długości. Myślę, że wśród produktów tej marki znajdę coś dl mojego syna.

Drugą marką jest Dermedic. Wypróbowałam większość kosmetyków tej marki i zawsze byłam zadowolona. Moje dzieci od pierwszych dni były pielęgnowane tymi produktami. Uważam, że te dermokosmetyki są skuteczne i bezpieczne, również nie podrażniają delikatnej skóry głowy na czym mi bardzo zależy jeśli chodzi o mojego synka.

Ja będę składać zamówienie. A Was proszę o rady. Jeśli macie podobny problem czyli łupież u dzieci wchodzących w okres dojrzewania to napiszcie proszę co dla nich kupujecie i jak się sprawdza?


2 komentarze:

  1. Stosowałam przez miesiąc i faktycznie zauważyłam poprawę. Łupież prawie zniknął a dodatkowym plusem było zagęszczenie włosów.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger