Odkurzacz i mop parowy 2w1 Deerma - opinia


Szybkie i przyjemne sprzątanie w dodatku w stylu eko. Czy to w ogóle możliwe? 
Tak! Z odkurzaczem i mopem parowym 2w1 Deerma.

Dziś chciałabym Wam opisać moje wrażenia po kilku tygodniach użytkowania tego sprzętu.

Mieszkam w bloku. Nasze mieszkanie nie należy do najmniejszych. Mam dwoje dzieci, którzy codziennie przynoszą mi do domu pół piaskownicy w butach. Zawartość z butów roznosi się po mieszkaniu. Kurz zbiera się każdego dnia czy to z ciuchów czy z remontów, które obecnie teraz trwają nie tylko u sąsiadów ale i przed blokiem (nowa kostka na chodnikach).
Każdego dnia trzeba zamiatać, odkurzać, myć podłogę. 
Przyznam Wam szczerze, że te podstawowe czynności z czasem zaczęły mnie denerwować. Zabierają czas, są monotonne. Jednak nie musza takie być. Przekonałam się o tym poznając Odkurzacz i mop parowy 2w1 Deerma ZQ990W.

Zacznijmy może od wyglądu. Urządzenie ma nowoczesny i stylowy design. Bardzo mi się podoba. Szczerze mówiąc od dawna marzyłam o takim stojącym odkurzaczu więc teraz doceniam fakt, że mogę na co dzień cieszyć nim oko i użytkować go w moim domu. Urządzenie stoi na podstawce w pozycji pionowej. Jest doskonale wyważone więc się nie przewróci chyba, że sami zaczniecie go popychać. 
Zajmuje niewiele miejsca. Dla mnie o wiele praktyczniejsze do przechowywania niż tradycyjny odkurzacz z rurą.

Urządzenie zdecydowanie skraca czas prac domowych i porządkowych. Działa na mocy 1300 W. 
W jednym czasie możemy odkurzać i mopować podłogi z dostępem do wszelkich zakamarków. To naprawdę skraca czas sprzątania. Urządzenie jest bardzo silne, mocno zasysa kurz i dokładnie zbiera brud. Wszystko to możemy obserwować w zbiorniczku na kurz, który z łatwością możemy opróżnić delikatnie luzując "guzik" zabezpieczający. 
Cieszę się, że nie muszę już kupować worków do odkurzacza i wymieniać je po kilku razach odkurzania. W tym odkurzaczu pojemniczek na kurz z łatwością oczyścimy. Możemy go również umyć czystą wodą (na odwrocie pojemnika jest instrukcja jak to zrobić). Urządzenie posiada filtr HEPA, który filtruje kurz i roztocza, dzięki czemu urządzenie mogą stosować osoby z alergią.
Podczas odkurzania nie czuć nieprzyjemnego zapachu jak to bywa w przypadku zwykłych odkurzaczy.

Podczas mycia podłóg mopem parowym nie używamy detergentów. Używając mopa temperatura osiąga 100 °C bądź więcej więc przenika czyszczoną powierzchnię i skutecznie usuwa z niej brud i wszelkie zanieczyszczenia. Trzeba pamiętać o tym by nie podkładać ręki bądź stopy gdy urządzenie jest na programie czyszczenia parą gdyż możemy się boleśnie poparzyć. Ten sprzęt nadaje się do różnego typu podłóg np paneli, podłóg drewnianych, płytek czy marmuru.


Podstawa urządzenia czyli element mopujący ma dość przemyślany kształt, który z łatwością dotrze w każdy kąt mieszkania. U jego podstawy jest plastikowa podstawka mopująca, którą łatwo odczepić od mopa naciskając ją stopą. Na plastikowej podstawce jest mop, który łatwo można zdemontować, wyprać w rękach bądź w pralce, wysuszyć, pozostawić do wyschnięcia. Mop jest bardzo dobrej jakości (wykonany z 3-warstwowej mikrofibry). Rewelacyjne zbiera kurz, nie pozostawia śladów ani zacieków, świetnie wchłania wodę. 

Odkurzacz, który prezentuję został wyposażony w miedziany silnik o podwójnej mocy. Posiada 4-stopniową filtracją cykloniczną i dużą siłą ssania co zapewnia doskonałe odkurzanie. Odkurzacz nie zostanie zablokowany przez brud gdyż zaprojektowana siatka ze stali nierdzewnej skutecznie zatrzymuje większe śmieci, włosy i sierść. 


Urządzenie doskonale czyści wszelkie plamy, kurz, brud, ślady z błota, ślady z rozgniecionych owoców czy z rozlanych napojów. Ponoć nawet ślady z oleju czego osobiście nie sprawdzałam.
Ten sprzęt pracuje na 4 trybach, które możecie dostosować do swoich potrzeb.
Umożliwia odkurzanie, mopowanie na sucho, jednoczesne czyszczenie parowe i mopowanie, a także synchroniczne odkurzanie, czyszczenie parowe i mopowanie.
 

Jeśli chcemy uruchomić parę to z tyłu urządzenia znajduje się pojemnik na wodę. Naciskając przycisk należy go wyciągnąć i nalać do niego odpowiednią ilość wody. Proponuję kupić wodę desytlowaną by nie zakamienić urządzenia. Używając takiej wody z pewnością przedłużymy żywot tego sprzętu.
Odkurzacz włączamy za pomocą panelu umieszczonego na uchwycie. Dzięki niemu dobierzemy odpowiedni rodzaj pracy urządzenia.
Na rączce znajduje się przycisk, dzięki któremu możemy sterować parą.


Bardzo fajnym elementem urządzenia są plastikowe elementy (uchwyty) utrzymujące kabel gdy urządzenie jest w spoczynku. Kabel w tym odkurzaczu ma 5 m długości więc jest to dość dużo, dzięki temu możemy z łatwością odkurzać poszczególne pomieszczenia w mieszkaniu. 
Przytrzymując stopą podstawę urządzenia z łatwością odchylimy pionową część dzięki czemu podstawa z mopem dostanie się do trudno dostępnych miejsc np pod łóżko, fotel, meblościankę.


SPECYFIKACJA

Producent

Deerma

Model

ZQ990W

Wymiary

300 x 237 x 1157 mm

Napięcie znamionowe

220-240V~50/60Hz

Moc znamionowa

1300 W (czyszczenie parowe), 550 W (odkurzanie)

Poziom głośności

≤90 dB

Stopień próżni

≥10 kPa

Pojemność zbiornika na wodę

380 ml

Materiał

ABS + PP + PC


Odkurzacz i mop parowy 2w1 ZQ990W z łatwością można utrzymać w czystości. Wystarczy mokra ściereczka czy chusteczki nawilżane i do czysta przetrzemy wszystkie plastikowe elementy tego sprzętu.
Pojemnik na kurz myje się wodą jak wyżej wspomniałam.


Jestem bardzo zadowolona z tego sprzętu. Zdecydowanie skrócił czas moich domowych porządków. Za jednym razem myje i odkurzam i to bardzo dokładnie. Na podłogach z paneli nie widać smug jak po myciu tradycyjnym mopem. Łatwość utrzymania go w czystości to kolejny atut urządzenia. Już się nie bawię w worki do odkurzacza. Tutaj wysypuję kurz, myję pojemnik. Wszystko jest czyste, nie śmierdzi kurzem. Urządzenie jest dość głośnie ze względu na mocny silnik jednak mnie to nie przeszkadza, moim domownikom również.

Czy zamieniłabym się na standardowy odkurzacz? Nigdy w życiu!
Urządzenie marki Deerma to kombajn wśród odkurzaczy. Nie miałam nigdy lepszego sprzętu (mam w domu odkurzacz z rurą oraz robot sprzątający).

Zdecydowanie polecam! Ten sprzęt nie ma sobie równych!


2 komentarze:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger