Dieta ketogeniczna - Z czym się to je?
Przygotowując się do wiosny każdy z nas z pewnością marzy o zgrabnej sylwetce, zadbanym ciele i energii, którą będziemy mogli wykorzystać w najbliższych miesiącach. 
Większość z nas ćwiczy w domu, dbając tym o zachowanie dobrej kondycji, jeździ na rowerze czy dużo spaceruje. Z pewnością również interesujecie się różnymi dietami, które wspomogą Was w odzyskaniu wymarzonej sylwetki, polepszeniu samopoczucia i przywróceniu skórze dobrego, zdrowego wyglądu.
Jedną z takich diet, którą możemy stosować jest dieta ketogeniczna. Na czym ona polega? O tym w dzisiejszym poście.

Dieta ketogeniczna oparta jest na zmniejszeniu ilości węglowodanów, przy jednoczesnym zwiększeniu ilości tłuszczów, w diecie jaką stosujemy każdego dnia.

Ta dieta może dawać szybki efekt odchudzający i wspomagać leczenie różnych chorób np. cukrzycy. Dieta ketogeniczna jest dietą niskowęglowodanową i bogatą w tłuszcze. Taka zmiana odżywiania może w początkowym etapie powodować różne skutki uboczne np. zaparcia, senność, ospałość. Każdego dnia w jadłospisie tej diety dominują tłuste rodzaje mięs, ryby, masło, nabiał oraz tłuszcze roślinne takie jak np. oliwa z oliwek. Dieta ketogeniczna powinna być stosowana przy nadzorze lekarza, gdyż stosuje się ją w celach odchudzających i leczniczych np. przy padaczce lekoopornej. 

Dieta ketogeniczna, czyli dieta ketogenna, polega na zredukowaniu ilości węglowodanów w codziennym jadłospisie, a jednoczesnym zwiększeniu ilości spożywanych tłuszczów. Z tego względu jest dietą niskowęglanową i wysokotłuszczową. Do organizmu wprowadza się stan ketozy, którego skutkiem jest spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej przy jednoczesnej podaży tłuszczów. Polega to na tym, że ilość ciał ketonowych powstających w organizmie w trakcie rozpadu tłuszczu przewyższa ilość glukozy. Codzienny jadłospis w diecie ketogennej powinien składać się w 75-90% z tłuszczów, a pozostała ilość energii powinna pochodzić z białek i węglowodanów. Źródłem dostarczanych tłuszczu w diecie ketogennej powinny być produkty takie jak masło, oliwa z oliwek, oleje roślinne, majonez oraz tłuszcz z różnych rodzajów mięs.

Co zatem jeść stosując dietę ketogeniczną? Oprócz wymienionych przeze mnie niektórych produktów możemy posiłkować się gotowymi produktami dostępnymi w sklepach. Tak jak ja kupiłam produkty ketogeniczne, które prezentuję Wam na zdjęciach.

Diet-Food BIO KETO BOWL PEANUT PROTEIN - kubek 70 g.


DIET-FOOD Spaghetti Makaron z serca palmy 


Dieta ketogeniczna, którą dziś przedstawiłam Wam w skrócie, nie jest oczywiście dla każdego. Jest to dieta odchudzająca i lecznicza. Jednak jeśli macie problem, to myślę, że Warto się nią zainteresować. Produkty jakie należy wybrać do stosowania podczas tej diety należy wybierać rozsądnie i warto by były one wysokiej jakości.
Dieta ketogeniczna jest dietą specyficzną. Nie słyszałam, by ktoś z moich znajomych ją stosował, jednak mnie temat zainteresował, będę go zgłębiać i być może wykorzystam dla siebie bądź dla mojego męża.Diet-Food BIO KETO Granola o smaku kakao9 komentarzy:

 1. Lato coraz to bliżej, chyba czas pomyśleć nad dietą :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie skusiłam się na wypróbowanie tych produktów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mmm...same pyszności. Lubię granolę. Jemy na sucho:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mimo, że nie jestem na diecie keto to miałam okazję spróbować granoli. Bardzo mi smakowała. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. zawsze staram się przygotowywać zdrowe posiłki więc chętnie wypróbuję takie nowości :)

  OdpowiedzUsuń
 6. chętnie skorzystam z takich produktów, bo wiadomo że nie zawsze chce się nam gotować :D jestem zadowolona z diety ketogenicznej, zaczęłam ćwiczyć (siłownia, hantelki, jazda na rowerze mtb na przełajach) i widzę znaczące rezultaty jeśli chodzi o spadek wagi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. dieta jest skuteczna jeśli chce się stracić na wadze, ale trzeba podejść do tego rozsądnie. wiele osób wybiera niezdrowy tłuszcz np. margarynę z utwardzanym olejem palmowym, zamiast wiejskiego masła i przez to sobie szkodą. to samo jest z mięsem. lepiej kupić świeże i ugotować/upiec, jak ktoś ma wędzarnię elektryczną to też uwędzić, zamiast kupować naszpikowanych chemią wędlin

  OdpowiedzUsuń
 8. mi wystarczy że jem tylko makaronu i pieczywo bez glutenu, jakbym jeszcze miała coś eliminować to chyba zostałyby mi tylko same owoce i warzywa ;) jednak dobra granola nie jest zła, szczególnie z dobrym gęstym jogurtem :)

  OdpowiedzUsuń
 9. czytałam wiele sprzecznych opinii na temat tej diety. jak długo ją stosowałaś i jakie widziałaś efekty? czy nadal uważasz że to dobra dieta? większość osób właśnie nie pisze jak się czuło potem tylko pisze o początkach :( rozważam dietę z dowozem ale nie wiem czy warto celować w keto czy zwykłą dietę odchudzającą

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger