Produkty dla włosów blond, włosów ciemnych i włosów cienkichDzień dobry. Jak mija Wam dzisiejszy dzień? Chciałabym dziś poruszyć temat dotyczący włosów. Produktów do pielęgnacji włosów jest wiele ale skupimy się dziś na tych, które przeznaczone są do włosów blond, włosów ciemnych i do włosów cienkich.

Moje włosy są ciemne. Z natury jestem szatynką. Rzadko się farbuję gdyż odpowiada mi moja barwa włosów. Po długich latach nieudanych prób farbowania wreszcie i na szczęście zaakceptowałam mój naturalny kolor i obecnie bardzo go lubię.
Jedynym problemem jest dla mnie to, że moje włosy są osłabione i wypadają oraz nie mają naturalnej objętości dlatego zawsze po myciu suszę je, a do tego celu używam szczotko-suszarki, która w dość fajny sposób unosi je od nasady.

Cienkie włosy są dość problematyczne w pielęgnacji. Nie dość, że jest ich mało, wypadają, są delikatne to dość szybko się obciążają różnymi środkami do stylizacji. Stają się wtedy oklapnięte, rzadkie, bez życia i objętości. Dlatego warto wybierać podczas ich pielęgnacji produkty, które nadadzą im objętości, nie obciążą. Dobór odpowiedniego szamponu to podstawa w pielęgnacji tego typu włosów. Należy czytać etykietę i kierować wybór na produkty przeznaczone do włosów cienkich, które pozbawiono w składzie zbędnych substancji obciążających ten typ włosa. Warto również sięgnąć po produkty do stylizacji jak lakier do włosów, który ich nie obciąży a uniesie u nasady. Pianka czy żel w tym przypadku odpada.
Ja obecnie postawiłam na szampony marki Kerastase. Szampon przeznaczony do włosów cienkich i delikatnych tej marki świetnie się u mnie sprawdza. Włosy są lekkie, przesypują się, objętość jest świetna, nie ma obciążenia. Dawniej musiałam myć głowę codziennie, gdy stosuję ten szampon myję włosy co dwa dni, a one nawet na drugi dzień wyglądają dobrze i o dziwo zachowują swoja objętość.

Jak już wspomniałam mam ciemne włosy, a taki kolor by zachował swój blask i odcień musi być odpowiednio pielęgnowany.  Dlatego też na przemian  z produktami do włosów cienkich używam również kosmetyków przeznaczonych do mojego koloru włosów. Produkty do włosów ciemnych skierowane są do koloru ciemnobrązowego oraz czarnego. Są to odżywki i szampony do włosów, które uwydatniają kolor włosów i zabezpieczają je przed blaknięciem. Wiadomo, żeby włosy nie płowiały od słońca należy je chronić przed promieniowaniem i używać kosmetyków z filtrem UV.
A jeśli nie jesteśmy w stanie umyć włosów a potrzebujemy je w szybki sposób ogarnąć i nadać im świeżości warto sięgnąć po suchy szampon ale po ten przeznaczony do odpowiedniego koloru włosów.

Ta sama sytuacja tyczy się również osób, które mają blond włosy. Warto postawić na pielęgnację przeznaczona do tego odcienia by cieszyć się pięknymi, błyszczącymi refleksami i ładnym kolorem.

Wszystkie te produkty, które stosuję znajdziecie w perfumerii Notino, gdzie ceny poszczególnych produktów są atrakcyjniejsze niż w drogerii. Ja lubię tu zaglądać z tego względu, że wyszukuję produkty jakich w sklepach stacjonarnych w moim mieście zwyczajnie nie ma.

A Wy gdzie lubicie robić zakupy?

3 komentarze:

  1. Mnie ciekawią maski tej marki

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mam włosy blond więc tej wersji nie miałam : ) Niestety o blond włosy trzeba mocno dbać.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger