Allergoff i Allergoff Atopy - Produkty pomocne przy alergii oraz likwidacji roztoczy kurzu domowego


 Żyjemy w czasach gdzie bardzo dużo ludzi cierpi na różnego rodzaju alergie. Codziennie otaczamy się przedmiotami i wieloma różnego rodzaju materiałami, które są siedliskiem wszelkiego rodzaju alergenów.
Mimo, że regularnie pierzemy i sprzątamy nie rozwiązuje to problemu gdyż w naszych rzeczach i tak pozostają alergeny, roztocza i jaja pasożytujących owadów.

Oczywiście część materiałów możemy wyprać w temperaturze 90 stopni by pozbyć się zanieczyszczeń, ale niestety większość materiałów, maskotki, dywany, wykładziny, tapicerki czy koce zniszczyłyby się podczas kontaktu z tak gorącą wodą. 
Pranie w temperaturze poniżej 60 stopni niestety nie eliminuje z tkanin większości alergenów, które nas uczulają.

Jak się przed tym uchronić? Co stosować by ograniczyć alergeny?
Na ratunek przychodzi nam z pomocą Allergoff od ICBPharma. Jest to bezpieczna i kompleksowa metoda likwidacji alergenów kurzu domowego.
Preparaty są bardzo pomocne dla osób cierpiących na alergie, ludzi z atopią, nadwrażliwych na roztocza kurzu domowego oraz dla tych którzy profilaktycznie chcą się uchronić przed alergenami.

Jakie produkty znajdują się w linii Allergoff?

ALLERGOFF Spray 300 ml 
Neutralizator alergenów kurzu domowego

Spray służy do stosowania w celu ochrony przed niekorzystnym działaniem alergenów obecnych w kurzu domowym, takich jak alergeny roztoczy kurzu domowego, grzybów pleśniowych, zwierząt domowych i pyłków roślin.

Zalecany do opryskiwania miejsc o największym stężeniu alergenów kurzu domowego, m.in. materacy, miejsc do spania, mebli tapicerowanych, dywanów, pluszowych zabawek, tapicerki samochodowej.
Obniża ryzyko rozwoju uczulenia i zaostrzenia przebiegu choroby alergicznej.
Do stosowania w przypadku alergicznego nieżytu nosa (ANN), atopowego zapalenia skóry (AZS) i astmy oskrzelowej. 

Zadaniem preparatu jest związanie kurzu i obniżenie stężenia alergenów we wdychanym powietrzu. Produkt działa skutecznie przez okres 6 miesięcy po jednorazowym zastosowaniu.

Produkt ten bez obaw można stosować w miejscach, gdzie przebywają zwierzęta. Został on przebadany toksykologicznie i dermatologicznie. Posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny nr PZH/HT-2700/2012. 

Pojemność 300 ml/55 zł. Wystarcza na ok. 40 m2


 ALLERGOFF Płyn do tkanin - NEUTRALIZATOR ALERGENÓW
Neutralizuje alergeny obecne w tkaninach. Zalecany również do stosowania w przypadku chorób pasożytniczych skóry powodowanych przez świerzbowca i nużeńca.
1 ampułka (20ml) wystarcza do namoczenia ok 5 kg prania, 12 ampułek odpowiednio do 12 x 5 kg prania.
Preparat neutralizuje alergeny wziewne ( alergeny roztoczy kurzu domowego, nużeńca, owadów, zwierząt domowych, pyłki roślin itp.) w trakcie procesu namaczania tkanin poprzedzającego pranie ręczne lub w pralce w temperaturze poniżej 60°C.
Zalecany do stosowania:
 • w szpitalach, 
 • noclegowniach, 
 • sanatoriach, 
 • innych miejscach o podwyższonych wymaganiach higieniczno-sanitarnych. 
 • idealny do prania posłania dla psa lub kota
 • świetny w przypadku osób z chorobami pasożytniczymi skóry 
 • idealny dla osób borykających się z  alergią wziewną
 Produkt który mam to 1 ampułka 20 ml, a jej koszt ok. 6 zł. Można kupić opakowanie z 12-toma ampułkami.


BARIEROWA EMULSJA DO KĄPIELI LECZNICZYCH. Pojemność 250 ml

Emulsja to krok pierwszy w pielęgnacji produktami do ciała z tej linii. Produkt ma na celu wspomaganie odbudowy naturalnego płaszcza ochronnego skóry, złagodzenie uczucia suchości, świądu oraz ograniczenie rozwoju flory patogennej. 

Dzięki produktowi skóra zostaje pokryta filmem, który tworzy na niej nawilżająco-natłuszczającą barierę ochronną. Produkt gęsty i wydajny. Raczej bez zapachu.

W składzie znajdziemy  kompleks zawierający olej z nasion czarnej porzeczki, wyciąg z kardiospermum zielonego, koncentrat oleju słonecznikowego, który chroni uszkodzoną barierę skórną, łagodzi uczucie podrażnienia oraz suchości i świądu skóry.
 

 BARIEROWA OLIWKA DO KĄPIELI LECZNICZYCH. Pojemność 200 ml

Jest to drugi krok w pielęgnacji tą linią.  Oliwka do kąpieli leczniczych, która wspomaga odbudowę naturalnego płaszcza ochronnego, łagodzi uczucie podrażnienia, suchości i świądu skóry oraz silnie zmiękcza i natłuszcza skórę. 

Zapach jak oliwka bez zapachu. Można się kąpać w wodzie z dodatkiem tej oliwki bądź nakładać ją bezpośrednio na skórę. Dzięki kąpieli na skórze powstaje film ochronny, który nie pozwala na utratę wody z naskórka.

W składzie znajdziemy kompleks zawierający olej z nasion czarnej porzeczki, wyciąg z kardiospermum zielonego, koncentrat oleju słonecznikowego, który chroni uszkodzoną barierę skórną, łagodzi uczucie podrażnienia, suchości i świądu skóry.
POWLEKAJĄCO BARIEROWY KREM DO CIAŁA. Pojemność 75 ml

Krem do ciała to trzeci krok linii pielęgnacyjnej Allergoff. Krem do ciała ma za zadanie odbudować naturalny płaszcz ochronny skóry, ochronić uszkodzoną barierę skórną, złagodzić uczucie podrażnienia, suchości i świąd skóry.
Krem ma kolor biały, jest bez zapachu. Łagodzi skórę w tym przynosi ulgę i zanika odruch drapania.

Produkt wspomaga odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry. W jego składzie znajdziemy m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe i w tym drogocenne kwasy Omega 3, 6 i 9, oraz związki silnie nawilżające takie jak mocznik i emolienty. Jest to według mnie szczególna linia. Znajdziemy tutaj kosmetyki do ciała oraz produkty pomocne podczas prania i sprzątania.
Nie jestem osobą, która boryka się z alergią. Ja i moja rodzina na szczęście nie mamy tego problemu. Jednak kurz jest wszędzie i my również przy jego nadmiarze kichamy dlatego dzięki tym produktom ograniczam alergeny w moim domu i samochodzie, a dzięki produktom do ciała ja i moja rodzina możemy cieszyć się zdrową, nawilżoną i zadbaną skórą każdego dnia.

Znacie te produkty?
5 komentarzy:

 1. Ciekawe produkty :) Na całe szczęście, ja też nie mam żadnych alergii :)

  Pozdrawiam :)
  Moncia Lifestyle

  OdpowiedzUsuń
 2. Antyalergiczne produkty jak te są również świetne na skórę po goleniu czy depilacji, ponieważ są naturalne i lekkie dla naszej skóry. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla alergików idealne, marki nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. właśnie na taki post czekałam zagłębiając się w czeluście archiwum różnych blogów! mam straszna alergię na roztocza, więc przetestowałam masę produktów do sprzątania, jak i tonę leków, teraz idę na biorezonans magnetyczny licząc że to mi pomoże, ale póki co szukam rozwiązania ,,na już", dziękuję! <3

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger