Jamie Gotuje po włosku. Przepisy z serca włoskiej kuchni- Wydawnictwo Insignis


Moi Drodzy! 

31.10 miała premierę wyjątkowa książka, która bardzo przypadła mi du gustu i dlatego postanowiłam pokazać ją Wam w osobnym poście. "Jamie Gotuje po włosku. Przepisy z serca włoskiej kuchni" książka wydana przez Wydawnictwo Insignis to wręcz arcydzieło!
Zbiór przepięknych zdjęć, niesamowitych historii i fantastycznych przepisów znanego chyba wszystkim Jamiego Olivera. 


Książka jest dość pokaźnych rozmiarów. Nic dziwnego gdyż musiała ona pomieścić w sobie tyle wspaniałości.

„Jamie gotuje po włosku” jest tak jakby hołdem na cześć kuchni Włoch, którą Jamie darzy szczególną miłością. Chce się tym podzielić z czytelnikami prezentując łatwe w przygotowaniu, znane i lubiane dania i klasyki takie jak kurczaka z wyspy Salina, faszerowaną focaccię, zapiekankę z risotto, pieczony kalafior, klasyczną carbonarę czy tiramisu z limoncello. Dzięki Jamiemu oraz tej książce każdy z nas wyczaruje w swojej kuchni wspaniałe smaki Italii. 
Książka zawiera ponad 130 przystępnych przepisów, które zostały ułożone jak prawdziwa włoska uczta. Znajdziemy tu przepisy na antipasti, sałatki, zupy, makarony, ryż i kluski, mięso, ryby, dodatki, chleb i wypieki oraz desery. 

W końcowym rozdziale, Włoskie ABC, znajdziemy przepisy bazowe, wykorzystywane w innych daniach.
W tej książce znajdziemy potrawy o różnym stopniu trudności podczas przygotowania. Niektóre potrawy można zrobić błyskawicznie, inne zaś wymagają od nas więcej czasu. Są tu tradycyjne receptury i oryginalne propozycje Jamiego, dania na co dzień i pracochłonne rarytasy na specjalne okazje.
Wspaniała podróż przez włoskie,wspaniałe smaki dla nas i naszych najbliższych.


Uwielbiam książki kucharskie.
A czy Wy lubicie oglądać i korzystać z takich książek?


Jeśli podoba Ci się u mnie to zapraszam również na mój Instagram
oraz Facebook.

2 komentarze:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger