Harry Potter. Magiczny almanach - TaniaKsiazka.plDzień dobry!
Rozpoczynamy kolejny tydzień stycznia. Czas szybko upływa. Byle do wiosny.
Ja już czekam na ciepło. Nie lubię zimy i zimna.

Dziś przygotowałam wpis dotyczący przepięknie wydanej książki dla dzieci i młodzieży z serii Harry Potter.


Harry Potter. Magiczny almanach Joanne Kathleen Rowling

"Książka od Wydawnictwa Media Rodzina ma twardą oprawę i liczy aż 368 stron podzielonych na siedem rozdziałów! To pierwszy oficjalny przewodnik po wszystkich częściach serii, a tym samym najlepsze kompendium wiedzy o czarodziejskim świecie. Znajdziesz tu zebrane najważniejsze fakty, zachwycające infografiki i mnóstwo innych magicznych treści! Czujesz gotowość, by pogłębić swoje czytelnicze doświadczenia?

Wszystkie informacje zawarte w tej książce przywołają magiczną atmosferę powieści, która towarzyszyła Ci podczas lektury serii. Przedstawiono ją za pomocą map, wykresów i przekrojowych grafik ukazujących całą gamę magicznych osobliwości – od zaczarowanych obiektów, magicznego jedzenia, po fantastyczne rośliny i stworzenia.

Dzięki tej książce poszerzysz wiedzę o ulubionych bohaterach i na nowo przeżyjesz fascynujące wydarzenia. Zanurzysz się w Szkole Magii i Czarodziejstwa, gdzie drzemiące w niej sekrety, zdobędziesz informacje o zaklęciach i puścisz wodze wyobraźni.

Ważnym elementem publikacji “Harry Potter Magiczny almanach" są ilustracje. Nad wizualną stroną wydania pochyliło się aż siedmioro artystów z całego globu. Zobaczyć tu zatem można prace takich talentów, jak: Peter Goes, Louise Lockhart, Weitong Mai, Olia Muza, Pham Quang Phuc, Levi Pinfold i Tomislav Tomić. Każdy z nich zaprezentował własną artystyczną wizję czarodziejskiego świata wykreowanego przez J.K. Rowling.

"Harry Potter Magiczny almanach" w języku polskim ukazał się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina. Książka została wydana jednocześnie jeszcze w 34 innych językach. To prawdziwe must have dzieci i ich rodzin, fanów i kolekcjonerów." informacje pochodzą ze strony TaniaKsiazka.pl z kategorii Książki i Książki dla młodzieży

Osobiście nie jestem fanką Harrego Pottera jednak moje dzieci lubią oglądać filmy z tej serii, mają figurki zbudowane z klocków oraz kilka książek o przygodach Harrego Potera i jego przyjaciół. W ich kolekcji nie mogło zabraknąć przepięknie wydanej książki jaką jest "Magiczny almanach".

Książka od samego spojrzenia na nią robi wrażenie. Duży format A4 sprawia, że mamy w rękach bardziej album niż zwykłą książkę. Kolorowa okładka na której jest bardzo dużo różnych rysunków ciekawi i zachęca do tego by zobaczyć co jest w środku. A w środku dzieje się naprawdę dużo...

Niewątpliwie uwagę przyciągają przepiękne ilustracje, które powstały przy współpracy siedmiu wybitnych artystów z całego świata. To właśnie te ilustracje są przekazem tej magii zawartej w książce To one skupiają na sobie uwagę, przekazują większość ilustracji, zachęcają by zagłębiać się dalej. Mimo, że nie jestem fanką tej serii to ta książka pochłonęła mnie totalnie. Poczułam się jak dziecko, moja wyobraźnia i dziecięca ciekawość zostały obudzone.

Książka jest tak opracowana by zachęcać czytelnika do wnikania w nią coraz bardziej. To jedna z fajniejszych książek jakie moje dzieci mają w swojej biblioteczce. 

Przepiękne i wyjątkowe wydanie książki sprawia, że dzieci i młodzież po nią chętnie sięgają. A sama książka jest naprawdę godnym polecenia przedmiotem na prezent!!!

#współpracareklamowa z TaniaKsiazka.pl


2 komentarze:

  1. Chyba kupię mojej córce na przyszłość :) U mnie mąż jest fanem Harrego Pottera, więc i on będzie zachwycony :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka od Wydawnictwa Media Rodzina to niezwykłe dzieło dla miłośników czarodziejskiego świata. Z twardą oprawą i imponującą liczbą 368 stron, stanowi ona pierwszy oficjalny przewodnik po wszystkich częściach serii.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger