Rebel Gra planszowa - WIEDZMIN STARY ŚWIAT

Cześć!

Jak spędzacie ostatnie dni wakacji? 
Ja jestem w pracy, ale moje dzieciaki są u babci. Na wsi jest fajnie pod warunkiem, że nie ma deszczowej pogody, a aura nam się zmieniła w ostatnich dniach no i niestety pada. To sprawia, że dzieci się nudzą.

Kilka dni temu pisałam Wam o klockach, które uwielbiają moje dzieci o tym jak fajnie i kreatywnie spędzają przy nich czas. Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o nieco innej formie kreatywnego spędzania czasu, którą również lubią moje dzieci. Są to gry planszowe.
Już od najmłodszych lat podstawiałam im planszówki dostosowane do ich wieku i widziałam jak świetnie sobie radzą grając w nie.

Gry planszowe świetnie wpływają na rozwój młodego umysłu. Rozwijają logiczne myślenie, rozbudzają kreatywność. doskonale wpływają na postrzeganie przestrzenne oraz koncentrację.
Świetnie ćwiczą umiejętność rozwiązywania problemów, planowanie, uczą cierpliwości.


Mój syn w ostatnim czasie wszedł na wyższy poziom gry w gry planszowe, a to za sprawą świetnej gry od Rebel - WIEDŹMIN STARY ŚWIAT.

"Wiedźmin: Stary Świat" to wciągająca gra planszowa osadzona w świecie Wiedźmina. Wraz z przyjaciółmi zostańcie zabójcami potworów i zacznijcie przemierzać ten pełen magii, potworów i tajemnic świat, w którym niebezpieczeństwo czyha za każdym rogiem.

"Wiedźmin: Stary Świat" to przygodowa gra planszowa dla 1-5 graczy. Nadszedł mroczny czas, a mieszkańców Kontynentu stale nękają potwory. Każdy gracz wciela się w rolę wiedźmina z innej wiedźmińskiej szkoły. Wiedźmini staną twarzą w twarz z potworami i mrocznymi sekretami oraz odkryją niezwykłe miejsca rozsiane po kontynencie. W tym fachu istnieje jednak duża konkurencja, więc należy mieć na uwadze, że upatrzone zlecenie może sprzed nosa sprzątnąć inny wiedźmin, co może skutkować karczemną awanturą, którą rozstrzygnie tylko partyjka kości.

Każdy z graczy zbiera talię kart, kształtując w ten sposób swoje zdolności w dziedzinie szermierki i magicznych znaków. Zebrane umiejętności można wykorzystać w walce, tworząc złożone kombinacje ataków, wzmocnione o specjalne umiejętności poszczególnych szkół - Wilka, Gryfa, Niedźwiedzia, Kota oraz Żmii.

Zestaw zawiera starannie przygotowaną planszę, figurki oraz zestaw kart ze wspaniałymi grafikami wprost z Kontynentu. Partie są dynamiczne, trwają zwykle między 90 a 150 minut. Czy jesteście gotowi, żeby wyruszyć na szlak? Bogaty, tajemniczy i mroczny świat gwarantuje wspaniałą przygodę, którą z uwagi na mnogość opcji można powtarzać wielokrotnie, ciesząc się za każdym razem niepowtarzalną rozgrywką.

Ta gra jest wyjątkowa pod każdym względem. Począwszy od tematyki jaką jest Wiedźmin, po akcję oraz samo wykonanie tej gry , która jest dopracowana w najmniejszym szczególe. Przepięknie wykonane karty oraz figurki robią wrażenie.
Jest to najlepiej wykonana i najpotężniejsza gra jaką mój syn do tej pory miał okazję poznać.


Mój syn ma 12 lat i tak naprawdę dopiero powoli wchodzi w tematykę tej gry, która może się wydawać dla niego jeszcze trochę trudna ale widzę, że z ciekawością poznaje jej zasady i stawia pierwsze kroki podczas gry. 
Najważniejsze dla mnie jest to, że gra go cieszy i chętnie po nią sięga zamiast telefonu.

Grę kupicie w księgarni TaniaKsiazka.pl  w dziale Gry planszowe i towarzyskie

Taka gra to świetny pomysł na prezent!

#wspólpraca barterowa z TaniaKsiazka.pl

linki podane w tekście są linkami afiliacyjnymi.1 komentarz:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger