Remont w mieszkaniu w wakacje!Dzień dobry! Jak Wam mija tydzień? Ja powoli przygotowuję się do remontu w kuchni. W tamtym tygodniu zamówiliśmy meble na które będziemy czekać około 2-3 tygodni. Zamówiliśmy również sprzęt do kuchni, który odbieramy w najbliższy piątek.
Z jednej strony już się nie mogę doczekać efektu końcowego ale z drugiej strony jak pomyślę o tym wszystkim co nas czeka, o tym całym bałaganie to jest mi słabo! 
Remont robimy na własną rękę. Na początek malowanie kuchni oraz wymiana paneli w trzech pomieszczeniach w naszym mieszkaniu. No a później najlepsze czyli meblowanie na styl taki jak sobie wymarzyłam. Z pewnością pokażę Wam stan końcowy, a będzie to już w sierpniu.
Poza tym przy okazji będzie malowanie w korytarzu, zastanawiam się czy nie położyć tam na części ściany tapety w jakiś ciekawy, botaniczny wzór (pozostałe białe ściany) i uzupełnić resztę plakatami w ramach i ciekawymi dodatkami.
W tym roku ogarniemy tylko tyle, albo aż tyle. Natomiast już na następny rok zostawiam do remontu łazienkę. Tam już będzie konkretny remont najprawdopodobniej z usuwaniem starych płytek i kładzeniem nowych oraz z wymianą pralki i pozostałych urządzeń niezbędnych w łazience.
Urządzenia toaletowe już mam wybrane wraz z płytkami więc teraz tylko pozostaje zbierać kasę na fachowca i zakup odpowiedniego sprzętu.
Jeśli miałabym własną firmę i chciałabym ją wyposażyć w pewnie rozwiązania typu maty podłogowe, urządzenia higieniczne czy choćby nawet odzież roboczą to istnieją na rynko innowacyjne rozwiązania i firmy, które oferują usługi wynajmu, a także dbają o te urządzenia mimo, że my je użytkujemy.
Fajna sprawa tak uważam, jednak ja muszę zejść na ziemię i zająć się pewnymi rzeczami osobiście.

Dajcie znać kto z Was również w wakacje robi remonty bądź metamorfozy w domu?

*Zdjęcie główne pochodzi z piexebay.com

7 komentarzy:

 1. U mnie przydałoby się malowanie. Przy dzieciach nie można liczyć na czyste ściany

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie, że jak wakacje i urlop, to muszą być remonty! Zainspirowałam się grzejnikami dekoracyjnymi z https://www.jaga.com.pl/ i postanowiłam wymienić cały system ogrzewania :D Muszę przyznać, że mieszkanie wydaje się być dużo nowocześniejsze!

  OdpowiedzUsuń
 3. powodzenia z remontem, sama wiem że to dosyć uciążliwe i pracochłonne...na razie wstawiliśmy drewnianą bramę garażową bo stara się zepsuła, mieliśmy akcję wymiany parapetów i renowacji tarasu, dużo czasu to zajęło, ale przynajmniej efekt jest :D

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie był taki drobny remoncik, ale niezbędny, bo nie zawsze przeszkadzają nam wielkie rzeczy np. meble, a czasem to drobiazgi ;) skupiliśmy się na usuwaniu rys na szkle, olejowaniu podłogi i wymianie zasłon :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger