MYCOSAN OCHRONA STÓP PRZED GRZYBICĄ


Co to jest grzybica paznokci?

Onychomikoza czyli grzybica paznokci objawia się przebarwieniami, pogrubieniem lub kruchością paznokci, nieprzyjemnym zapachem czy nawet towarzyszącym temu bólem. Grzybicy paznokci nie wolno bagatelizować a należy ją leczyć. Zmiany mogą obejmować jedną płytkę bądź mogą być rozległe i obejmować więcej płytek. Wtedy należy podjąć leczenie u lekarza. Szybkie rozpoczęcie terapii jest szczególnie ważne dla osób borykających się z cukrzycą. 

Przyczyną grzybicy paznokci jest zakażenie grzybami chorobotwórczymi (dermatofity, grzyby drożdżopodobne, grzyby pleśniowe). Do ich rozwoju najlepiej sprzyjające środowisko to ciemno, wilgoć, ciepło.
Na grzybicę paznokci częściej zapadają mężczyźni. Na zachorowanie bardziej narażone są osoby starsze. Jest to dość powszechne schorzenie, które szybko się rozprzestrzenia.
Nie należy lekceważyć objawów bo nie leczona grzybica może powodować różne powikłania np utratę paznokcia, rozwojem bakteryjnej infekcji skóry czy rozprzestrzenianiem się infekcji na inne obszary ciała.

Ja w tym roku wyposażyłam naszą apteczkę w środki pomocnicze w leczeniu grzybicy paznokci marki MYCOSAN.


Mycosan Ochrona Przeciwgrzybiczy spray do stóp
Wskazania do stosowania sprayu Mycosan Ochrona 80ml:
Profilaktyka i zapobieganie grzybicy stóp i paznokci. Sposób na grzybicę stóp dla dzieci od 4 lat i dla dorosłych. Wyrób medyczny do stosowania zewnętrznego.

Właściwości wyrobu medycznego Mycosan Spray 80ml:
Przeciwgrzybiczy areozol do stóp zapobiegający grzybicy stóp (stopie sportowca) i rozprzestrzenianiu się grzybów w grupie podwyższonego ryzyka (np. ponownego zakażenia stóp, na pływalniach, w szatniach, pomieszczeniach sportowych, saunach, u osób chorych na cukrzycę itp.). 

 • zapobiega grzybicy stóp i paznokci 
 • zmniejsza ryzyko ponownego zakażenia
 • skutecznie chroni przed przykrymi zapachami
 • natychmiast odświeża
 • przywraca naturalną barierę skóry
 • szybko się wchłania, nie jest tłusty
Sposób użycia:
W celu zapewnienia optymalnej ochrony aerozol aplikować dwa razy dziennie na suche stopy, szczególnie w przestrzeniach pomiędzy palcami. Po spłukaniu zaaplikować ponownie. Po 30 dniach ciągłego stosowania zaleca się 3 -5 dni przerwy.
3 komentarze:

 1. Najważniejsze aby takie produkty były skuteczne. Problem grzybicy jest bardzo uciążliwy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tym. Warto wiedzieć coś o takich produktach

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger