Produkty niezbędne w domowej apteczceMoi Drodzy! Przychodzę do Was z wpisem, w którym opowiem trochę o naszym wakacyjnym niezbędniku. W te produkty wyposażyłam naszą apteczkę jeszcze przed wakacjami i przyznaję Wam, że był to bardzo dobry pomysł. 

Lubię mieć w domu produkty, które mogę użyć w nagłych przypadkach np. podczas stłuczenia, skaleczenia, opuchlizny. Mam dzieci, które są bardzo aktywne więc wszystko trzeba mieć na uwadze. 
I tak też w tym roku przed wakacjami doposażyłam domową apteczkę w niezbędnik pomocny w nagłych przypadkach.


Moja córka strasznie potłukła nogę na huśtawce. Był siniak na pół uda. Pierwsze co zrobiłam spryskałam jej nogę zimnym sprayem Ice Spray a następnie po schłodzeniu w zamrażarce położyłam jej na nodze TermoGel PIC. Powiem Wam, że jak na tak olbrzymie stłuczenie nie wystąpiła opuchlizna, a siniak dość szybko się goił.

O pogryzieniach przez komary już nie wspomnę. Jakieś słodkie te moje smyki. Plasterki Shoo! dają radę. Dziecko nie marudzi bo ma przyklejony fajny i śmieszny plasterek, poza tym nie drapie się w miejscu ukąszenia. I to jest świetne!


Co zatem zawiera ten pakiet?
*Uniwersalne plastry z antybakteryjnym opatrunkiem PIC, które zawierają chlorheksydynę o szerokim, antybakteryjnym spektrum działania. Plastry te pomagają chronić ranę przed infekcją. W opakowaniu znajduje się kilka rodzajów plasterków. 


*Plastry na ukąszenia Shoo! Plastreki przeznaczone są dla dzieciaczków już od 3 roku życia. Jak ugryzie nas komar to na zmienione miejsce warto przykleić taki plasterek w celu szybszej regeneracji zmienionego miejsca. No i przede wszystkim aby się nie drapać i nie rozdrapywać bąbelka do ranki. Plasterki łagodzą swędzenie, a na skórze tworzą barierę ochronną.

*ThermGel PIC to dla mnie totalna nowość. Jest to kompres żelowy wielorazowego użytku do terapii ciepłem i zimnem. Taki kompres można stosować do terapii pleców, ramion ud i brzucha.

*PIC Ice Spray to konieczność jeśli  w Waszym domu mieszkają dzieciaki. Jest to spray pomocny przy wszelkiego rodzaju stłuczeniach, siniakach czy skręceniach.

A Wy wyposażyliście swoje apteczki w niezbędniki do nagłych i niespodziewanych przypadków?
8 komentarzy:

 1. Tej konkretnej firmy akurat nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno warto mieć te podstawowe produkty w apteczce, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak zgodzę się. Tych akurat produktów nie znam, ale moja apteczka ma tego typu rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 4. Niezbędne, szczególnie przy dzieciach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie szykuje swoją apteczkę na wyjazd i zapomniałam w niej okładów chłodzących.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne produkty, z chęcią powiem o nich moim znajomym!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger