Produkty przeciw wypadaniu włosów i stymulujące ich wzrost z ekstraktem białego łubinu i fruktanami agawy od Yves Rocher


Ostatnie pół roku było dla mnie dość ciężkie. Przez kilka miesięcy cierpiałam na bezsenność co po jakimś czasie odbiło się również na moim zdrowiu. W tym okresie strasznie zaczęły wypadać mi włosy. Problem wzrósł do tego stopnia, że musiałam udać się do dermatologa, a wizytę u trychologa mam w niedalekich planach.  
Moje włosy w znacznym stopniu się przerzedziły a do tego wyschły na wiór. Śmiem twierdzić, że jeszcze nigdy w moim życiu nie miałam włosów w tak złej kondycji jak przez te kilka ostatnich miesięcy. 
Ratunku szukałam dosłownie wszędzie. W ostatnich tygodniach w moje ręce wpadł zestaw do pielęgnacji włosów wypadających marki Yves Rocher, który składa się z trzech produktów: szamponu, odżywki i ampułek.
Markę Yves Rocher znam od ponad dziesięciu lat. Wypróbowałam wiele ich produktów z większości których byłam zadowolona. 
Linia do włosów do włosów wypadających została odnowiona i wzbogacona o nowe składniki.


Szampon stymulujący przeciw wypadaniu włosów przeznaczony jest do włosów wypadających co jest naturalnym procesem oraz tych przerzedzających się co już powinno dać sygnał, że pojawił się jakiś problem. Szampon służy do oczyszczania skóry głowy i włosów, zapobiegania ich wypadaniu oraz stymulowania nowych włosów do wzrostu.
Nowe linie do włosów Yves Rocher zostały wzbogacone o fruktany agawy czyli składnik aktywny, który nigdy wcześniej nie był nigdzie zastosowany, a jak się okazało przynosi wspaniałe efekty . Fruktany agawy oddziałują tam skąd włos czerpie swoją siłę czyli na samą skórę głowy. Odżywiają cebulki włosowe i dzięki temu sprawiają, że włosy są zdrowe i silne.
Drugim aktywnym składnikiem produktów do wypadających włosów jest ekstrakt z białego łubinu czyli roślina bogata w peptydy. Oczyszcza on skórę, pobudza mikrokrążenie i dzięki temu pomaga zachować jej dobrą kondycję. Ekstrakt z łubinu odbudowuje włókna kolagenowe dzięki czemu hamuje wypadanie włosów, stymuluje ich porost i dodatkowo nawilża.
Szampon dobrze myje włosy. Dla lepszych efektów oczyszczenia stosuję go dwa razy podczas mycia. 
Następnie nakładam odżywkę do spłukiwania. Odżywka ta jest o tyle ciekawa, że zawiera w sobie aktywne składniki odżywcze. Możemy ją nakładać już od nasady włosów dzięki czemu składniki zawarte w produkcie dodatkowo odżywią i wzmocnią nasze cebulki.
Ja robiłam również taki myk, że nakładałam ją na włosy od nasady i skórę głowy na dwie godziny przed myciem. Moje włosy dzięki temu zyskały dodatkowe nawilżenie na długości, a o dziwo skóra głowy i włosy u nasady nie były obciążone i przetłuszczone.
Ampułki to dodatkowa kuracja przeciw wypadaniu. W opakowaniu dostajemy 4 ampułki, z czego jedna służy nam na 4 użycia. Musimy uważać przy nakładaniu preparatu na skórę głowy gdyż lekko spływa. Mnie to nie przeszkadza, przyzwyczaiłam się już do różnych konsystencji wcierek do skóry głowy. Wcierkę stosuję na noc i pozostawiam ją na skórze, po przebudzeniu rano myję i układam włosy.


Jakie wrażenia po stosowaniu całej serii? Włosów wypada znacznie mniej. Powiedziałabym, że mało co ich wypada ale zmieniłam również między czasie wiele nawyków min nie szarpię ich szczotką do układania włosów tylko suszę suszarko-szczotką, która jest znacznie delikatniejsza. Piję również zioła i mieszanki ziołowe mające dobroczynny wpływ na włosy, skórę i paznokcie oraz wzbogaciłam dietę i wysypiam się wreszcie co jest mega sukcesem!!!
Moje włosy na długości dzięki tym produktom wyglądają znacznie lepiej, są odżywione i bardziej błyszczące.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tej kuracji. Na zakolach zauważyłam dużo małych włosków ale liczę jeszcze na to, że pojawią się również w miejscach gdzie bardzo się przerzedziły.

Znacie markę Yves Rocher? 
Stosujecie ich produkty do włosów?
2 komentarze:

  1. A ja właśnie zapuszczam sobie górę :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie miałam do tej pory żadnego kosmetyku YR do pielęgnacji włosów. Poznałam tylko jakieś zapachy u serum do twarzy - ale wrażenia z tych kosmetyków mam całkiem pozytywne.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger