Kosmetyki z dodatkiem aloesu - kiedy warto się na nie zdecydować?


Dobranie kosmetyków do potrzeb cery nie zawsze jest prostym zadaniem. Kiedy warto zdecydować się na produkty zawierające aloes?

 

1. Żel aloesowy - dlaczego dodaje się go do kosmetyków?

2. Holika Holika - czy produkty do mycia twarzy z aloesem to dobry wybór?

3. Na co uważać kupując produkty do kompleksowej pielęgnacji urody?

 

Żel aloesowy - dlaczego dodaje się go do kosmetyków?

Osoby borykające się na co dzień z delikatną, wrażliwą lub przesuszającą się cerą muszą bardzo uważać na to, jakie produkty kosmetyczne wykorzystują do codziennej pielęgnacji. Niewłaściwie dobrane środki mogą nie rozwiązywać, a czasem wręcz pogłębiać nasze problemy z zachowaniem zdrowego wyglądu skóry. W przypadku, gdy dotyczą nasz wyżej wymienione problemy, najlepszym wyjściem jest stosowanie łagodnej pielęgnacji i delikatnych produktów, najlepiej opartych o możliwie jak najbardziej naturalny skład. Bardzo często w kosmetykach przeznaczonych do skóry wymagającej i delikatnej znajdziemy wyciąg z aloesu. Nie dzieje się tak przypadkiem - roślina ta ma wiele właściwości, które ułatwiają pielęgnację oraz łagodzą objawy nadmiernej suchości czy drażliwości naszej cery. Zaliczamy do nich przede wszystkim cechy łagodzące, dzięki którym skóra nie boli, nie jest nadmiernie wrażliwa na dotyk, a także zachowuje właściwy koloryt. Kolejna duża zaleta aloesu to jego zdolność do wiązania cząsteczek wody. Jest to powód, dla którego roślina ta często obecna jest w produktach dla skóry suchej - zatrzymuje wodę w głębszej warstwie skóry, co sprawia, że czujemy się (i wyglądamy) zauważalnie lepiej.

 

Holika Holika - czy produkty do mycia twarzy z aloesem to dobry wybór?

Odpowiednio nawilżona cera to nie tylko kwestia dobrego wyglądu. Jeżeli nasza skóra jest bardzo sucha, zwyczajnie powoduje to dyskomfort, a czasem wręcz ból. W takiej sytuacji jesteśmy również bardziej podatni na drobne uszkodzenia, nadmierną ekspozycję na słońce czy też łatwiejsze tworzenie się nowych, drobnych zmarszczek. Dlatego tak ważne jest, aby poszczególne produkty do pielęgnacji twarzy oraz ciała były dobrze dopasowane do naszych realnych potrzeb. Jeżeli widzimy, że skóra na naszej twarzy jest sucha, pozbawiona ochronnej warstwy sebum, łatwo ulega podrażnieniom czy zbyt szybko ulega słońcu, to znak, że warto zadbać o dodatkowe nawilżenie. Produkty z aloesem będą świetnym wyborem dla osób borykających się z wyżej wymienionymi problemami, a także dla wszystkich tych, którym zależy, aby zapobiegać ich wystąpieniu zawczasu. Także osoby o nieco bardziej tłustej cerze mogą skorzystać z użytkowania kosmetyków na bazie aloesu, ponieważ jest to składnik bardzo lekki i nieobciążający cery. Jeżeli więc zdecydujemy się na wybór kremów czy żeli na bazie wody z dodatkiem ekstraktu z aloesu, nasza cera nie będzie tak szybko się przetłuszczać, a z drugiej strony zachowa odpowiednią ilość wody.

 

Na co uważać kupując produkty do kompleksowej pielęgnacji urody?

Kupując kosmetyki zawsze powinniśmy pamiętać, że muszą być one dopasowane do potrzeb skóry, a nie odwrotnie. Nie warto więc ulegać pielęgnacyjnym trendom - dużo lepszym podejściem jest ustalenie jednej rutyny dbania o naszą cerę, zainwestowanie w wysokiej jakości kosmetyki oraz trzymanie się przyjętych założeń. W ten sposób uzyskamy długofalowe rezultaty, a dobre produkty pozwolą nam uzyskać pożądany, zdrowy efekt. Jeżeli poszukujemy produktów zawierających dużą ilość aloesu, jedną z marek godnych polecenia zdecydowanie będzie Holika Holika - słynąca między innymi z takich produktów, jak 99% żel Holika Aloe, kremy BB, aloesowy żel przeciwsłoneczny i wiele innych.

 

Kosmetyki z aloesem to bardzo dobry wybór dla osób borykających się z delikatną, wrażliwą i skłonną do podrażnień cerą. Dzięki łagodzącym i wiążącym wodę właściwościom tej rośliny możliwa jest delikatna, lecz bardzo dokładna pielęgnacja, która w długiej perspektywie przyniesie nam wiele korzyści i pozwoli lepiej poczuć się w swojej własnej skórze.

 

Artykuł sponsorowany


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger