Pomysły na prezent biznesowy. Co bym chciała dostać w prezencie gdybym była szefem?Cześć! W ostatnim czasie intensywnie myślę nad zorganizowaniem prezentów na zbliżające się wielkimi krokami mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. To jest najwspanialszy czas w roku wypełniony wyjątkową, niepowtarzalną atmosferą.
Od dziecka uwielbiałam święta nie tylko ze względu na magię, która nas wtedy otacza ale również ze względu na wyjątkowe prezenty. Wtedy wierzyłam, że przynosi je Mikołaj. Teraz wiem, że są one darowane prosto z serca przez najbliższe nam osoby. Chociaż w Św. Mikołaja nadal wierzę :)


Każdy prezent jest wyjątkowy gdyż osoba, która nas obdarowała poświęciła na znalezienie go swój czas, włożyła w to swoje serce, wysyłała nam pozytywną energię myśląc o nas podczas przygotowania. 
To jest wyjątkowe i strasznie miłe.
Uwielbiam otrzymywać prezenty, uwielbiam nimi również obdarowywać moich bliskich. 
Miło i łatwo jest obdarowywać prezentami bliskie nam osoby. Znamy je, wiemy co lubią i co je interesuje. Łatwiej jest z wyszukaniem dla nich czegoś wyjątkowego. Natomiast schody zaczynają się gdy mamy obdarować prezentem swojego pracodawcę bądź współpracowników. Taki prezent powinien spełniać szereg warunków gdyż wypada by był elegancki, praktyczny, a jednocześnie uniwersalny.
Elegancki prezent dla szefa, partnera biznesowego, współpracownika, dostawcy czy kontrahenta powinien być trafiony w gust adresata. Nie jest  to łatwe zadanie by znaleźć coś odpowiedniego co będzie  w dobrym guście i zostanie odebrane w pozytywny sposób. Warto wtedy posiłkować się jakimiś zestawieniami prezentów biznesowych bądź skorzystać ze sklepów, które takie prezenty oferują, przejrzeć ofertę i wybrać coś odpowiedniego i pasującego do obdarowywanej osoby.
Wiadomym przecież jest, że osobie stroniącej od alkoholu nie podarujemy szklanki do whisky, a kobiecie pudełka na krawat bo jej się to zwyczajnie nie przyda.
Osobę obdarowywaną trzeba troszeczkę bliżej poznać bądź zasięgnąć odpowiednich i prawdziwych informacji na temat gustu, preferencji bądź hobby. Wówczas łatwiej coś odpowiedniego wybrać i nie strzelić gafy.


Ja jestem osobą, która lubi praktyczne prezenty. Takie, z których mogę korzystać na co dzień. Nie lubię czegoś co leży w kącie i na co się kurzy. Dlatego ucieszyłabym się np z porządnego zestawu herbat, od których jestem uzależniona. Najfajniej gdy poznaję nowe smaki bądź mieszanki, które zachwycają mnie zapachami. Ucieszyłabym się z przydatnych na co dzień w moim domu przeróżnych obieraczek do owoców i warzyw, miseczek, łyżeczek, talerzyków bądź pudełka i kubka na lunch. Lubię dostawać również ręczniki i pościele to chyba najlepszy prezent dla gospodyni domowej:)
Jakbym była szefem to z pewnością ucieszyłby mnie stojak na spinacze, który mogę ustawić na biurku i dzięki niemu ogarnę rozrzucanie spinaczy w szufladzie, pudełko na ołówki czy strugaczka, która sama struga. A wszystkie te rzeczy powinny mieć ciekawy i nowoczesny design.
Ciekawe i bardzo w moim guście są również metalowe misy na owoce, których pochłaniam kilogramami i bez których nie potrafię żyć.
A co dla mężczyzny, który jest szefem? No myślę, że szklaneczki do whisky tutaj mogą się przydać tak samo jak elegancki korkociąg, bez którego w pokoju szefa ani rusz. Fajnym rozwiązaniem jest wyżej wspomniane przeze mnie pudełko na krawat, które idealnie sprawdzi się w przypadku pana, który bardzo dużo podróżuje. 


Organizacja prezentów to zarazem przyjemny i trudny temat. Niektórzy uwielbiają to robić inni nie znoszą bo nie mają pomysłu choć z całego serca chcą obdarowywać. Dlatego warto poszperać trochę w internecie, poszukać sklepu, który podsunie nam gotowe zestawienie produktów prezentowych.
Z pewnością to ułatwi nam zajęcie i wybierzemy coś co zadowoli nawet najbardziej wyszukany gust.


3 komentarze:

  1. Nie jestem fanką kupowania prezentów, jednak zawsze z pomocą przychodzi mi internet.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z prezentami dla bliskich osób nie mam problemu. Nie miałam jeszcze okazji wręczać prezentu dla szefa, ale podejrzewam że skorzystałabym z takich zestawów.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawe pomysły na prezent dla szefa. Oryginalne i warte zapamiętania ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger