Gentle Day - Nowa szata graficzna produktów i opis kilku z nich

Produkty Gentle Day to środki higieniczne  wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów. Wyposażono je w anionowy pasek, który niweluje nieprzyjemny zapach i zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii wewnątrz wkładki czy podpaski.
Oprócz wkładek, tamponów i podpasek  marka ta posiada również płyny do higieny intymnej i kubeczki menstruacyjne.
 
Mam wrażenie, że temat dotyczący środków higienicznych dla kobiet jest nadal tematem tabu. Nie wiem dlaczego? Przecież jakby na to nie patrzeć jest to część naszego kobiecego życia. Nie ma się czego wstydzić, nie ma czego wyśmiewać czy zamiatać sprawy pod dywan.
Ja niejednokrotnie na blogu poruszałam temat higieny intymnej i środków higienicznych.
Dziś chciałabym pokazać Wam produkty Gentle Day, które mają nową szatę graficzną i wizualnie prezentują się bardzo dobrze.
O produktach tej marki wspominałam już w artykule "Zdrowie intymne w naszych rękach - produkty Gentle Day". Jednak nie był to post recenzujący te produkty, a poruszający temat infekcji intymnej. 
W tym poście napiszę kilka zdań o produktach tej marki.


Marka Gentle Day wprowadziła na rynek kubeczki menstruacyjne. Ja jestem wielką fanką kubeczków. Od kiedy je poznałam nie potrafię się przekonać do znanych mi dotąd podpasek czy tamponów. 
Kubeczek jest niezastąpiony w podróży, podczas treningów, na basenie czy wtedy gdy chcemy czuć się komfortowo, czysto i świeżo. Ja chcę się tak czuć przez cały miesiąc dlatego sięgam po kubeczek bardzo chętnie. Jest to produkty wygodny, którego w ogóle nie czujemy podczas użytkowania. Kubeczek menstruacyjny jest produktem wielokrotnego użytku, dzięki temu nie zaśmiecamy środowiska jak w przypadku używania podpasek czy tamponów.
Według mnie jest to fenomen stworzony dla kobiecych potrzeb, a komfort jego użytkowania jest nieporównywalny z niczym innym.


Kolejnym bardzo ważnym elementem naszej kobiecej higieny jest dobór odpowiedniego płynu do higieny intymnej, który nie tylko będzie delikatny ale pielęgnujący delikatne, intymne okolice. Delikatny płyn do higieny intymnej Gentle Day® z kwasem mlekowym i ekstraktami z ziół nie tylko dobrze myje, ale jest przy działa delikatnie i nawilżająco dla okolic intymnych kobiety. Zawiera w swoim składzie kwas mlekowy, który ma działanie nawilżające i odbudowuje mikroflorę, ekstrakt z ziół, który pełni działanie przeciwzapalne oraz glicerynę pochodzenia roślinnego, która nawilża skórę i wzmacnia barierę ochronną.
Płyn nie zawiera w składzie drażniących składników takich jak sls, parabenów, mydła, alergenów ługów i jakichkolwiek substancji zapachowych. Płyny Gentle Day zostały wykonane z 99% surowców roślinnych.


"Problem ładowania chemii w środki do higieny intymnej nie dotyczy tylko płynów do higieny ale również wszystkich higienicznych rzeczy, które używamy na co dzień. Podpaski, wkładki, tampony faszerowane są chemikaliami, wybielane wybielaczami. To tykające bomby! Chemia z takich produktów ma dostęp do najdelikatniejszych miejsc naszego ciała, do których bez problemu przenika i odkłada się w naszym organizmie przy okazji podrażniając skórę i błony śluzowe. Powoduje to zaczerwienienia, świąd, podrażnienia, pieczenie, brzydki zapach oraz ogromny dyskomfort i obciążenie psychiczne. Środki takie nie przepuszczają powietrza, kumulują wilgoć zmieniając przy tym naturalne środowisko okolic intymnych". Tak pisałam w moim ostatnim artykule dotyczącym produktów Gentle Day, nic się od tej pory nie zmieniło.
Produkty Gentle Day zrobione są z wysokiej jakości materiałów i wyposażono je w anionowy pasek, który niweluje nieprzyjemny zapach i zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii wewnątrz wkładki.

Czy znacie produkty Gentle Day?
Co sądzicie o kubeczkach menstruacyjnych? 

2 komentarze:

  1. Nie umiem się jakoś mentalnie przekonać do kubeczków menstruacyjnych, ale zgodzę się z Tobą jako posiadaczka wrażliwego dołu musze szczególnie uważać jakich produktów używać zaczynając pod płynów a na wkładkach kończąc

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię ich produkty, ale kubeczek mnie zupełnie nie kusi.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger