Ekologiczne produkty do prania i mycia naczyń od DeLaMark     Moi drodzy! Już nie raz na moim blogu pojawiały się wpisy dotyczące ekologicznych i bezpiecznych środków do prania ubrań czy mycia naczyń.
W ten sposób chcę zwrócić Waszą uwagę na fakt jak ważny jest świadomy wybór tych produktów w trosce o Wasze zdrowie i zdrowie dzieci, które leży w Waszych rękach.

Chciałabym abyście zdali sobie sprawę, że nasz rynek jest pełen świetnych, ekologicznych i bezpiecznych produktów domowego użytku, i że macie wybór, że nie jesteście uzależnieni od śmieci sprzedawanych masowo w drogeriach czy sieciówkach. 

Chciałabym zwrócić Waszą uwagę na produkty do prania ubrań i mycia naczyń ukraińskiej marki DeLaMark. Płyny do prania DeLaMark nie zawierają fosforanów, chloru, enzymów lub jakichkolwiek innych agresywnych środków piorących.

 

Już kilkukrotnie zwracałam Wam uwagę na fakt, że nasza skóra jest największym naszym narządem wydalniczym i wchłanialnym. To wszystko z czym ma styczność przenika w głąb skóry, dostaje się do naczynek, do obiegu i odkłada się w naszych narządach. Czyli cała chemia zawarta w kosmetykach czy chemii gospodarczej dociera do naszego organizmu i sieje spustoszenie. 
Zwróćcie uwagę na to, że skóra noworodka jest pięć razy cieńsza od skóry dorosłej osoby... Więcej chyba nie trzeba pisać... Warto przemyśleć tę zależność i wybierać świadomie to w czym pierzemy nasze ciuchy czy ciuszki naszych dzieciaków...

Pozwolę sobie wkleić tabelę ze składem produktów do prania DeLaMark dostępną na stronie www.tarmini.pl na której również możecie dokonać zakupów tych produktów.

Składnik Działanie Zawartość %
Woda zdemineralizowana
Oczyszczona od jonów wapnia i magnezu woda polepszająca jakość prania
powyżej 80
Anionowe środki powierzchniowo czynne
Środki powierzchniowo czynne pozyskane z surowców roślinnych o mocnych właściwościach myjących
od 5 do 15
Niejonowe środki powierzchniowo czynne na bazie roślinnej
Środki powierzchniowo czynne pozyskane z surowców roślinnych, tworzące pianę i posiadające mocne właściwości piorące
poniżej 5
Alkilopoliglukozydy
Środki powierzchniowo czynne pozyskane z surowców roślinnych, tworzące pianę i posiadające mocne właściwości piorące
poniżej 5
Mydło na bazie składników naturalnych
Ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwpasożytnicze. Służy do regulacji zasadowości.
od 5 do 15
Czynnik kompleksujący
Wiąże minerały zawarte w wodzie, co poprawia działanie środków powierzchniowo czynnych i zapobiega tworzeniu się nalotu na częściach pralki
poniżej 5
Destylowana gliceryna
Zapewnia lepszą przemakalność tkanin w trakcie prania, równomierne rozprowadza roztwór płynu, zapewnia głębszą penetrację we włókna tkaniny,  wzmacnia działania prania. Łagodzi i nawilża skórę rąk podczas ręcznego
poniżej 5
Polikarboksylany
Wiążą sole zawarte w wodzie i zapobiegają ponownemu przywieraniu brudu do upranych rzeczy
poniżej 1
Kwas cytrynowy
Reguluje pH, zapobiega powstaniu osadów oraz wyblaknięciu tkaniny w miejscu plam
poniżej 1
Soda Kalcynowana (Węglan sodu bezwodny)
Tworzy środowisko zasadowe wzmacniające działanie środków powierzchniowo czynnych, wiąże sole zawarte w wodzie, reguluje pH
poniżej 1
Kompozycja perfumeryjna
Nadaje upranym rzeczom zapach świeżości
poniżej 0,15
Konserwant
Zapobiega rozwojowi mikroorganizmów w płynie podczas przechowywania
poniżej 0,1
Barwnik spożywczy
Tworzy kontrast płynu ze ściankami nakrętki w celu łatwiejszego odmierzania dawki płynu
poniżej 0,01


Pranie uwielbiam robić, piorę codziennie. Mimo, ze bęben mojej pralki posiada 8 kg wsad, piorę ubrania z 4 osób to pranie robię codziennie, nawet po kilka razy. Dzięki temu solidnie wypróbowałam wszystkie trzy warianty płynów do prania DeLaMark.

Zadziwiła mnie konsystencja płynu, która jest rzadka jak delikatnie zagęszczona woda. Czy znacie to uczucie jak wlewacie gęsty płyn do szufladki dozującej w pralce, a on przykleja się do krawędzi i nie chce spłynąć do środka? Zalepia wszystko i dzięki temu w szufladce i w całym przepływie do bębna pralki tworzy się gęsty szlam? Na samą myśl robi się nieprzyjemnie gdyż jest to bardzo niehigieniczne...Ja przy gęstych płynach wlewam je do pojemniczka i wkładam prosto do bębna z praniem.
W przypadku płynów DeLaMark nie mamy takiego problemu gdyż pozbawione są zagęszczaczy. Płyn ma konsystencję delikatnie zagęszczonej wody jak już wspomniałam. Wlewamy go do komory, nie przywiera do ścianek tylko od razu łączy się z wodą i zaczyna działać od pierwszych sekund prania. Zaletą lżejszej konsystencji jest również to, że płyn zdecydowanie lepiej wypłukuje się z tkaniny.

Płyny skutecznie dopierają tłuste plamy po jedzeniu oraz inne zabrudzenia, jednocześnie zapobiegając utracie koloru i przedłużając życie kolorowym rzeczom. Płyny są odpowiednie do bawełnianych, syntetycznych oraz mieszanych tkanin o różnych kolorach, do ubranek dziecięcych, jak również do bieli.

W tych płynach spokojnie możecie prać w rękach. Ja niestety w większości dostępnej chemii do prania nie mogę prać ręcznie gdyż pęka mi skóra między palcami dłoni. Te płyny nie mają żrącego działania na moją skórę. Są bezpieczne, a dzięki zawartej w składzie glicerynie dodatkowo pielęgnują naskórek.

Ważną kwestią jest również biodegradowalność produktu. Myślę, że spokojnie możecie go używać w przypadku gdy jesteście właścicielami ekologicznych szamb przydomowych.  

Płyny mają pojemność 2 litry i mieszczą się w wygodnych butelkach. Ja dozuję niecałą zakrętkę (około 100ml) na 8 kg bęben pralki. Płyny są w wersji do kolorów, uniwersalny i do ubranek dziecięcych.


Bardzo ważną kwestią jest dobór odpowiedniego środka do mycia naczyń, z których nagminnie korzystamy.
Płyn do mycia naczyń Słodka Pomarańcza posiada w swoim składzie jony srebra w bezpiecznej ilości pod postacią cytrynianu srebra, który odkaża naczynia. Płyn w składzie posiada bezpieczną kompozycję środków powierzchniowo czynnych, które usuwają nawet zaschnięte resztki jedzenia, dobrze myją naczynia i dobrze się spłukują z ich powierzchni. Działa skutecznie nawet w zimnej wodzie.
Ekologiczny płyn do zmywania naczyń DeLaMark nie zawiera: laurylosiarczanu sodu (SLS), chloru, fosforanów oraz innych związków fosforu, barwników.

Co ważne płyn do naczyń DeLaMark posiada certyfikat EcoLabel i jest w 98% biodegradowalny. Bezpieczny dla środowiska i można stosować go w przypadku posiadania szamba ekologicznego.

Płyn nie wysusza i nie podrażnia skóry dłoni. Jest dla niej delikatny i nie powoduje napięcia i podrażnienia skóry.

Jestem bardzo zadowolona z tych produktów. Sprawdziły się u mnie zarówno płyny do prania ubrań jak i płyn do naczyń, który jest praktycznie bez zapachu i nie wytwarza zbędnej piany.
Dzięki takim produktom czuję się bezpieczniej i wiem, że dzięki temu chronię skórę i organizmy nasze i naszych dzieci.

Jeśli mamy wybór - wybierajmy świadomie!

6 komentarzy:

 1. bardzo fajnie sie prezentuja

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że z ciekawości sięgnęłabym po te produkty. Chyba nigdy nie miałam takich "eko-detergentów" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. w sumie troche ostatnio bardziej interesuje sie eko produktami, ale na te nie wpadlam, interesujace by przetestowac!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Również je wypróbuję. :) Tym bardziej, że jestem zwolennikiem eko-produktów. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. świetne produkty, dziękuję za polecenie <3 przeszukałam cały internet w poszukiwaniu czegoś co nie wywoła podrażnienia u mojego dziecka, bo używamy formowanek dla noworodka (rodzaj wielorazowej pieluchy), więc wiadomo że trzeba mieć coś sprawdzonego do prania, ale niestety zwykły proszek się nie sprawdzał i szukałam aż znalazłam :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger