Książka na weekend - Nowości wydawnicze PWN i PZWL

Ostatni miesiąc obfitował u mnie w nowości wydawnicze. Chciałabym Wam je wszystkie przedstawić dlatego zamiast recenzji wprowadzam posty tematyczne "Książka na weekend".
W tym temacie będę Wam przedstawiać nowości książkowe poszczególnych wydawnictw jakie otrzymałam, i na które warto zwrócić uwagę.

Zaczynam od Wydawnictwa PWN i PZWL, których książki sobie bardzo cenię. Zawarta jest w nich  spora dawka konkretnej wiedzy, która każdemu z nas się przyda.

***

Jest to druga książka z serii "Zioła w medycynie". Pierwsza z nich dotyczyła układu pokarmowego i pisałam o niej tutaj "Zioła w medycynie. Choroby układu pokarmowego".
Te książki są fantastyczne! Uważam, że powinny być w każdej domowej apteczce szczególnie tych osób, które wolą bardziej naturalne metody walki z chorobami niż faszerowanie się chemią.
W tej książce znajdziecie ziołowe sposoby na wiele dolegliwości począwszy od kataru, po anginę, astmę, grypę, zapalenie płuc. Jest tu opisane wiele dolegliwości oraz to jak z nimi walczyć z pomocą ziół i ziołowych mieszanek, na które w tej książce znajdziemy przepisy.
Dla mnie książki z serii "Zioła w medycynie" to świetne kompendium wiedzy, które warto mieć w swojej biblioteczce.

" To druga publikacja z cyklu książek „Zioła w medycynie”, która jest doskonałym przewodnikiem po terapiach uzupełniających oraz merytoryczną podstawą do leczenia objawów chorobowych, fitoterapii schorzeń o łagodnym przebiegu i chorób przewlekłych.
Cenne w niniejszym opracowaniu jest, że opisano poszczególne dolegliwości oraz podkreślono wskazania i przeciwwskazania, a także podano schematy dawkowania dla kolejnych receptur czy ziołowych preparatów.
Rozdziały oddają kolejność odcinków układu oddechowego. Omawiane w nich zagadnienia posegregowano według jednostek chorobowych. Książkę kończą rozdziały poświęcone chorobom zawodowym oraz terapiom częstych objawów chorobowych układu oddechowego. Co istotne, w publikacji autorzy oddają słuszne miejsce farmakoterapii, której nie można pominąć w przypadku niektórych schorzeń.
Seria „Zioła w medycynie” powstała dzięki współpracy dwóch badaczy. Kierownika Katedry i Zakładu Farmakognozji i Fitochemii SUM, dr hab. n. farm. Ilony Kaczmarczyk-Sedlak, prof. nadzw. SUM, oraz dyplomowanego fitoterapeuty, mgr. Arkadiusza Ciołkowskiego, który jest autorem ziołowych receptur aptecznych.
Adresatami „Ziół w medycynie. Choroby układu oddechowego” są lekarze: rodzinni i chorób płuc, interniści, kardiolodzy, pediatrzy, lekarze medycyny pracy oraz farmaceuci. Znajdą w niej przydatne treści również pasjonaci medycyny naturalnej."Tę książkę zamówiłam z myślą o moim synu, że kiedyś mu się przyda. Mam nadzieję, że kiedyś tak będzie bo na chwilę obecną mnie ciężko cokolwiek z niej zrozumieć;)

"Po opanowaniu podstaw, okiełznaniu lutownicy i zaprogramowaniu jakiegoś robota (albo i dwóch), masz już umiejętności, które pozwolą ci na kolejny krok w używaniu Arduino.
Ale gdzie szukać nowych pomysłów po zrealizowaniu wszystkich pozycji ze swojej listy projektów?
Zrób to sam z Arduino poprzez różne, praktyczne i rozrywkowe, projekty dla średniozaawansowanych pokaże ci, co zrobić, aby nie zaniedbywać praktyki w majsterkowaniu. Możesz wzbogacić swoje inżynieryjne i elektroniczne know-how, wykonując 10 złożonych projektów:
• Gra z pomiarem czasu reakcji, z wykorzystaniem możliwości pracy Arduino w czasie rzeczywistym
• Przyrząd do wytrawiania własnych płytek drukowanych
• Regulowany zasilacz ze zmiennym napięciem
• Kinetyczny rotomat wystrojony w diody LED
• Asystent parkowania w garażu, sygnalizujący doskonałe zaparkowanie
• Praktyczny i barwny miernik pH
• Chronograf balistyczny, który potrafi mierzyć prędkość wylotową wiatrówek, broni pneumatycznej i śrutowej
• Oszczędzacz akumulatora, który zapobiega przypadkowemu rozładowaniu
• Generator fali kwadratowych
• Termometr pokazujący temperaturę za pomocą sekwencji kolorowych diod LED.
Każdy projekt zaczyna się od listy wymaganych narzędzi i elementów, a następnie podane są instrukcje, pełny szkic oraz szablony do wykonania drukowanej płytki, jak również wskazówki dotyczące konstrukcji trwałej obudowy. Znajdziesz tu również uwagi autora, które z pewnością zainspirują cię do własnych wynalazków.
Skompletuj podzespoły, przyszykuj lutownicę i przygotuj się na zdobycie nowych umiejętności związanych z używaniem Arduino dzięki Zrób to sam z Arduino. "To już druga książka z tej serii. O pierwszej pisałam tutaj

E-COMMERCE. STRATEGIA, ZARZĄDZANIE, FINANSE - WYDAWNICTWO PWN

Myślę, że każdy bloger, osoby zajmujące się PR, SM czy prowadzące swoje strony w sieci powinny sięgnąć po tę książkę.
Książka jest fajnie napisana gdyż autorka porównuje content marketing do domu, po którym nas oprowadza i dzięki temu łatwiej jest nam przyswoić ten temat.

"Nowe wydanie książki, która przybliża zagadnienie content marketingu. Przedstawia – krok po kroku – jak kreować strategię content marketingową oraz tworzyć treści do internetu i budować społeczność wokół marki w social media. To pierwsza publikacja omawiająca światowe standardy, w sposób umożliwiający zaadaptowanie ich na polskim rynku.
Drugie wydanie zostało poszerzone m.in. o szczegółowe omówienie komunikacji w social media, proces dojrzewania leadów i automatyzacji działań content marketingowych. W książce znalazły się również porady dotyczące tworzenia treści pod smartfony oraz femvertising, czyli komunikację skierowaną do kobiet.
Content marketing i social media stanowi poradnik dla marketingowców, osób zajmujących się PR-em oraz komunikacją i budową marki, social media managerów, blogerów, dziennikarzy oraz właścicieli firm."


1 komentarz:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger