Nowości wydawnictwa Edipresse Książki min "Śniadania świata" czy "Troje na huśtawce"

Moi drodzy! Ostatnio w moim domu zagościło sporo książek nie tylko dla mnie ale i dla moich dzieci. Nic tak bardzo nas nie cieszy jak świeżutkie, co dopiero wydrukowane nowości wydawnicze!
Uwielbiamy i otaczamy się książkami.
Was też do tego zachęcam, bo w każdej z nich nie tylko znajdziemy przepiękne czy motywujące historie ale i serce, które włożył w napisanie książki sam autor.

Dziś chciałabym przedstawić Wam nowości Wydawnictwa Edipresse Książki, które miały swą premierę w styczniu i w lutym.

Na początek moje ulubiona Beata Pawlikowska  "Śniadania świata".
Książka dość pokaźnych rozmiarów, pełna fantastycznych zdjęć z podróży Pani Beaty jak i prostych i smacznych przepisów na zdrowe śniadania.

"W Nowym Roku Beata Pawlikowska zaprasza Czytelników w kulinarną podróż dookoła świata. W najnowszej książce „Śniadania Świata” można znaleźć tradycyjne śniadania z ponad pięćdziesięciu krajów! Od Argentyny i Australii przez Brazylię, Egipt, Indie, Japonię, Kolumbię, Mauritius, Mongolię i Meksyk aż po Paragwaj, Peru, Sri Lankę, Tanzanię, Turcję i Zanzibar. Dodatkowo publikacja zawiera ponad 80 autorskich przepisów na śniadania m.in. z kaszy jaglanej, kaszy gryczanej, kaszy quinoa, brązowego i czerwonego ryżu, placki śniadaniowe, zdrowe ciastka śniadaniowe, domowe muesli i owsianki."
 A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość / Prof. Leszek Mellibruda, Dagny Kurdwanowska
"​Coraz częściej słyszę wokół o lękach, o przytłoczeniu rzeczywistością, o zagubieniu - „Nie ogarniam” stało się słowem-wytrychem, które opisuje wszystkie sytuacje i doświadczenia, z którymi nie dajemy sobie rady. Jednocześnie wciąż snujemy plany, marzenia, chcemy realizować projekty.
Czy wymówkami racjonalizujemy i usprawiedliwiamy nasze lęki? W obawie przed zmianą i wysiłkiem z nią związanym, umacniamy bariery i barykady w naszych głowach? Czego właściwie się boimy? I czy naprawdę jest się czego bać?
Ta książka będzie próbą odpowiedz na te pytania. Przyjrzymy się bliżej rozmaitym przyczynom naszych lęków, sprawdzić jak na nas wpływają, czy słusznie wzbudzają nasz lęk i w jaki sposób radzić sobie z nimi tak, by czerpać z nich informację i siłę, ale nie dać im zdominować naszego życia. To książka o tym, jak przestać bać się życia."


 Szczęście dla każdego. Rozmyślania z psychologią w tle / Iwona Majewska - Opiełka 
"Czy szczęście musi nam sprzyjać, żeby czuć się w życiu szczęśliwi? Iwona Majewska – Opiełka, prekursorka ruchu rozwoju potencjału człowieka oraz autorka ponad 20 książek wspierających rozwój osobisty, udowadnia, że szczęście to przede wszystkim wynik naszej wewnętrznej pracy. Zamiast czekać na SZCZĘŚCIE trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Psycholożka z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, krok po kroku pokazuje, że owe szczęście to codzienny stan umysłu. Uczy umiejętności koncentrowania się na jaśniejszej stronie życia i podpowiada, jak ją odnaleźć w z pozoru błahych działaniach. Ponieważ ostatecznie to i tak my sami decydujemy jak nazwać i zinterpretować to, co nam się przydarza."


 "Troje na huśtawce" Natasza Socha 
"Koralia ma czterdzieści dwa lata i czterdzieści dwa powody, by zmienić swoje życie. Oraz jeden dodatkowy, który wywraca jej świat do góry nogami. Tytus jest osiemnaście lat młodszy. Kiedy ona zdawała maturę, on właśnie się rodził. I jeszcze jedno – jest synem jej najlepszej przyjaciółki. Co w życiu jest ważniejsze? Przyjaźń czy miłość? Czy naprawdę trzeba wybierać? „Troje na huśtawce” to współczesny romans obyczajowy, spisany w formie pamiętnika, opowiedziany z dystansem, ironią i dużą dawką emocji.
Jeśli przyjmiemy, że życie jest windą, która zatrzymuje się na każdym piętrze, a potem jedzie dalej, to wszystko można sobie bardzo prosto wytłumaczyć. Piętro z napisem małżeństwo zostało przeze mnie opuszczone, a ja znowu przesuwam się w górę. Obecnie wysiadłam na poziomie „romans z młodszym”."


 "Odnaleziony po latach" Agnieszka Szygenda
"​Kto z nas czasami nie ma ochoty rzucić wszystkiego i zmienić swojego życia? Główny bohater powieści, samotnie wychowujący nastoletniego syna, w ciągu jednego miesiąca traci pracę, syna i zdrowie. Ale kiedy wszystko się wali, może to oznaczać, że świat chce nam pomóc zbudować siebie inaczej, od nowa. Niektórym zdarzeniom trzeba po prostu pozwolić się zadziać.
Czterdziestokilkuletni mężczyzna wyprowadza się na drugi koniec Polski, żeby przed sobą uciec, a w konsekwencji siebie znajduje. W nowym domu odkrywa ukryty pod podłogą właz do piwniczki, która skrywa tajemnicę z czasów II wojny światowej…"


Coś Wam przypadło do gustu?
Oczywiście w osobnych postach czy to tu czy na Instagramie przybliżę Wam wybrane książki.
Buziaki!

1 komentarz:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger