Czerwony Parasol - Wiktor Mrok - Wydawnictwo Initium
 Nakładem wydawnictwa Initium została wydana książka "Czerwony parasol", której autorem jest Wiktor Mrok.
Jest to debiut literacki tego autora, który okazałam się świetną intrygującą pozycją nie tylko dla mnie ale i dla mojego męża.
Wiele osób kręcą sprawy tajemnicze, które nie są podawane do opinii publicznej tak jak min tajne akta służb specjalnych. Chyba większość z tych osób  chciałaby mieć wgląd w takie akta. Dlatego też publikacje czy książki oparte na faktach gdzie mamy wgląd w historie, które wydarzyły się naprawdę intrygują i mrożą krew z żyłach.

 
 
Czerwony parasol” to oparta na faktach historia, wyciągnięta z tajnych akt służ specjalnych. Od początku do końca trzyma czytelnika w niesłabnącym napięciu, zaskakując nagłymi zwrotami akcji. 

Zimowa Moskwa. Siedemnastoletnia Tatiana, wracając z treningu gimnastyki, nie wie jeszcze, że jej życie za chwilę zmieni się nieodwracalnie. Kiedy w swoim domu, w zamożnej dzielnicy miasta, znajduje brutalnie zamordowanych rodziców i siostrę, nie pozwala sobie na rozpacz. Działa instynktownie, wiedziona twardym, sportowym charakterem. Zabezpieczona przez ojca, odkrywa w domowej skrytce tajemnicze ampułki i pendrive’a. Los nie dał jej wyboru - musi dorosnąć, musi podejmować decyzje, od których zależy jej życie i dużo, dużo więcej.

Wyraźne wątki polityczno-historyczne stanowią mocne tło szpiegowskiej, kryminalnej akcji, która toczy się w różnych krajach i na różnych kontynentach.  Książka odsłania tajne metody działania służb specjalnych, zachowując jednocześnie lekkość przekazu i barwy, często dowcipny styl. Powierzając młodej dziewczynie rolę głównej postaci, autor w odważny sposób przełamuje stereotyp bohatera powieści sensacyjnej, dbając przy tym o zachowanie konwencji gatunku."

Czerwony parasol to książka, w którą musimy się wciągnąć. Początek nieco skomplikowany gdzie czasem nie mogłam pokojarzyć faktów.Przewija się tu wiele postaci, jest dużo wątków (nawet wątek miłosny), jednak po pewnym czasie wszystko zaczyna się wyjaśniać i układać w spójną i ciekawą całość. Autor potrafi zaciekawić czytelnika. Jest tutaj wiele postaci, które intrygują i tak naprawdę do końca nie potrafiłąm ich ocenić, nie wiedziałam co o nich sądzić.
Całość intryguje, ciekawi, szybko i z zaciekawieniem się czyta, że mam ochotę na więcej takich "kąsków" od tego autora.

1 komentarz:

  1. Powiało trwogą... Czasem lubię takie lektury, bo potrzebuję dreszczyka emocji :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger