Wydawnictwo ZNAK "Bóg, kasa i rock'n'roll" Szymon Hołownia, Marcin Prokop

Dziś przygotowałam dla Was recenzję książki Szymona Hołowni i Marcina Prokopa "BÓG, KASA I ROCK'NROLL"
Książkę tę wydało wydawnictwo ZNAK
Zauważyłam, że na stronie wydawnictwa jest teraz ciekawa promocja i te książkę możecie kupić z dużym rabatem bo już za 19,90 zł.

Piszą o niej na stronie ZNAK.COM.PL:
Zderzenie dwóch odmiennych spojrzeń na religię, kulturę i świat mediów. 
Jezus jako marketingowiec, pożytki płynące z noszenia habitu, różnica między Bogiem a idolem, urok pieniędzy i problemy z wolną wolą - to tylko niektóre wątki tej zaskakującej konfrontacji.

Oprawa twarda
Liczba stron: 336

Cena: 39,90 zł 19,90 zł

Byłam bardzo ciekawa tej książki. Cenię sobie autorów za ich poczucie humoru, za inteligencję jaką posiadają, za to jak potrafią razem dyskutować, również za to jak czasem jeden drugiemu potrafi "dogryźć", a wszystko to dzieje się na wysokim poziomie, z kulturą, szacunkiem dla drugiej osoby i jej poglądów.
Tak samo też toczy się rozmowa w Szymona Hołowni i Marcina Prokopa w tej książce. Są to rozmowy dwóch mężczyzn na tematy różne. 
Szymon Hołownia jest człowiekiem świadomym swojej wiary, która jest bardzo głęboka. Marcin Prokop to człowiek "wątpiący". 
Panowie rozmawiają na różne tematy. Poruszany jest tutaj temat wiary, pieniędzy, kościoła, kultury i duchowości.
Panowie wiedzą o czym mówią, inteligentnie pytają i świadomie odpowiadają. Książka jest wartościową lekturą. Śmiem twierdzić, że nie jest to łatwa książka do przeczytania. Potrzeba ciszy i skupienia, czasem musiałam wracać ponownie do tekstu aby go przeczytać i zrozumieć. Uważam jednak, że warto. 
Mamy tutaj przedstawiony obraz dwóch światów, dwóch odmiennych zdań. Czytając tę ksiażkę dużo niezrozumiałości można zrozumieć i wiele można się dowiedzieć.

Ktoś czytał? Jakie są Wasze odczucia?

4 komentarze:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger