Poduszka Visco Magic Hilding od Kliniki snu - opinia

Po długiej nieobecności powracam do Was z nową recenzją. Zapraszam do lektury.
Od długiego czasu każdej nocy poddaję testom poduszkę termoelastyczną Visco Magic Hilding.
Jest to poduszka posiadająca wypełnienie z pianki termoelastycznej Visco wyprodukowanej na bazie wiskozy, która pod wpływem ciepłoty ciała staje się bardziej miękka i dostosowuje się każdorazowo do kształtu ułożenia głowy na poduszce.
Według mnie poduszka ma w sobie coś magicznego. Na początku testowałam ją dłonią. Za każdym razem gdy w obojętnie jaki sposób przyłożyłam z odpowiednim naciskiem dłoń do poduszki ta idealnie dostosowała się do przyłożonego kształtu mojego ciała. Powstawało zagłębienie, które po krótkim czasie od momentu gdy poduszka nie miała styczności z ciałem powróciło do staniu poprzedniego.
Tak samo dzieje się w przypadku przyłożenia karku i głowy do poduszki.
Poduszka łagodnie podpiera kręgi szyjne podczas snu i wypoczynku, utrzymując ich właściwą pozycję. Dostosowuje się ona do ciała, a nie jak w przypadku standardowych poduszek to ciało musiało się dostosować do poduszki,a co za tym idzie bóle kręgosłupa, szyi, karku, głowy. Nie wspomnę już o zagnieceniach na skórze w przypadku osób śpiących na brzuchu tak jak ja co powoduje powstawanie zmarszczek - oj tak zauważyłam to na sobie. Mam już swoje lata i skóra już nie ta co kiedyś dlatego dobra poduszka jest u mnie ważna również z tego względu by zadbać o skórę na twarzy.
Z ogólnych informacji dodam jeszcze, że tkanina z której wykonana jest poduszka posiada certyfikat EKO-TEX Standard 100. Poduszka znajduje się w pokrowcu, który zamykany jest na suwak, który możemy zdjąć i prać w temperaturze 60. Osobiście uważam, że pokrowiec jest trochę złej jakości strasznie się mechaci i robią się na nim ciemne kuleczki z materiału.
Co do samej poduszki to od kiedy zaczęłam na niej spać budzę się wypoczęta, bez bólów, zagnieceń, które do tej pory mi towarzyszyły przy porannym wstawaniu z łóżka. Od kiedy mam poduszkę aż chce mi się kłaść spać i wypoczywać na niej. Jest świetna! Dostosowuje się do kształtu, nie "tonie" się w niej jak to bywa przy standardowych poduchach i co najważniejsze nie deformuje się. Powraca do poprzedniego kształtu i cały czas jest taka jak na samym początku. 

Szczerze polecam i zapraszam na zakupy do www.klinikasnu.pl , a w szczególności do działu z poduszkami http://www.klinikasnu.pl/15-poduszki 
Warto zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!12 komentarzy:

 1. Kupiłam poduszkę tego typu w Lidlu. To jest to samo, wszystkie są zrobione z tego samego. Początkowo byłam pod wrażeniem, jednak wystarczył miesiąc aby diametralnie zmienić zdanie. O ile na początku był tak jak na zdjęciach i w Twoim opisie, tak później poduszka rozjeżdżała się na boki a głowa leżała prawie płasko a to co tam się ugniotło było twarde jak kamień. NIGDY WIĘCEJ! Nikomu nie polecam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko zależy od gęstości pianki użytej w poduszce... Każda firma ma "swoje" poduszki z materiałów termoelastycznych, ale tak czy siak- są one wzorowane na kształt poduszek firmy TEMPUR i każda z nich będzie miała wiele mniejszą trwałość i szybszą zużywalność, czyt. szybciej stanie się mało komfortowa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam problemy z kręgosłupem szyjnym i muszę spać na tego typu poduszkach, lubię je bo są wygodne jednak pianka szybko traci swoj "kształt" i muszę ją często zmieniać, a ie jest to mały wydatek :/ Niemniej jednak ból karku się zmniejszył.

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawa poducha,nie pogardziłabym taką ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł dla ludzi mających problemy z kręgosłupem.

  OdpowiedzUsuń
 7. coś nowego widzę fajnie się zapowiada

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygodna poduszka to ważna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger