Khadi henna kolor ciemny brąz od SanaVita

Czym farbujecie włosy? Ja do tej pory farbowałam farbami drogeryjnymi. Pierwszy raz nakładałam hennę na włosy.

Ja wybrałam kolor Khadi henna  ciemny brąz.


Na stronie SanaVita czytamy:
Khadi Henna ciemny brąz to ziołowa farba do koloryzacji włosów, która nadaje włosom kolor ciemnego czekoladowego brązu o chłodnej tonacji. Nadaje włosom piękny kolor i ekstremalnie odżywia. U większości osób pokrywa siwe włosy.
Zdrowe, błyszczące włosy dzięki sile natury
Khadi henna nadaje włosom piękny, intensywny kolor, działaja bardziej intensywnie niż inne farby do włosów - pamiętaj o tym podczas ich stosowania. Dodatkowo zawieraja również zioła ajurwedyjskie, które wzmacniają włosy oraz nadają im intensywny blask. Khadi Henna nadaje włosom kolor, a zarazem poprawiaja wygląd włosów przywracając im zdrowy wygląd oraz zwiększają ich objętość. Farby Khadi można mieszać bez ograniczeń. Proporcje zależą od pożądanego odcienia, struktury oraz koloru włosów.
Khadi henna ciemny brąz nie zawieraja konserwantów, wzmacniaczy koloru, utleniaczy ani chemikaliów. Nie zawieraja sztucznych barwników lub zapachów. Wszystkie składniki są absolutnie naturalne. Naszym priorytetem jest twoje zdrowie i bezpieczeństwo. 
Wszystkie ziołowe farby Khadi henna posiadają certyfikat BDIH, dzięki któremu możesz mieć pewność, że produkty są najwyższej jakości i spełniają surowe wymogi stawiane kosmetykom naturalnym.

Farby do włosów firmy Khadi nadają włosom kolor, połysk a zarazem poprawiają wygląd włosów przywracając im zdrowy wygląd oraz zwiększają ich objętość. W przypadku włosów rozjaśnianych lub siwych włosów opornych na farbowanie polecamy metodę dwustopniowej koloryzacji, przy użyciu Henny Naturalnej Khadi, a następnie Henny Kolor Ciemny Brąz (przepis poniżej).
Czego potrzebujesz:
Aby ufarbować włosy potrzebujesz następujących rzeczy: Khadi Henna, odpowiedniej wielkości miska, woda, para rękawiczek, ręcznik do ochrony ubrań, szczoteczka do nakładania farby, czpek kąpielowy, ręcznik do utrzymania ciepłej temperatury mieszanki po aplikacji.
Przygotowanie włosów do farbowania:
Farbę nakładaj tylko na świeżo umyte włosy. Przed aplikacją umyj włosy szamponem bez silikonów np. ziołowym szamponem Khadi Amla. Silikon blokuje wchłanianie naturalnych substancji. Z upływem czasu , włosy pokryte silikonem tracą możliwość absorbowania odżywek bądź naturalnych farb. 
Po umyciu osusz włosy ręcznikiem, następnie zastosuj farbę Khadi. Dzięki takiemu przygotowaniu możłiwe będzie zabarwienie włos ów na jednolity intensywny kolor.
Rozrabianie farby Khadi henna
Połącz odpowiednią ilość proszku z wodą (dla włosów sięgających ramion wystarczy około 80g) i delikatnie mieszaj aż do uzyskania jednolitej masy (konsystencja gęstego jogurtu). Papka powinna być na tyle gęsta, aby nie spływała po włosach.
Pod żadnym pozorem nie wdychaj proszku!


Sposób użycia:
  1. Umyj włosy szamponem bez silikonów.
  2. Odpowiednią ilość proszku zalej ciepłą wodą o temp. ok 50°C, wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej śmietany.
  3. Kiedy mikstura ostygnie, wciąż jeszcze ciepłą nałóż na włosy.
  4. Włosy owiń folią i ciepłym ręcznikiem.
  5. Pozostaw na głowie od 30 minut do 2 godzin
  6. Spłucz włosy ciepłą wodą.
  7. Bądź cierpliwa - kolor, w wyniku procesu utleniania, ściemnieje i uzyska intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania.
Dwa kroki do ufarbowania siwych i rozjaśnianych włosów
I. Przygotuj Hennę Naturalną Khadi według instrukcji i zafarbuj włosy na czerwony odcień. 
II. Po spłukaniu henny lub następnego dnia zaaplikuj na włosy wybrany odcień brązu lub jeśli chcesz uzyskać kolor bardzo ciemny (czarny o ciepłym odcieniu) użyj Indygo Khadi. 
SPOSÓB UŻYCIA: Nałóż na włosy grubą warstwę henny, zaczynając od włosów tuż przy karku, następnie podążając wyżej aż do czubka głowy. Kiedy wszystkie włosy będą już pokryte pastą z henny, owiń je folią i odczekaj 2 godziny. Potem zmyj dokładnie papkę i osusz włosy. Przygotuj indygo: wymieszaj proszek z letnią wodą do konsystencji gęstego jogurtu. Do rozrabiania nie używaj kwaśnych soków, gdyż indygo ma odcień zasadowy. W tym celu możesz stosować tylko wodę. Po rozrobieniu indygo z wodą nie czekaj, tak jak w przypadku henny, aż zaktywizuje się barwnik, tylko od razu po sporządzeniu papki nałóż ją od razu na włosy. Owiń włosy folią i zawiń ręcznikiem. Pozostaw farbę przez 1 godzinę. Spłucz dokładnie włosy ciepłą wodą. Kolor osiągnie pełnię głębi po 3 dniach.
Skład: Indigofera Tinctoria (Indigo), Lawsonia Inermis (Henna), Emblica Officinalis (Amla), Eclipta Alba (Bhringaraj), Azadirachta Indica (Neem)
Producent: Khadi, Indie
Cena: 26,00 zł

Moja opinia:
Pierwszy raz nakładałam na włosy hennę. Byłam ciekawa efektu, a jednocześnie trochę się bałam aby kolor nie wyszedł zbyt ciemny.
Opakowanie proszku podzieliłam na połowę. Odsypałam do miseczki i zmieszałam z wodą do konsystencji gęstej papki, którą nakładałam na włosy za pomocą grzebyczka do farbowania włosów. Nie wiem dlaczego użyłam do rozmieszania henny zimnej wody! Czytałam instrukcję, na której jest napisany sposób użycia różnych rodzajów henny. Widocznie przeczytałam nie to co dotyczyło mojej henny Ciemny brąz.
Zauważyłam to  mając już papkę na włosach. Przyznam, że się lekko załamałam uważając że nic z tego nie wyjdzie. No ale trudno pomyślałam. Mam drugą część proszku to nałożę ponownie. 

Henna w miseczce i na włosach przybiera kolor ciemno zielony. Jej zapach kojarzy mi się z sianem.
Zapach ten utrzymuje się na włosach długo. Czuć go nawet po pierwszym myciu włosów. 
Hennę powinno się trzymać na włosach od 30 min do 2 godzin. Ja trzymałam 70 minut po czym spłukałam włosy, odcisnęłam w ręcznik i wysuszyłam. Umyłam włosy po 48 godzinach ponieważ dałam hennie czas na utlenianie się na moich włosach. 

Włosy są lekko przyciemnione. Jeśli rozrobiłabym proszek w ciepłej wodzie to efekt kolorystyczny byłby o wiele lepszy. I tak zrobię następnym razem. Co mnie zaskoczyło to poprawa wyglądu włosów. Włosy pięknie lśnią. Moje zdjęcia tego połysku niestety nie oddają. Zaleceniem jest przed pierwszym myciem użyć olejku na włosy. Ja tego nie zrobiłam. Ale farbując się drugi raz na pewno w należyty sposób wykorzystam hennę.

Czy wrócę do farbowania włosów henną? Myślę, że tak. Jest to naturalny sposób na poprawę wyglądu włosów oraz przywrócenie im blasku i zmianę koloru. Nie drażni mnie zapach henny w przeciwieństwie do zapachu drogeryjnych farb, które wywołują u mnie szczypanie oczu. Henna nie wywołała u mnie również uczulenia.

Moje włosy przed farbowaniem henną Khadi.
Moje włosy na drugi dzień po farbowaniu henną Khadi. Nie użyłam olejków  ani odżywki.
Taką Hennę możecie nabyć w sklepie Sana Vita.                             

                                                  


Zapraszam na stronę SanaVita =>TUTAJ

"Jeśli spodobał Ci się mój artykuł zapraszam do komentowania oraz zostania fanem mojego fanpage. Zapraszam! https://www.facebook.com/SprawdzaneIPolecaneBlogOTestowaniu?ref=hl " PODPIS

8 komentarzy:

  1. napewno henna jest zdrowsza dla wlosow,ale ja jednek zostane przy farbach ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja coś do henny nie mogę się przekonać, wiem, że zdrowsza dla włosów, ale boję się, że kolor nie wyjdzie taki jak bym chciała.

    OdpowiedzUsuń
  3. ja zawsze farbuję henną już od 10 lat... raz farbowałam zwykłą farbą (na wesele) i już się nie dam namówić. Henna górą! Oprócz koloru poprawia stan włosów, nabłyszcza, jest to faktycznie odczuwalne. Im dłużej trzyma się ją na włosach tym kolor wychodzi ciemniejszy, a dla lepszego utrwalenia można włosy z henną ogrzać suszarką. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  4. Naturalne farbowanie wciąga-używam Sante,Zero chemii-skład podobny do khadi tylko inne wyciągi roślinne,tak samo się przygotowuje,trzyma na włosach itp.

    OdpowiedzUsuń
  5. używałam jej dwa razy i moje włosy po zastosowaniu były mięciutkie, lśniące i pięknie wyglądały ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. Nie farbuję włosów, ale ciekawa jestem tej henny ;)

    OdpowiedzUsuń
  7. Efekt po hennie super. Dla utrzymania blasku można jeszcze podbić bezbarwną :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger