Mój pomysł na własny biznes: książka, świece, ploter laserowyDzień dobry!
Kochani od czasu do czasu przychodzą mi do głowy pomysły na własny mały biznes. Czas biegnie, a ja nie mam odwagi ruszyć z tematem. Podejmuję za to inne kroki, dokształcam się, sięgam wielu informacji, czytam opracowania i książki na interesujące mnie tematy.

Żyjemy w czasach gdzie możemy robić naprawdę wszystko! Jeśli dysponujemy jakimś konkretnym budżetem, pomieszczeniem, wiedzą to nic nie stoi na przeszkodzie by zacząć działać już dziś. 

Ja mam kilka pomysłów na własny biznes. Chciałabym go połączyć z pasją, z przyjemnością. Bo przecież ten kto robi to co lubi nie pracuje ani jednego dnia. 

Jednym z takich  moich drobnych marzeń jest sklep internetowy oferujący świece własnej produkcji. Świece sojowe, w pięknych, szklanych słoiczkach, pachnące olejkami eterycznymi najwyższej jakości.
Nie lubię sztucznych zapachów, drążnią mój nos i powodują bóle głowy. Osób z podobnymi problemami jak ja jest więcej więc taki produkt oparty o składniki najwyższego pochodzenia i naturalny zapach z pewnością znalazłby swoich odbiorców.

Od kilkunastu miesięcy chodzi za mną pomysł, który myślę, że uda mi się zrealizować. Pomysł jest dość ciekawy i na czasie. Myślę, że mogę Wam zdradzić o czym marzę. Jest to wydanie swojej własnej książki. Bardziej skłaniam się ku poradnikowi jednak nie wykluczam również powieści, tym bardziej, że ostatnio pojawił się pewien dość ciekawy i intrygujący pomysł. To jest temat ciekawy do realizacji, tym bardziej, że coś mocno mnie pcha w jego kierunku. 

Kolejnym pomysłem jest sklep z personalizowanymi produktami. Ale takimi wyjątkowymi, grawerowanymi od serca. Ten pomysł to już wiąże się z większymi kosztami gdyż potrzebuję mieć pomieszczenie, stół, biurko no i ploter laserowy, który jest urządzeniem idealnym do tworzenia obrazów i kształtów poprzez bezdotykową obróbkę termiczną. Ploter laserowy pozwala na wykonanie praktycznie każdego wzoru na tak naprawdę wszystkich materiałach np. na papierze czy na metalu. Jest to urządzenie, które daje naprawdę duże możliwości. Jednak tak jak wspomniałam wymaga już pewnego nakładu finansowego, a rozbieżność cenowa między tymi urządzeniami jest naprawdę duża.
To jest sprawa do przemyślenia, ale pomysł uważam, że jest świetny.

Dajcie znać co o tym myślicie? Który pomysł podoba Wam się najbardziej?

*Zdjęcie główne pochodzi ze strony pixabay.com

3 komentarze:

  1. Mnie też własna książka się marzy. Trzymam za Ciebie kciuki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny wpis! U mnie pomysł na własną działalność kiełkował kilka dobrych lat, zanim odważyłam się faktycznie otworzyć biznes. Niemniej - nie żałuję ani trochę! W tym czasie zdobyłam odpowiednie doświadczenie i ruszyłam z mocnym biznesplanem. Teraz jestem spełniona zawodowo i szczęśliwa prywatnie :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger