Higiena intymna kobiet - Lactima Forte+ Płyny do higieny intymnej od LireneDziś chciałabym poruszyć temat, który mam nadzieję dla wszystkich jest oczywisty i bardzo ważny.
Higiena intymna kobiet - to temat dość intymny jednak bardzo ważny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Każdy człowiek w każdym wieku powinien dbać o higienę całego ciała, a w sposób szczególny o higienę intymną. 
Wiadomo, że brak higieny stref intymnych może spowodować wiele infekcji oraz chorób.
Ze względu na swoją budowę anatomiczną kobiety w sposób szczególny powinny dbać o higienę miejsc intymnych.
U kobiet cewka moczowa jest szersza i krótsza niż u mężczyzn, jest ona także położona blisko odbytu gdzie w łatwy sposób bakterie z odbytnicy mogą przedostać się do cewki bądź narządów rodnych.

Warto zatem dbając o higienę stref intymnych przestrzegać kilku ważnych zasad:

-Do mycia wrażliwych miejsc wybierajmy środki nie zawierające silnych detergentów, perfumowanych i barwionych. Mogą one przyczyniać się do zaburzenia naturalnej flory bakteryjnej i stać się przyczyną infekcji intymnych. Warto zrezygnować z mydeł oraz perfumowanych podpasek i chusteczek intymnych, które mogą podrażniać delikatną skórę.
Wybierajmy środki o jak najmniejszym składzie i o odpowiednim pH. Te będą najbezpieczniejsze.

-Bawełniana i przewiewna bielizna to podstawa. Pomaga skórze oddychać, jest naturalna. Dzięki niej czujemy się komfortowo i świeżo.

- Gdy się podmywasz pamiętaj o jednej zasadzie - rób to zawsze w jednym kierunku czyli od przodu do tyłu.

- Należy zrezygnować z irygacji pochwy gdyż podczas tego zabiegu zostają wypłukane pożyteczne bakterie zamieszkujące pochwę. Bez nich jesteśmy narażone na infekcje intymne.

-Podczas miesiączki podmywać się regularnie i dość często zmieniać środki higieniczne. Nie doprowadzimy dzięki temu do nadmiernego rozwoju bakterii.


Tak jak wspomniałam istnieje wiele środków, które możemy stosować podczas dbania o naszą higienę intymną. Rynek obfituje w przeróżne rodzaje płynów, żeli, pianek czy mleczek do podmywania stref intymnych. 
Możemy przebierać w zapachach, kolorach, konsystencjach, cenach... 
Jednak najważniejszy jest skład! 
Im mniej chemii w składzie tym lepiej dla naszych stref intymnych.
I nie zapominajmy o prawidłowym pH środka myjącego.

Ta sama sytuacja dotyczy środków higienicznych stosowanych podczas okresu typu podpaski, tampony, kubeczki menstruacyjne, wkładki higieniczne. 
Tutaj też producenci prześcigają się w oferowaniu różnych kształtów, kolorów, zapachów, faktur...
Wśród całego kramiku, każdy wybierze coś dla siebie. Jednak zasada obowiązuje ta sama - im mniej tym lepiej.

Wkładki higieniczne i podpaski są środkami uniwersalnymi i dla zachowania higieny, komfortu oraz dobrego samopoczucia stosować je mogą kobiety w każdym wieku i nie tylko te miesiączkujące. 
Kobiety borykające się z problemem nietrzymania moczu np kobiety starsze, po zabiegach chirurgicznych, ciężarne czy w połogu dość często mają tego typu problemy.
Dla zachowania higieny, ochrony przed infekcjami oraz dla własnego dobrego samopoczucia warto sięgać po chłonniejsze podpaski zatrzymujące płyn oraz zapach, który może być dla kobiety krepujący.

Mimo, że rynek z każdej strony kusi i zalewa nas ogromem wszelkiego rodzaju produktów warto wybierać świadomie i nie dać się skusić na to co nowe i pięknie wygląda.  Nie zawsze to posłuży naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu.


4 komentarze:

 1. Nie miałam jeszcze kosmetyków do higieny intymnej z Lirene :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja mama miała rumiankowy i chwaliła

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam kosmetyki z Lirene do higieny intymnej :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja stosuję kosmetyki firmy Lirene do higieny intymnej i jestem z nich bardzo zadowolona, polecam każdej z Was. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger