Przygotuj skórę twarzy na wakacje - Nowe bostery marki Alterra dostępne w Rossmann - mat.prasowe
Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi wysokie temperatury i słoneczna pogoda. Wszystko czego jesteśmy już tak bardzo spragnieni. Niestety promienie słoneczne to nie tylko witamina D, ale także sporo skutków ubocznych dla naszej skóry. Warto więc o nią odpowiednio zadbać, najlepiej stosując kosmetyki z naturalnym składem. Pomocne mogą się tu okazać nowe boostery marki Alterra.

Czym jest booster?

Boost po angielsku znaczy doładować. Booster jest więc kosmetykiem, który ma za zadanie doładować, czyli wzmocnić i ochronić rogową warstwę skóry m.in. przed toksynami i podrażnieniami. Warstwa rogowa to zewnętrzna warstwa skóry, która chroni skórę właściwą oraz cały organizm przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, chemikaliami, grzybami, bakteriami i wirusami, a także utratą wody. Jest więc najważniejszą jej częścią. Gdy jest zdrowa i nienaruszona to spełnia swoje funkcje, a nasza skóra jest gładka, elastyczna i nawilżona. Kiedy jednak warstwa rogowa jest zniszczona to pogarsza się nie tylko wygląd skóry ale przede wszystkim jej bariera ochronna przestaje działać. Wtedy stosowanie kremów i balsamów możne okazać się niewystarczające. Dobrze więc je wspomóc boosterem.

Naturalność przede wszystkim

Od jakiegoś czasu rośnie w nas świadomość w zakresie produktów ekologicznych i naturalnych. Dotyczy to zarówno żywności jak i kosmetyków. Coraz więcej osób podczas zakupów zwraca uwagę na ich składy i dostrzega korzyści płynące z tych bardziej naturalnych. Marką, która posiada certyfikat kosmetyku naturalnego jest Alterra. Spełnia ona surowe kryteria wyznaczone przez organizację NaTrue. Kosmetyki te produkowane są przede wszystkim z surowców roślinnych pochodzących z rolnictwa ekologicznego i dzikich zbiorów. Nie zawierają syntetycznych barwników, silikonów, parafiny ani innych produktów na bazie olejów mineralnych. Dobrą wiadomością jest to, że od niedawna wśród produktów tej marki możemy znaleźć także boostery.


Potrzebne witaminy i nawilżenie

Jeśli po zimie nasza skóra jest przesuszona i zniszczona to na pewno potrzebuje odpowiedniej dawki witamin. Pomocny może się tu okazać Alterra Triple Vitamin Booster z olejem jojoba BIO i migdałowym BIO. Sprawi on, że skóra stanie się delikatna i miękka. Dodatkowo kompleks witamin złożonych z wit. C, E i F wzmocni ją i wygładzi.
Jeśli poszukujemy jednak czegoś do innych rodzajów skóry lub chcemy ją przede wszystkim nawilżyć to warto wypróbować Serum Alterra Triple Hyaluron Booster. Jego naturalna receptura z potrójnym kwasem hialuronowym zwiększy poziom nawilżenia skóry i ją wygładzi. Przeciwdziała także procesowi przedwczesnego starzenia się skóry i pozwala zwiększyć jej elastyczność i napięcie.
Warto podkreślić, że oba kosmetyki mogą być stosowane zarówno jako booster jak i serum. Można je więc nanosić na skórę w czystej postaci oraz mieszać z kremami do twarzy.


Alterra booster hialuronowy Serum Alterra Triple Hyaluron Booster, 15 ml
Certyfikowany kosmetyk naturalny. Formuła ta jest w 100% wolna od mikroplastików według certyfikowanych kosmetyków naturalnych. Dla wszystkich rodzajów skóry, z organicznym aloesem, z 3-krotnym kwasem hialuronowym. Daje efekt wygładzający i liftingujący skórę.


Alterra booster witaminowy Serum Alterra Triple Vitamin Booster, 15 ml
Certyfikowany kosmetyk naturalny. Formuła ta jest w 100% wolna od mikroplastików według certyfikowanych kosmetyków naturalnych. Przeznaczony dla skóry suchej, z organicznym olejem jojoba, z witaminą C, E i F. Posiada działanie wzmacniające i wygładzające skórę.

*materiały prasowe firmy Rossmann
*zdjęcia www.mariolawilk.pl2 komentarze:

  1. Ja mam wersję pomarańczową... tego typu produkty zazwyczaj łączę z pielęgnacją :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger