Diagnostic PRO Afib - Ciśnieniomierz wykrywający migotanie przedsionków
Kochani wszyscy o tym doskonale wiemy jak cenne jest nasze zdrowie. Warto o nie dbać oraz monitorować regularnie by już przy pierwszych oznakach podjąć działania w kierunku leczenia.

Ja staram się regularnie monitorować stan mojego zdrowia. Dwa razy do roku robię badania okresowe, regularnie chodzę do dentysty, co roku wykonuję cytologię. 

Od dłuższego czasu myślałam również o tym by zaopatrzyć się w ciśnieniomierz abym mogła w domu monitorować ciśnienie krwi. Ostatni czas był dla mnie ciężki. Codzienne bóle głowy, kołatanie serca i złe samopoczucie sprawiły, że zaczęłam się nieco martwić tym co się dzieje. Te wszystkie objawy skłoniły mnie do wyboru ciśnieniomierza w celu monitorowania czy aby objawy nie są związane ze zmianą ciśnienia mojej krwi.


Zdecydowałam się na model Ciśnieniomierza naramiennego Diagnostic ProAfib. Myślę, że jest to bardzo ciekawy model ciśnieniomierza ze względu na to, że wykrywa on migotanie przedsionków, a wczesna diagnoza migotania przedsionków redukuje ryzyko udaru.

W opakowaniu otrzymujemy ciśnieniomierz o bardzo ciekawym designie, mankiet na ramię rozmiar 22-42 cm, zasilacz, zestaw baterii oraz futerał do którego zmieszczą się wszystkie wymienione elementy.
Ciśnieniomierz jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Posiada duży, przejrzysty wyświetlacz, który z pewnością będzie czytelny dla osób starszych i mających problemy ze wzrokiem. Ciśnieniomierz sygnalizuje błędnie założony mankiet i ruch ciała podczas pomiaru chroni nas to przed popełnieniem błędu podczas pomiaru ciśnienia. To urządzenie pracuje na innowacyjnej Technologii DuoAfib  to znaczy, że ciśnieniomierz wykonuje automatycznie dwa pomiary. Dzięki temu mamy gwarancję, że wynik będzie bardzo dokładny, a komfort podczas pomiaru gwarantowany.
Urządzenie jest w stanie zapisać 2x120 pomiarów z datą i godziną co z pewnością jest bardzo przydatne w przypadku osób, które muszą regularnie wykonywać pomiar ciśnienia.


Na stronie Diagnosis można przeczytać iż osoby borykające się z migotaniem przedsionków posiadają pięciokrotnie wyższe ryzyko udaru. To ryzyko wzrasta wraz z wiekiem, dlatego zaleca się osobom powyżej 65 roku życia wykonywać regularnie to badanie. W przypadku takich dolegliwości jak: nadciśnienie, cukrzyca, choroby wieńcowe lub przebyty udar, badanie to zaleca się wykonywać już po 50 roku życia.
Wczesna diagnoza migotania przedsionków i odpowiednie leczenie znacząco redukuje ryzyko udaru.
Ciśnieniomierz jak już wspomniałam jest intuicyjny w obsłudze. Korzystanie z niego jest bardzo przyjemne i bezproblemowe. Czytelny monitor i estetycznie wykonany mankiet tworzą miły dla oka przedmiot.
Myślę, że taki ciśnieniomierz będzie idealnym prezentem dla bliskiej nam osoby, która potrzebuje takiego urządzenia. Zbliża się dzień mamy więc jest to całkiem rozsądna alternatywa dla corocznie kupowanych kosmetyków czy innych rzeczy.
Całą specyfikację urządzenia znajdziecie na stronie Diagnosis, gdzie również możecie kupić ten sprzęt jak i inne ciśnieniomierze.


2 komentarze:

  1. Ja obecnie muszę codziennie mierzyć ciśnienie. Świetny model ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, model jest moim zdaniem bardzo fajny. Dużo zdrówka :)

      Usuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger