Urządzenie do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych Philips Sonicare AirFloss Ultra HX8331/02Od ładnych paru lat w mojej głowie krążyła myśl aby kupić sobie irygator do płukania przestrzeni zębowych. Często przeglądałam różne modele, zastanawiałam się czy to w ogóle ma sens. Czy warto wydać pieniądze na tego typu urządzenie?


Będąc na wizycie u higienistki stomatologicznej z moim synem rozmawiałyśmy o higienie jamy ustnej mojego dziecka. Higienistka oprócz korzystania szczoteczek stomatologicznych poleciła nam stosowanie urządzenia do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Poleciła go do stosowania zarówno nam dorosłym jak i naszym dzieciom. Oczywiście dla każdego osobna końcówka.


Dlaczego wybrałam urządzenie Philips Sonicare AirFloss Ultra?
Początkowo miałam na uwadze inne tego typu urządzenie i już praktycznie byłam zdecydowana ale przyznam się szczerze, że po przeczytaniu kilku opinii na jego temat zrezygnowałam przede wszystkim dlatego, że trzeba go było przymocować do ściany.
Zależało mi na czymś co będzie stało samodzielnie. Dlatego zdecydowałam się własnie na ten model, który dziś prezentuję.

Razem w zestawie do urządzenia dołączony jest kabel z ładowarką, który podłączamy do gniazda sieciowego. Dzięki niemu urządzenie jest na bieżąco ładowane. W urządzeniu mamy niewielkich rozmiarów otwór do którego nalewamy wodę. Taki pojemniczek z wodą wystarcza nam na przepłukanie przestrzeni w całej jamie ustnej na trzecim trybie pracy.


Trybów pracy jest trzy. Mam tu na myśli uderzenia wodą w przestrzeń międzyzębową. Na pierwszym trybie jest jedno uderzenie, na drugim dwa, a na trzecim trzy. Ja zawsze dla siebie mam ustawiony trzeci tryb pracy. Mam zdrowe dziąsła wiec nic im się nie dzieje podczas tak silnego uderzenia strumieniem wody. 
Ja osobiście lubię korzystać z tego urządzenia. Od kiedy go mam rzadko sięgam po nić dentystyczną. Ułatwia mi ono pielęgnację przestrzeni międzyzębowych, usuwa osad z przestrzeni, utrzymuje świeży oddech.
Korzystam z niego po umyciu zębów szczoteczką manualną (taka mi odpowiada najlepiej). Następnie korzystam z tego urządzenia, przepłukuję usta wodą i w razie potrzeby jeszcze raz je myje szczoteczką co jest już rzadkością.

Ja bardzo polubiłam pielęgnację tym urządzeniem. Korzystam z niego codziennie wieczorem i doraźnie jak mam taką potrzebę. Mój mąż rzadko z niego korzysta gdyż coś mu w nim nie odpowiada. Dzieci stosują w razie potrzeby bo uważam, że strumień wody jest zbyt silny i mógłby uszkodzić tak delikatne dziąsła. 


Urządzenie kupicie w sklepie Notino.pl a oprócz tego modelu od Philips w sklepie znajdziecie jeszcze 


Który będzie lepszy? Nie wiem bo z Irygatora Oral B nie korzystałam.
Jeśli macie jakieś doświadczenie z tym sprzętem dajcie znać w komentarzu.


6 komentarzy:

 1. Zdecydowanie taki irygator by mi się przydał. Muszę na poważnie zastanowić się nad zakupem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też się długo zastanawiałam i dopiero rozmowa z higienistką zmobilizowała mnie do zakupu.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Przemyśl jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni, poczytaj opinie i działaj :)

   Usuń
 3. przyjaciółka mi polecała, myślę że warto i zakupię

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger