Druga edycja programu Dove Self Esteem Project w Polsce #uwierzwsiebie #doveselfesteempl
 Media kreują modę i piękno, które są trudne do osiągnięcia.
Niestety nierealne kanony piękna i wszechobecna presja sprawiają, że nastolatki mają przez to nie tylko niską samoocenę, ale brak im również pewności siebie, a stąd już tylko krok do braku wiary we własne możliwości i zaprzepaszczenia osobistego potencjału.
To odbije piętno w dorosłym życiu gdzie ludzie nie są w stanie sobie z sobą poradzić. Boją się kontaktów miedzy ludzkich,  podjęcia pracy czy najzwyczajniej w świecie wyrażania swojego zdania.
Młodych ludzi trzeba wspierać i budować ich samoocenę oraz wiarę we własne możliwości. Należy im uświadamiać, że nie warto naśladować innych, a być sobą bo to najważniejsza wartość jaką dało nam życie. Moda i kanony piękna są zmienne, natomiast to jakim jesteśmy ludźmi  jest bezcenną wartością, która zostaje z nami przez całe życie.
 
Marka Dove wyszła nam na przeciw wprowadzając na nasz rynek kolejną edycję fantastycznego programu Dove Self Esteem, dzięki któremu my jako rodzice oraz nauczyciele naszych dzieci możemy pomóc nastolatkom budować pozytywną samoocenę.
 
 
Program został stworzony z myślą o nastolatkach, nauczycielach i rodzicach dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych.
Program realizowany jest przez warsztaty klasowe, mające na celu budowanie pozytywnej opinii o sobie i swoim ciele. Odbywają się również spotkania edukacyjne dla nauczycieli prowadzone przez eksperta Programu Marię Rotkiel - psycholog, terapeutkę rodzinną, trenerkę rozwoju osobistego. Każdy rodzic ma dostęp do materiałów online https://www.dove.com/pl/dove-self-esteem-project.html Materiały są pomocne w poruszaniu trudnych kwestii z własnymi dziećmi.
Według badań program realizowany przez nauczycieli przynosi wiele korzyści min podnosi poczucie własnej wartości, poprawia ocenę własnego wyglądu, zmniejsza odizolowania się od społeczeństwa. Program przynosi lepsze efekty gdy jest realizowany przez nauczycieli wychowawców niż zewnętrznych ekspertów.

Pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka w 2018r. Marka Dove wprowadziła pierwszą edycję tego programu w Polsce. Sukcesem okazało się dotarcie do ponad 30 000 nastolatków z polskich szkół!

Program wspiera u dzieci i młodzieży budowanie pozytywnej samooceny oraz własnej wartości. Buduje pewność siebie. 

Nie wolno dopuścić do tego by młodzi ludzie wycofali się z życia społecznego i nie wykorzystywali swojego potencjału. Nieodwracalnie traci na tym całe społeczeństwo. Pewności siebie można się nauczyć...


5 komentarzy:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger