DRUGA ODSŁONA AKCJI „CIF. WITAJ, PIĘKNA POLSKO!”


       Wszyscy wiemy jak ważny dla rozwoju każdego człowieka jest porządek wokół nas. 
Żyjemy w świecie gdzie bardzo dużą rolę przywiązujemy do czystości, ładnego i estetycznego wyglądu oraz do przestrzeni wolnej od przykrych zapachów.
Dzięki temu lepiej nam się żyje, jesteśmy zdrowsi, mamy "czyste" myśli w głowie.

Nie wiem jak Was ale mnie bałagan strasznie przytłacza. Sprzątam codziennie bo cóż innego mogłabym robić przy dwójce rozbrykanych dzieciaków?!
Niestety nie da się leniuchować. Zresztą nawet jak nie miałam dzieci to codziennie sprzątałam. To chyba taki nawyk, który został mi przekazany w DNA  :)

Tak jak dbamy o nasze domy by były czyste i estetyczne tak również zadbajmy o naszą przestrzeń, którą dzielimy z innymi ludźmi. O nasze miasta, wsie, budynki w okół nas oraz o ich wnętrza.
Z fajną inicjatywą już po raz drugi wychodzi marka Cif, która organizuje akcję przeprowadzania metamorfoz miejsc w Polsce.
 

Akcja nazywa się „Cif. Witaj, piękna Polsko!”  i jest po raz drugi organizowana w naszym kraju.


"W 2018r. marka Cif po raz pierwszy postanowiła zachęcić Polaków do zgłoszenia miejsc wartych metamorfozy przez platformę internetową. W kilka miesięcy weszło na nią 165 tysięcy Polaków, a dzięki ich zaangażowaniu udało się odmienić 12 zaniedbanych zakątków w całej Polsce. Na przykład pięknie odświeżono elewację kamienicy na starym rynku w Brzezinach, deptak wzdłuż rzeki w Grudziądzu zmieniono w punkt widokowy, a nowy wygląd zyskały zaniedbane fragmenty na łódzkim osiedlu i podwórko przy kamienicy w centrum Radomia. Mieszkańcy oceniają te zmiany bardzo pozytywnie, zgodnie twierdząc, że odmieniły one życie ich rodzin i sąsiadów. Jeden z nich przyznaje otwarcie, że wielu ludzi wyprowadziło się z jego osiedla, tak było nieprzyjazne. Po metamorfozie z akcją Cif – Witaj, Piękna Polsko!  chciałby aby jego syn mieszkał w takich właśnie przestrzeniach, gdzie jest harmonia, porządek i ład. Mieszkaniec podkreśla, że takie akcje mają sens i warto je realizować, bo wzmacniają więzi sąsiedzkie i inspirują do działania.  Za to jedna z osób zamieszkałych w Radomiu, w którym fragment ulicy zamieniono na atrakcyjny placyk,  przyznaje, że teraz sąsiedzi mają się gdzie spotykać, rozmawiać i wspólnie spędzać czas – nie siedzą pozamykani w domach. Poprawie również uległo poczucie ich bezpieczeństwa, a metamorfoza utwierdziła ich w przekonaniu, że wiele rzeczy zaczyna się od małych zmian. 

Dzięki akcji Cif – Witaj, Piękna Polsko!  w ubiegłym roku, udało się dotrzeć do 12 milionów ludzi, mówiąc o tym, że warto dbać o przestrzeń wokół siebie by czuć się w niej lepiej.  W 2019 roku organizatorzy liczą na jeszcze większy oddźwięk tej akcji oraz na większą aktywność obywateli miast i miasteczek. 

Teresa Lutaszewska – Syrda, prezeska Fundacji Urban Forms, która jest partnerem merytorycznym akcji przekonuje, żę „Polska to piękny kraj, ale to piękno jest często ukryte“ i odkrycie tego piękna to zadanie dla drugiej odsłony akcji Cif – Witaj, Piękna Polsko!"

Każdy z nas może zdecydować jakie miejsce zostanie poddane renowacji.
Wystarczy wejść na https://www.witajpieknapolsko.pl/ i przejść przez kolejne kroki zgłaszając miejsce jakie uważamy, że wymaga odnowienia. Potem zachęcamy znajomych i sąsiadów do tego by głosowali na zgłoszone przez nas miejsce. Wygrywają miejsca, które uzyskają największą liczbę głosów. Dla półfinalistów marka Cif przygotowała niespodzianki w postaci zestawów środków do czystości.
Uważam, że to jedna z fajniejszych akcji jakie mają miejsce u nas w kraju. Warto zatem rozejrzeć się wokół siebie i zgłosić do akcji miejsce, które według Was zasługuje na nowe życie!

2 komentarze:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger