Obiektyw szerokokątny Clippo - Opinia i przykładowe zdjęcia

 Pamiętam jak jako jeden z prezentów na komunię otrzymałam aparat fotograficzny. Nawet nie wiecie jak bardzo mnie to cieszyło. Wtedy każde zdjęcie liczyło się na miarę złota bo trzeba było do aparatu kupować kliszę, później wywoływać zdjęcia u fotografa co wiązało się z dodatkowymi kosztami...
Przez kolejne lata nawet przez głowę mi nie przeszło, że teraz każdy z nas będzie nosił aparat przy sobie, a robienie zdjęć stanie się takie modne i będzie towarzyszyć życiu codziennemu.

Robimy zdjęcia wszędzie i przy każdej okazji. Do obróbki zdjęć mamy do wyboru wiele programów bądź aplikacji. Możemy tworzyć naprawdę fajne obrazy.
Zarówno do aparatów fotograficznych jak i do smartfonów dostępnych jest wiele gadżetów ułatwiających nam fotografowanie. Ja dziś chciałam pokazać Wam jeden z nich. Jest to Szerokokątny obiektyw Clippo.
Jakie ten gadżet ma zalety i wady o tym poniżej.

 

Poręczny i lekki gadżet. Jeśli jesteśmy fascynatami robienia zdjęć każdego dnia i dosłownie wszędzie to z pewnością będziemy chcieli mieć Clippo zawsze przy sobie. Z tym nie ma żadnego problemu. Obiektyw jest niewielkich rozmiarów, posiada ochronny woreczek, w którym możemy go bezpiecznie trzymać w torebce czy w plecaku. Jest to gadżet mały więc zmieści się nawet do saszetki czy do kieszeni. Dzięki solidnemu klipsowi możemy go nawet przypiąć do paska czy do szelki by mieć go zawsze pod ręką w jednym miejscu.

Szybki montaż w 2 sekundy. Tutaj się zgadzam, że gadżet zamontujemy na nasz telefon w dwie sekundy. Jednak czy zamontujemy go prawidłowo to druga sprawa. Clippo pasuje do smartfonów, które mają okrągły aparat. Mój smartfon ma aparat kwadratowy. Jeśli nie zamontuję go prawidłowo to na zdjęciach widać czarne kontury od obiektywu. Psuje to zdjęcie, zaciemnia obraz.
Trzeba się trochę przyłożyć by starannie nałożyć obiektyw na nasz aparat. Jest to do zrobienia.

Wykonanie i cena. Bardzo mi się podoba wykonanie tego obiektywu. Niewielki rozmiar, stabilny i mocny klips, łatwy demontaż w celu czyszczenia soczewki. Cena obiektywu na ten moment to 69 zł.
Moim zdaniem jest to adekwatna cena do jakości, wykonania i działania tego produktu.

Szerszy kąt widzenia. Aparaty z naszych telefonów posiadają kąt widzenia od 30-80 stopni. Dzięki Clippo uzyskamy kąt widzenia do 120 stopni.
Dzięki temu małemu gadżetowi poszerza się obraz widzenia i na zdjęciu, ujmiemy go po prostu więcej.

Wyrazistość zdjęć. Według mnie obiektyw lepiej radzi sobie z robieniem zdjęć przedmiotów niż z fotografowaniem krajobrazu. Gdy robiłam zdjęcia krajobrazu zauważyłam, że tracą one na wyrazistości i na jakości. Boki i katy zdjęcia są rozmyte. Natomiast przy robieniu zdjęć z bliska przedmiotom według mnie przedmiot nie traci na wyrazistości


Moje Clippo nie mogło się tak do końca wykazać podczas robienia zdjęć krajobrazu ze względu na pogodę i zimę, której nie lubię. Czekam do wiosny by móc pobawić się tym gadżetem podczas wypadów w plener, na wycieczkach czy na wakacjach. Teraz podczas zimy nie mam dużo obiektów do fotografowania a wiosną będą kwiaty, które kocham fotografować, słońce i ciepło co pozwoli mi dłużej pobyć na polu.

Uważam, że gadżet jest fajny i warto go mieć pod ręką jeśli lubimy robić zdjęcia i bawić się fotografią. Ja z moim Clippo bardzo się polubiłam i myślę, że jeszcze zobaczycie tutaj bądź na insta parę fotek zrobionych przy jego pomocy.


5 komentarzy:

  1. fajny gadżet ale w markecie też można dostać za parę groszy, równie dobry!

    OdpowiedzUsuń
  2. Widziałam już go gdzieś i też mi się zamarzył :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super gadżet, lecz zastanawiam się czy będzie on odpowiedni na wszystkie modele telefonów. Aktualnie jestem w trakcie zmiany modelu i zastanawiam się nad dwoma HUAWEI P30, a MATE 20 PRO. Wiem, że aparaty są genialne natomiast, obiektyw szerokokątny byłby idealny do wykonywania zdjęć panoramicznych, a z racji tego że jestem osobą aktywną fizycznie, byłoby to idealne do robienia zdjęć pięknych widoków.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger