Nowa kampania Dove - JESTEŚMY PIĘKNE - Jak kobiety postrzegają swoje piękno?


Jak kobiety postrzegają swoje piękno?

Marka Dove znana z tego, że dba o kobiece piękno już po raz kolejny przeprowadziła rozmowę z polskimi kobietami w wieku od 15-55 lat. Badanie przeprowadzono na grupie 508 kobiet i zamknięto w raporcie "Jesteśmy piękne".

Jakie są wyniki raportu? Ile kobiet uważa się za piękne?

Według raportu wygląda to następująco:

Jedynie 2 na 10 polskich kobiet uważa się za atrakcyjne. A przecież piękno to nie tylko co widać z zewnątrz ale też to co nosimy w sercu, jakie jesteśmy i jak postrzegamy świat. Każda z nas jest inna, każda jest sobą i każda jest wyjątkowa. Nie ma drugiej takiej jak Ty na świecie dlatego warto dążyć do swojego piękna a nie do kreowanego przez kogoś innego.
Piękno zewnętrzne jest kreowane przez media i wiele osób się porównuje do podanych tam przykładów i wzorców.

Widać to w raporcie Dove, który mówi że 62% polek odczuwa presję społeczną związaną z dążeniem do bycia piękną. 
Piękna kobieta to nie tylko ta, która ma ładną buzię. To ta, która dba o siebie, o swój rozwój, o to co reprezentuje sobą, jakie ma w życiu cele i do czego dąży.
Kobiety zaczynają to dostrzegać, doceniać. Oczywiście czujemy się pięknie gdy jesteśmy zadbane, gdy mamy piękne i lśniące włosy, zdrową skórę, gdy dopisuje nam zdrowie. Wtedy postrzegamy siebie jako bardziej atrakcyjne dla społeczeństwa, czujemy się pewniej, dowartościowane. Dlatego warto dbać o siebie pod każdym względem, rozpieszczać swoje ciało i pielęgnować to co mamy w sobie. Wtedy nasza kobiecość rozkwita jak najpiękniejszy kwiat.

80% kobiet nie docenia siebie i swojego piękna gdy społeczeństwo twierdzi inaczej. 
Zazwyczaj nie doceniamy tego jak wyglądamy i kim jesteśmy. Jesteśmy zbyt skromne, nie wierzymy w to co ktoś do nas mówi. Ma to związek z pewnością z sytuacją wyniesioną z domu.

Natomiast 51% kobiet uważa się za mniej atrakcyjne gdyż przez lata obserwowały swoje matki, które nie były w tej kwestii dowartościowane. One myślą podobnie, nie doceniają swojej urody i atrakcyjności. Sposób postrzegania własnej urody przez matkę przełożył się na córkę.
Gdy matka często narzeka na swoją urodę taki sam schemat będzie powielać jej córka. Gdy matka czuje się piękna i atrakcyjna to i córka będzie dowartościowana, będzie doceniać to jak wygląda, jaka jest i będzie pielęgnować w sobie własne, naturalne piękno.
Gdy chcemy dokonać oceny własnej urody opinii zasięgamy wśród najbliższych nam osób. O opinię pytamy naszych mam, sióstr czy przyjaciółek. Jest to pewna forma wsparcia oraz dowartościowana się. Ocena najbliższych jest kluczowa. Wiążą nas z tymi osobami mocne relacje, liczymy się z ich zdaniem, doceniamy je. Są to osoby nam najbliższe dlatego z ich zdaniem wiążą się pewne emocje, które albo pchają nas ku górze albo spowodują, że możemy się w sobie zamknąć.


Jestem ciekawa jak Wy postrzegacie swoje piękno? Co według Was oznacza piękno i czy zgadzacie się z wynikami raportu przedstawionego przez Dove?

3 komentarze:

  1. A ja mam świetną koszulkę z ubiegłorocznej akcji Dove.

    OdpowiedzUsuń
  2. Blog jest sprawą bardzo rozwiązłą i trzeba przeznaczyć sporo czasu na dopełnienie go odpowienimi zjęciami i stylem. Ten blog mi się podoba!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger